MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od milda »

Od výměny do výměny /15000 km/ nedolévám ani kapku.Zmizí tak do půlky mezi ryskama na měrce.Motor má 207000 km.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od trepifajxl »

abeljozef píše:
Bezne to byva pri 1,9 TDI PD 85 asi do 1L na 15000 km. Pri oleji 505 01.

Casto to unika aj okolo EGR ventilu. To zistis vizualne - EGR je od oleja a steka to zadom motora.

olu píše
Ahojte. Vedel by mi niekto povedat ako to opravit? Vdaka.Vyhodit EGR a dát tam jen trubku


Vyhodit EGR a dát tam jen trubku
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od milda »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=94275" onclick="window.open(this.href);return false;


Studuj synku,tady to máš.

olu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 19.07.2010 13:21

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od olu »

To mam uz zhruba cele nastudovane, len trochu nerozumiem tomu co pise trepifajxl: vyhodit EGR a dat tam trubku. V tom vlakne sa pise o zaslepeni. Cital som to davnejsie, mozno som si zmienku o trubke nevsimol. Mozete mi to pripadne vysvetlit? A vedel by mi niekto vysvetlit, odkial sa tam ten olej berie? Ci nemam hladat este nejaky iny unik odkial sa to dostane do EGR ventila. Alebo to len zaslepim a nebudem sa nad tym zamyslat...Vdaka za odpoved

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od abeljozef »

olu píše: A vedel by mi niekto vysvetlit, odkial sa tam ten olej berie?
Prirodzene z odvetravania olejovych par z motora. Neprirodzene aj z turba. Inak ak ti EGR funguje a neprepusta ja by som ho nezaslepoval . Ale na tuto temu uz inde.

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od RamuSAG »

Ahojky, tak teď budu vypadat asi jako nedonošenej, ale co je to EGR. Mám spotřebu oleje asi 0,5 l /10000 Km takže mi to ani není divné při stavu tachometru 246000 km. Když ale sundám plastovou vanu pod motorem, vždycky je zespodu motor celý potřísnění olejem. Únik z motoru ale není znatelný, není to převoďak ani hydraulika ze serva. Konzultoval jsem to s jedním automechanikem a tem mi říkal, že to může být z turba, které to malé množství roztříká. Zatím to nijak neřeším, protože není proč, ale je mi to divné. Jinak jezdím na 5W 40 PD,ale měním raději po 10000km. Vždycky se mi to totiž u všech předchozích aut vyplatilo. Věřím v to. Nekupuji olej drahý, ale raději měním častěji. Jsem přesvědčen, že to funguje.

VW Sharan I 1,9 TDI 1997 66 kW
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od kubenec »

Tak se mi včera rozsvítila žlutá kontrolka mazničky a oběvil nápis "zkontrolujte hladinu oleje" Neprodleně jsem zkontroloval risku a ehle ono na minimu. Po dolití cca 0,5 l oleje, vše OK. Najeto něco okolo 6400 km, celkově 194000 km .
Naposledy upravil(a) kubenec dne 12.03.2014 09:43, celkem upraveno 1 x.

sharan 02
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.05.2010 20:34
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od sharan 02 »

Taky se mi začala objevovat po nastartování žlutá maznička a nápis zkontrolujte hladinu oleje,ale ten je těsně pod horní ryskou. Poprvé se to objevilo při průjezdu zatáčkou a od té doby vždy po nastartování.Může na to mít vliv kvalita oleje? mám asi 1500 km do výměny.

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od 007houmr »

Také přispěju svojí troškou do mlýna. Mezi výměnama oleje dolévám 1l až 1,5l oleje. Ze začátku mě to šíleně štvalo (zejména cena oleje), protože do předchozího, ikdyž jiného vozu jsem lil pouze benzín. Po repasy turba v Sharikovi jsem měl spotřebu oleje jestli si dobře vzpomínám zhruba 0,5l na nějakých 3000 km, ale pak si to sedlo zase na zhruba ten litr. Jak píše Budulman, norma je fakt 1l na 1000km, coš je šílená hodnota, ale je to myslím napsané i v palubní literatuře. Kudy se olej ztrácí sem nezjistil, blok motoru mokrý není, turbo taky ne, modrý kouř taky ne. Jedině ERG ventil, ten je zas***ej pěkně. Ale s tím prý nejde nic dělat, teda pokud ho nevytáhneš a nezaslepíš.

Po tom, co jsem se dozvěděl možnou normu spotřeby oleje (1l/1000km), tak už to neřeším a kupuju při výměně litr navíc.



to Sharan 02: tipnul bych to na čidlo oleje, ale jen můj tip! :wink: Mě to signalizuje, když mám hladinu uprostřed mezi ryskama. Zkus tak na minutku otevřít kapotu. To hlášení by se tím mělo resetovat. Pokud máš fakt olej na max. a objeví se to znova....asi čidlo.
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od kubenec »

Jsi si jistěj že 1l oleje na 1 000km? To bych musel kupovat 15l oleje. Nebude to spíš 1l na 10 000km? :D

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od 007houmr »

Jo, fakt je to tahle hodnota....asi nejsem sám, kdo tomu nechce věřit. :lol: Píše se o tom i v knížce "Jak na to" str. 292, tam je to teda spíš zevšeobecněný. Chtěl sem přiložit i scan stránky z palubní lit., kde se o tom píše (nebo aspoň myslím, že sem to tam viděl :oops: ), ale nemůžu to dohledat. Nejsem až tak kovanej v téhle problematice, ale selským rozumem, když sem to slyšel prvně, myslel sem, že je to blbost....pak sem to viděl i napsaný a co je psáno....
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od RamuSAG »

Ahojky kluci, tak k tomuhle musím taky něco napsat ze své zkušenosti a bohužel potvrdit informaci o hodnotě 1l/1000 km.Netýká se to ale jenom těhle našich miláčků. Předchozí mé auto bylo Peugeot 405 RGS 1,9 benzin. Když jesm si ho koupil také jsem netušil, že budu mít spotřebu oleje přes 0,5l/1000 km. Reklamoval jsem to, ale neúspěšně, protože mi bylo servisem sděleno, že v technických podmínkách je uvedena právě ona hrůzostrašná hodnota spotřeby oleje 1l/1000 km, která mi spíše připomínala historii našich jezdídcích olejniček. Jenže tady nic nikde neteklo, prostě to motor spotřeboval. Když jsem argumentoval tím, že auto nekouří, říkali, to zlikviduje katalyzátor u téhle nové generace motorů je to prostě normální, což mi připadalo neuvěřitelné. Je pravdou, že s přibývajícími km spotřeba oleje klasala až někam na hodnotu 1l/5000 km. Když jsem si kupoval šarika ( ne nového), ptal jsem se na spotřebu oleje a bylo mi řečeno to samé, prostě odvolání se na TP. Takže spotřebu 0,5l/10000 km neřeším, ale věřím i těm, kteří píší, vůbec mezi výměnani nedolévám.


VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66 kW
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od kubenec »

Když si to tak pročítám, zjištuji že má dnešní signalizace na kontrolu oleje je normální. Najeto od výměny přesně 4600km. Takovou spotřebu snad neměla ani Š120

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od kubenec »

Tak trochu oživím téma. Dnes se mi o5 rozsvitila kontrolka oleje. Od výměny najeto už cca 8600km a odminula znova po 4000km to bliklo. Auto kouří jen krátce po startu, ale kouř smrdí po naftě. Při rychlém sešlápnutí plynu je vidět mírné kouřnutí ve výkonu, třeba při předjetí. Tlaková hadice před EGR je sice od oleje, ale podle mě nic dramatického, akorat lína olej kolem klapky na EGRu.
Otáka zní kde se poohlednout po příčině. Zda za to může to kapání u EGRu Peníze si netisknu, tak bych nerad měnil něco zbytečně. Auto má najeto cca 231000 (doufám) a jsem druhý (resp. třetí) majitel.
Naposledy upravil(a) kubenec dne 08.03.2014 21:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od romank52 »

Ja som mal zhruba take iste prejavy ako popisujes, aj spotrebu oleja, pri vymene prasknuteho tesnenia pod hlavuu som dal spravit aj repas hlavy - okrem zarovnania a vlozkovania ulozeni vstrekov mi menili aj gufera na vsetkych ventiloch a voditka na vyfukovych. Odvtedy som najazdil asi 5500km a olej sa zatial neozval a ani na mierke nie je vidiet nejaky vyrazny pokles. Tiez ranny modry dym takmer zmizol... (Km podla tachometra 212000 :? )

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“