KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od ifos.cz »

Projet VAGem znamena nechat si to auto pripojit na pocitac od nekoho kdo tomu rozumi a veris mu, ze ti tam nezataji pripadna hlaseni o zavadach.
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

Tak nesu nové zprávy,týká se to jednoho problému který jsem tu ještě neuváděl je to prasklé přední sklo nahoře u zpětného zrcátka asi 5 cm prasklina tak to řešíme chtěl to udělat přes pojištovnu čeká až to přijedou vyfotit a peníze mu pošlou na účet údajně 18 tisíc na nové vyhřejvané přední sklo tak jsem mu volal jak to vypadá a pak mi volal že to zjištoval a že mu ta pani řekla do telefonu že na to mají 6 týdnů pak jí na to řekl že pospíchá protože to bude prodávat,ona se prý zarazila že to tedy v tomto případě nepujde z toho důvodu že u nich není celej rok a bude muset uhradit 70 procent ze svýho což nechápu,on měl pojistku u Generali tam mu to proplatin nechtěli tak přešel k Directu pojistil si sklo a po nějaké době náhlásil tento problém už to mělo být vyřízeno ale dnes se to takle zvrtlo tak prý mam ještě počkat že to skusí nějak vyřešit ale slevu už nedá a prý že za těch 100 tisíc je to málo a ještě aby to sklo kupoval to si prý to auto radši nechá.PORADTE CO STIM DÍKEC.
P.S koukal jsem na autokelly a stojí 6000 a vyhřívané 11000 kč. :x

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od bora »

Antone,
jestli ten človíček tahá auta a nebo se tím alespoň baví, tak si dávej sakra pozor. Z toho co píšeš je cítit velká nejistota okolo toho Sharana.
A taky bacha na to čelní vyhřívané sklo, ať to udělá autorizovaný servis s dokladem!!!, jinak nic nikde nevyreklamuješ (jsou to velký peníze).

:!: Jinak jsme tady úplně OT :!:
Přesuňte se do tohoto vlákna http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... a&start=90
... on to tam Shemik asi stejně přesune :!:
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

Jo táta řikal že co ho zná tak vždy kšeftoval s autama a jen s benzínama takovej přivídělek když narazí na levný tak ho koupí a prodá asi.Já vím že je to ryziko proto ještě počkam jak se to vyvrbí nerad bych to kupoval za sví na to fakt nemam zas na druhou stranu si myslim že v tak pěknym stavu je za pěknej peníz a nerad bych o něj přišel,koukal jsem na inzeráty a tyhle obsahy r.v 96/97 pod 75 t. nejdou a jsou tam i přes 100 t. a většinou v automatu a to fakt nechci.


Proč to bude přendavat když mi to Shemik přendal sem???

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od pistahufnagl »

vidím, že už jseš stejně rozhodnutej.
na srazu ti to zhodnotíme.

(RP) jinak jaké to bude ryziko to teda fakt nevím, ale riziko to je vždycky, ať to kupuješ za sví nebo i za svý. Cena za takový auto to je dobrá a když bude sloužit tak výborná. (RP)
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

Rozhodnutej jsem,viděl jsem ho,svez jsem se a perfektní jen to sklo,bojim se toho že se to začne rozlejzat vyhřejvaný tam ted není a ani ho k životu nepotřebuju tak obyč by stačilo ale když to koupim s tim prasklim sklem tak to nepojistim chtěj to vidět u toho directu to vidět nechtěli ale jsem u Generali takže nevim co stím.......... :x

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od bora »

Vyhřívaný okno ano či ne :?:
Jednoznačně ano, pokud parkuješ venku tak je to v zimě sakramentskej pomocník. Pokud jsi to ještě nikdy neměl možnost nějakou dobu odzkoušet nelze objektivně posoudit co je lepší (dle mého názoru).
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

Nikdy jsem tu možnost neměl zase jsem zvyklej z diselu nastartovat auto a jít škrábat zatím se to ohřeje a po cestě domu topim a venku parkuju ale Sharanek by byl v garáži.

Uživatelský avatar
Waclav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Waclav »

Anton píše:O jakém VAGu?? jak zajistit projetí??už jsem se v něm svezl ale je jasné že se ještě projedu.S tou pojistkou,u český jsem platil 1500 čtvrtletně na 1.4, u Generali platim na 1.7 1000 kč takže docela rozdíl a bonusi mi převedli od český a jak jsem už zde uvedl tak u Generali to prý jde uplatnit na 1 pojistku 2 auta tak počítam kolem 2000 čtvrtletně na Sharana.Opravdu jsem zvědavý na tu spotřebu.Mimochodem na kolik vyjde předělání na LPG??a má to potom stejný výkon nebo tam už není 174 koní ale 174 uřechtanejch oslů :jok: ?? S plinem nemam žádný skušenosti.
to Anton :
VAG asi viz zde : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=20320
Pojistku si pořeš jak uznáš za vhodné :lol:
ohledně LPG více zde : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... a&start=15
Tedy studijního materiálu máš dostatek :lol:
Na výkonu si myslím to nejde poznat, uvádí se ztráta až 10% čili 128kW=115kW na LPG, někde jsem na netu četl, že naopak víceobjemové motory si s víceoktanovým plynem více rozumí...ale dle mého pocitu je jízda na benzín 95 a LPG naprosto srovnatelná - je ovšem ale třeba mít namontované sekvenční vstřikování LPG, což je vývojově srovnatelné s klasickým vstřikováním benzínu /doufám že tu nepíšu ňáké kraviny? sem spíše provozovatel se zájmem, nikoliv odborník na motorismus, co Ábeljozefe a Marku77 :wink: )...ostatně živá zkušenost : po Německu před cca 10dny 170-180km/h (3 lidi +200kg) a plynový pedál byl tak na 80-85% čili nejel sem na max...jenom holt řešíš rezervu v interiéru, a co 350-400km tankování... :wink:

Ohledně témat zde na fóru :
původně jsi Antone založil téma Sharan 2,8i, které se rozvinulo směrem ke spotřebě (zde jsi byl správně přesměrován do : MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba? , nicméně diskuze se rozvinula spíše do podoby : KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy? rozumím-li tomu správně ? co s takovým vývojem téma ve vícero témat? :o
no a ohledně skla, klidně bych počkal až Ti to pán prodávající pořeší - rozhodně bych nekupoval s rozbitým předním sklem - anebo nechť tedy 6000+2000Kč za montáž automaticky sleví z ceny?
Po vyhřívaném sklu velmi toužím-asi jediná věc co mi na Sharanu denně vyjíždějící od baráku venku chybí !!! V zimě nedocenitelná záležitost dle mne by to měl být u aut standart jako servo, ABS a podobné bezpečnostní prvky :!: přeci je rozdíl když v mrazu a sněhu dostatečně vidím po 2-3km anebo po 200-300m :!:
zdravím všechny zůčastněné :)
pH

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

bora2211 píše:Antone,
jestli ten človíček tahá auta a nebo se tím alespoň baví, tak si dávej sakra pozor. Z toho co píšeš je cítit velká nejistota okolo toho Sharana.

Tak s tímhle souhlasím v plném rozsahu - mně se to nelíbí už od začátku.....

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

Tak dnes večer nebo zítra ráno si pro něj jedu nejhorší je že něco už koupit musim peníze na účtu už mam a vrátit je nemůžu tak to vezmu i stim prasklim sklem nic jinýho mi nezbyde našel jsem ještě v bazaru Alhambru 1.9 TDI za 119 ale nějak jsem se nadchnul pro tu 2.8 a na netu jsem jinou 2.8čku nenašel v takovém stavu se stejnou výbavou.Tady někdo psal o těch gumách že jsou dražší kolik tak stojí Letní 225/45/16-17???našel jsem na netu kolem 2000 nové ale ten index zatížení tam není jen index rychlosti.

Kdo chce muže se mrknout na tu Alhambru je pěkná a dobrá výbyva.
http://www.autobazarlubenec.cz/index.as ... ecord=5215

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

bora2211 píše:Vyhřívaný okno ano či ne :?:
Jednoznačně ano, pokud parkuješ venku tak je to v zimě sakramentskej pomocník. Pokud jsi to ještě nikdy neměl možnost nějakou dobu odzkoušet nelze objektivně posoudit co je lepší (dle mého názoru).

Vyhřívané čelní sklo je jednoznačně obrovský pomocník. Nemůžu si to vynachválit. Ovšem pokud na voze není a chtěl bys ho dodatečně montovat, není to zdaleka tak jednoduché. Opomenu-li nutnost dodatečné montáže elektroinstalace, spínače a relé, je tu ještě jeden nemalý háček, kterým je silnější alternátor. Některé vozy (zejména s benzinovými motory) mají alternátory 90A, což pro vyhřívané čelní sklo je žalostně málo - odběr skla je cca 50 až 60 A, což v kombinaci s rozsvícenými světly (dalších cca 15 A), spuštěným ventilátorem a rádiem (o dalších potenciálních spotřebičích energie radši neuvžuju) znamená pro baterku těžký problém.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Anton píše:Tak dnes večer nebo zítra ráno si pro něj jedu nejhorší je že něco už koupit musim peníze na účtu už mam a vrátit je nemůžu tak to vezmu i stim prasklim sklem nic jinýho mi nezbyde našel jsem ještě v bazaru Alhambru 1.9 TDI za 119 ale nějak jsem se nadchnul pro tu 2.8 a na netu jsem jinou 2.8čku nenašel v takovém stavu se stejnou výbavou.Tady někdo psal o těch gumách že jsou dražší kolik tak stojí Letní 225/45/16-17???našel jsem na netu kolem 2000 nové ale ten index zatížení tam není jen index rychlosti.

Kdo chce muže se mrknout na tu Alhambru je pěkná a dobrá výbyva.
http://www.autobazarlubenec.cz/index.as ... ecord=5215

Když se podíváš třeba na "blbé" http://www.sauto.cz, najdeš tam Sharanů s motorem 2,8 mraky (a možná lepších než ten co máš na fotce) a za velmi slušné peníze.

Osobně jsem jezdil s benzinovými motory třináct let. Ale co jsem koupil Galaxy s motorem TDi 81kW, neměnil bych za benziňák ani omylem. Jízdní dynamika téměř srovnatelná s motorem 2,8 / 128kW (stejně veliký točivý moment 235 Nm, ale již při 1900 rpm (u motoru 2,8 musíš točit přes čtyři tisíce otáček) a výkon je do 4000 rpm u obou motorů srovnatelný), spotřeba je však o polovinu jinde a to je pro mě priorita (jezdit v naftě za 6,2 litru nebo v benzinu za 12 - 15 litrů je ku*va rozdíl myslím).
Ale nechci Tě ovlivňovat, sám si rozhodni, co chceš živit a za co platit ručení.

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od KOUDA »

Anton píše:Ten spínač tam je tak nevim jestli tam bude to relé a alternátor a pokud ne tak tam bude lepší a jednodužší dát obič.Já vim že u toho benzínu je o polovinu větší spotřeba ale vzhledem k tomu jak jsem už uváděl vijde mi benzín na nějakejch 8 kč tak to moc neřeším a v tý spotřebě nevim každý co tu píče tak v těch spotřebách jsou docela markantní rozdíly kamarád má Alhambru 1.9 TDI a do práce jezdí za 9 a dálky za 6.5.Tady už taky padla spotřeba u TDI od 6 do 9 litrů a u benzínu od 9 do 15. :)
zdravim,

vyhrivane okno je vic nez super...mimochodem i ja koupil Sharana s dvema prasklinkami na prednim vyhrivanem skle/12-2003/ a doted jezdim s ti samym sklem a nic se nedeje....

Pokud mas benzin za 8 kc za litr, tak to vubec neres...a to, ze 1,9 tdi ma podobne motoricke vlastnosti jako VR 6 never, protoze zkratka nema...a ani nemuze nikdy mit..../a to zas dostanu pres tlamu od ropaku..../:-)


Spotreba na kratke trasy, zejmena v zime, kdy nastartujes, zapnes predni okno, svetla, topeni, zadni okno, radio, atd....a pojedes tech zminovanch 10 km cca...budes spalovat takovych 14-15 l /100 km...a to je ta nizsi hranice.....

Jestli jsi jeste nekoupil, napis SZ.....5 let jezdeni s timhle autem, takze o tom neco vim...

Kouda
Naposledy upravil(a) KOUDA dne 21.10.2008 17:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od KOUDA »

Anton píše:Tak já napíšu jakou mi to ukáže spotřebu majitel přijede dnes z práce kolem 8 tak možná pro něj pojedu ještě dnes.

takze drzim palce


holt zamilovanejm uz nic nepomuze :-))

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“