KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
archer1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.10.2009 17:15

Re: Aky motor do SAG?

Příspěvek od archer1 »

Kolegov otec jazdi druhy rok kazdy den 5 Km do a 5 Km do roboty s Golfom 1.9 TDI PD a zatial sa golfik netvari, ze by to nejako extremne zle znasal, treba si akurat dat pozor na kontrolu oleja, lebo spotreba moze byt vyssia a aj vymeny by mohli byt trocha skor.
Ak mu nebudes studenemu davat plnu palbu, ale pojdes s rozumom, tak nieje dôvod, aby si mu ublizil, ked raz za cas pojdes aj dlhsiu trasu.

otaM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.02.2010 10:46

sharan- alhambra 66 nebo 81 kw

Příspěvek od otaM »

Zdravím,

sháním sharona nafta (tak 98) z důvodu "rozšíření rodiny" a prosím o radu a zkušenosti, zda 66 či 81 kw nafta - jak moc je rozdíl v síle, spotřebě atd.
Na co dát hlavně při koupi pozor.
Moc díky
otaM

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: sharan- alhambra 66 nebo 81 kw

Příspěvek od Jose1 »

Nazdárek OtaMe.....
Co se týče srovnání výkonu motorů koukni sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=19660" onclick="window.open(this.href);return false;
O spotřebě třeba zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=16432" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak tady máme k dispozici takovou místní vymoženost http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false; zde najdeš, co budeš potřebovat.
A když už budeš v seznamu témat, tak úplně ke konci je asi 6 témat "KOUPĚ SHARANA: "
Jelikož vše již bylo řečeno, jen to najít..... :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: sharan- alhambra 66 nebo 81 kw

Příspěvek od marcelralis »

otaM píše:Zdravím,

sháním sharona nafta (tak 98) z důvodu "rozšíření rodiny" a prosím o radu a zkušenosti, zda 66 či 81 kw nafta - jak moc je rozdíl v síle, spotřebě atd.
Na co dát hlavně při koupi pozor.
Moc díky
otaM

Ahoj otaMe, jsem sice nováček, co se VW týče, ale jezdím různými vozy již přes 20 let. Nedávno jsem si také koupil Sharana 1,9 TDI, 81 kW, r.v.1998 a mám najeto pouze asi 1000 km, ale mohu ti jen doporučit určitě verzi 81 kW. Šaryk jezdí s tímto výkonem akorát, pěkně zrychluje už "odspoda" a je na svou hmotnost docela svižný. Moc si neumím představit jízdu s 66 kw, navíc, když do auta naskládáš ještě pár lidí a zavazadel.
Spotřeba je u mne cca 6 litrů po městě, ale jezdím s poměrně lehkou nohou.
Máme doma také TWINGO, se kterým jezdím to samé tak o litr více a navíc v benzínu, o velikosti auta nemluvě.
MAR

cica-cica
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.10.2008 18:25

Sharan 85kw

Příspěvek od cica-cica »

Zdravím vás.Měl bych na vás dotaz,zda stačí mít v sharanu motr 85kw tdi.Jestli to pak není líný,když ho naložím 7 lidmi atd.Jde znát velký rozdíl mezi 85kw a třeba 96kw,103kw?díky za info.Chystám se koupit sharana a tak pátrám.Mám vyhlídlého právě s 85kw,moc pěknej a za slušnej peníz.

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Sharan 85kw

Příspěvek od Jelko4 »

85kw mam v benzine a oproti 103kw v nafte sa mi to zda byt strasne lenive,ale pokial nesadnes s jedneho do druheho bude sa ti zdat dobrych aj 85kw.Ale je to velky rozdiel hlavne ked obiehas to zistis.

cica-cica
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.10.2008 18:25

Re: Sharan 85kw

Příspěvek od cica-cica »

já ted mám golfa ten má 66kw tdi a je to docela živý,ale oproti sharanu je to malý brouk co?

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Sharan 85kw

Příspěvek od parizek_ltm »

se 7 lidmi uz je ten vykon znat, nicmene neni to tak, ze by do kopce nevyjel. Pokud jedou dva lidi, tak vykon naprosto dostacujici. Zalezi na frekvenci vozeni plne nalozeneho auta, pokud by to melo byt kazdy tyden, volil bych idealne tech 95kW.
A mrkni prosim do Sherlocka, tam najdes temata, kde uz se to probiralo spoustakrat :-)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan 85kw

Příspěvek od tornado1 »

nechal bych to nachipovat a pak už to jede víc než dobře..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od t.zbras »

Zdravim,jsem z vedlejsi sekce Passatistu a chtel bych poridit Sharana novejsi typ s motorem 96 kw. Do ted jsem nikdy diesla nemel a celkem se toho bojim,ale potrebujem vetsi auto jelikoz nas je uz vice a pasik nam nestaci. Co by mohl byt problem je zimni cesta do prace, co na to diesel? Pres leto to resim skutrem. Na co si dat pozor u tohoto motoru a celkove co hledat na Sharanu za chyby? V rodine jsme meli starsi kousek Sharanu s motorem VR6 a to bylo neco. Dekuji Vam za kazdou pripominku.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od M@rty74 »

Prostuduj tohle : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=49197" onclick="window.open(this.href);return false; a http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=24620" onclick="window.open(this.href);return false; - určitě dej pozor zda funguje příhřev či ney.topení - častá nemoc...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od Captain »

A tak pořádně vyzkoušej klimu. Mám druhého sharika, a ani u jednoho mi nešla :? . Akorát to teď řeším.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od smolda »

A taky by neškodilo vzít si ssebou někoho s VAGem a ještě než půjdeš do koupě si nechat přečíst závady.
Pokud máš někoho opravdu dobrýho a VAGcomem a umí přečíst obě paměti - skutečně najeté kilometry...
Když se bude bazárník wosírat a nebude tě chtít pustit s VAGem do auta, upaluj wod něj jak nejrychlejc můžeš.
Pokud je všechno OK, neměl by ti bránit napíchnout se a zkontrolovat auto.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od M@rty74 »

Km dnes prepisujou ve všech jednotkách i sedláci vwod chlumce...Opsat VIN a sup do autorizaku nakouknout do historie... Při poslední návštěvě v servisu v D 245000 a teď najednou 145000 se serviskou není problém ...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od smolda »

Servisek ti vyrobím kýbl za noc, to je asi to nejmenší :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“