KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od Jelko4 »

my tam mame original od seatu 45 a aj keby su tam 40 nevidim v tom ziadny problem v lete

Báča
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16.08.2008 12:27
Bydliště: Městec Královwé

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od Báča »

Jelko4 :
já jsem měl na VW Golf Variant profil 40 a bylo to jako žebřiňák.. :roll: bylo to sice echt pěkný, ale cestou po D1 mít v kufru litr krabicovýho mlíka, tak mám v polovině cesty kostku másla :wow:

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od majatrabi »

TO Báča: 16" tam určitě můžeš dát. Jaký rozměr bys měl mít napsané ve velkém TP. V lepších e-shopech na alu kola je nějaký konfigurátor, kde napíšeš typ auta a něco ti "vyplivne" .
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od Peposu »

Ja mam treba na svem Drobkovi od predchoziho majitele z nemecka na aute R15 195/70 a rezervu 215/55 R16 :D tak asi tak
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od Tommate »

spíš ty kola někdo před prodejem sundal a dal tam co bylo po ruce -- ale s tím už se dá jezdit cestou i necestou :lol: a přejmenoval bych ho z Drobka na žirafu :wink:

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od Peposu »

jako ze ty kola R15 jsou origo z sharana ci alhambrinky a to kolo 16 je taky origo tak nefim jak se k tomuto ten clovek dopracoval a je mi to celkem jedno jen schanim peknou 51 na plechu za tu 16 bud vymenou ci prodejem
Neplacte ja se vratim

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od Marek77 »

Jak už jsem zde v minulosti uvedl, víceméně z nouze (finanční) jsem byl nucen pořídit na Galaxy čínské pneumatiky. Bál jsem se toho opravdu hodně, protože mnozí z nás máme s čínskými výrobky "své" zkušenosti, ale věc se má asi takto:

Koupil jsem pneu WanLi S1093 XL, v rozměru 195/65-15 95T stála jedna guma 1065 Kč. Nyní mám na nich najeto 15.000 km, takže bilancovat už se dá.
Původní výška vzorku na nových gumách byla cca 9,5 mm (tedy když půjdeme nadoraz, ke sjetí se nabízí cca 8 mm materiálu). Po ujetí 15.000 km je stav hloubky vzorku na předních pneumatikách 5,5 mm, na zadních 8 mm. Předpokládám-li, že do konce sezony najedu ještě 5.000 km (tedy úhrnem 20.000 km), potom v případě, že na příští sezonu přehodím vzájemně přední a zadní kola, najedu ještě dalších 20.000 km. Osobně si myslím, že 40.000 km je slušný výsledek.
Směs je na letní pneu až překvapivě měkká, skoro bych řekl, že by se hodila na zimní gumu (ale zimní guma to není). I proto mi přijde 40.000 km jako velmi slušné číslo.
Gumy jsou absolutně tiché, i při rychlosti přes 170 km/h nejsou slyšet. V zatáčkách drží jako přikované, dokonce jsou na můj vkus lepší než DUNLOPy, které jsem měl loni.

Nechci tu dělat reklamu čínským pneumatikám, to opravdu nemám v úmyslu, jen jsem tu chtěl prezentovat moje zkušenosti a poznatky. Na základě mnou zjištěných skutečností si myslím, že ne vše čínské musí vždycky být špatné. Příště do nich půjdu znovu (jen v jiném rozměru).

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od ajo »

Ja som si nahodil NOKIANY 215/55 R 16 97 H XL /zosilnene/ 1 ks po zľave 3000Sk a maximalna spokojnosť. A problemy s ESP ako som popisoval inde už nemám.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od Jelko4 »

Ked je toto na vicku tak najidealnejsie na zimu by boli tie prve?
Přílohy
pneu.jpg

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od marasoba »

To Marek77

WanLi S1093 XL jsou zimní pneu, ale na čínskou zimu. Když mi tyto pneu přišly, tak mě dost udivilo, že je na nich značka zimních pneu (M+S ??). Volal jsem zpět do prodejny, kde mi bylo vysvětleno, že zimní pneu z Číny mají skoro stejné parametry, jako naše letní. Můj pneumechanik mi to potvrdil, takže WanLi jsou na autě a najel jsem s nimi už 8000km a na zadku jsou jak nové. Předek jde do kytek rychleji, protože mám v háji nápravu - klouby a čepy či co a kvůli tomu i sbíhavost. Ale jinak bych se těchto pneu nebál. Za ty prachy luxus!!!
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od Marek77 »

Taky mě zarazilo, že mají označení M+S, což jak známo označuje pneu pro zimní provoz, nicméně dezén tomu neodpovídá, protože nemá lamelovaný vzor, ale hladký. Taky jsem se na to ptal, a to přímo majitele firmy K&K, kde jsem je kupoval. Ten mi vysvětlil, že vzhledem k absenci lamel ve vzorku se jednoznačně jedná o letní pneu, nicméně to označení M+S je tam z důvodu, že pneumatiky jsou vyrobené z měkčí směsi. Takže jsou to jednoznačně letní pneumatiky vyrobené z měkčí pryže.

Mně měkčí guma vyhovuje především proto, že nikdy není hlučná a lépe přilne k vozovce. Nevýhodou naopak může být kratší životnost oproti tvrdším pneumatikám, nicméně u mě vítězí komfort (tedy jízdní vlastnosti a nulová hlučnost). Navíc jak se potvrzuje i s tou životností je to velice dobré.

P.S. Jsem rád, že nejsem sám, kdo má tyto pneumatiky na autě a že i Ty jsi spokojený.

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od Charlie.007 »

Jelko4 píše:Ked je toto na vicku tak najidealnejsie na zimu by boli tie prve?
Jo, jo. Na zimu jsou lepší gumy s menší šířkou. Takže ten první rozměr by sem tam dal taky.
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od marasoba »

To Marek77

No tak já je mám taky z K&K a to z čínskou zimou mi řekl jejich prodavač :D
Ale jak říkáš, jsou docela komfortní. Mimochodem, když jsem je kupoval, tak rozhodl i Tvůj komentář u pneu :lol:
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi.
Tak mám tyto pneu Dunlop SP Sport Fast Response 205/60R15 95H XL 1ks 1700,-
Nedávno jsem chytil hřebík do kola a musel do servisu. Přišla řeč na to, jak je foukat a docela mne zmátl tím co říkal. Myslím, že byl dost mimo mísu. Ale přeci jenom mi to nedá, pojedu za pár dní do Norska a tak by mne zajímalo, jak foukáte vy?
Dostal jsem tabulku, kde je uvedeno: 205/60/15 95H

3 osoby běžný provoz PN-2,7 ZN-2,5
7 osob max. zatížení PN-2,9 ZN-3,8
Co vy na to?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: jaké dáváte pneumatiky na Sharana

Příspěvek od Marek77 »

Myslím, že ty tlaky, co uvádíš, jsou celkem v pořádku. I když si myslím, že těch 3,8 vzadu je opravdu extrém - možná při tažení plaťáku a podobně, protože pro běžné plné zatížení vozu by mělo stačit foukat zadek lehce přes tři kila.

Navíc 3,8 Bar je tlak, který drtivá většina pneumatik tohoto rozměru nesnese!!! Na to pozor - je třeba se řídit předpisem výrobce pneu. Na každé gumě je uveden maximální dovolený přetlak (max. press). U tohoto rozměru zpravidla bývá do 3,5 Bar.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“