TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od Tommate »

pod krytem na volantu buď je nebo není příprava na t-mat, já třeba mám podporu v jednotce ale kable tam nejsou, mám 66kw AHU

bison
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.01.2010 19:32
Bydliště: Chrudim

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od bison »

ahoj tak jsem včera montoval dálkový centrál s vystřelovákama a při té příležitosti jsem chtěl dodělat tempomat ale ejhle žádná volná svorkovnice.
mám model 97 carat 1Z ale nevim jestli to bude podporovat jednotka to bych musel někde nejprv napíchnout, pokud ano řešil to někdo na jedničce natažením kabelů??
díky moc za vaše poznatky.

dres
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.02.2010 12:46

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od dres »

Úspěšná montáž..funguje to Sharan 1.9tdi rv.98

mildesorte
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.08.2008 16:48
Bydliště: Kyjov

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od mildesorte »

Zdarec. Chci se zeptat, mám galaxy 97 2.3 benzin, svazek na tempomat tam mám, ovládání plynu je lankem. Je dodatečmá montáž tempomatu reálná?

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od rcmony »

Už jste někdo dodělávali kabel mezi ŘJ a volant na motoru 1Z? Koukal jsem na konektor u ŘJ a tam jsou normálně kabely, ale končí někde v přepážce motorového prostoru. Přece tam nemůže být napojeno něco jíného. Nebo tam je někde schovaný nezapojený konektor?

Zapojení na ŘJ (motor 1Z)
SET na pin 35
RES na pin 34
CANCEL na pin 58
ON na pin 66
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
Briannn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od Briannn »

Určitě tam není zapojeno nic jiného, hledej ten konektor :wink: .
Ford Galaxy 2.0 85kW 1997 prodáno
Ford Galaxy 2.8 VR6 150kW tiptronic 2001 prodáno
Ford Fiesta 1.25 16V Zetec 55kW 1999
Ford S-max 2.0 TDci 96kW automat 2007

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od Bandog »

Takže v konektoru z řídící jednotky musí být piny pro tempomat volné? V případě, že jsou osazené tak tam stoprocentně musí být konektor?

Ptám se jako hlupák, ale chci to slyšet polopatě :oops: . A proč když jsou piny obsazené není ten konektor k tempomatu vyvedený k volantové tyči a dráty z konektoru řídící jednotky vedou někam za pedály?

Uživatelský avatar
Briannn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od Briannn »

Bandog píše:Takže v konektoru z řídící jednotky musí být piny pro tempomat volné? V případě, že jsou osazené tak tam stoprocentně musí být konektor?
Konektory v ŘJ jsou volné nebo osazené - určené piny jsou jen pro tempomat a nic jiného na ně nelze připojit.
Pokud z ŘJ vedou vodiče tak tam tempomat byl, nebo je tam příprava. Konektor tam stoprocentně být nemusí, můžou tam být jen zakončené vodiče, ale o tom pochybuji, je potřeba se na to podívat.
Bandog píše:Ptám se jako hlupák, ale chci to slyšet polopatě :oops: . A proč když jsou piny obsazené není ten konektor k tempomatu vyvedený k volantové tyči a dráty z konektoru řídící jednotky vedou někam za pedály?
Proč není vyveden k volantové tyči :?: Tak to nevím, třeba se někdo předchozí v tom vrtal a nezapojený konektor prostě někam zastrčil, nebo se uvolnil a někam zapadl, nebo..... :?:
Proč vedou někam za pedály :?: Třeba proto, že je tam průchodka pro elektrické vedení, důležitější než kudy vedou je kam vedou a jak jsou zakončeny, je potřeba se na to podívat.

Takže sečteno podtrženo, pokud jsou vodiče v ŘJ, je nutno najít druhý konec těchto vodičů :wink: .
Ford Galaxy 2.0 85kW 1997 prodáno
Ford Galaxy 2.8 VR6 150kW tiptronic 2001 prodáno
Ford Fiesta 1.25 16V Zetec 55kW 1999
Ford S-max 2.0 TDci 96kW automat 2007

horman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.04.2010 19:44

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od horman »

Na mé oktávce jsem dělal tempomat sám.Není to moc těžký,páčka se dala sehnat za1500kč i s kabeláží.Kabel nemněl koncovku,leč napojení podle přiloženého návodu,žádný problém.Jen sundat erbeg mi dělalo problem.No mladej mi auto podědil a já jsem si pořídil sharanka,mám ho 14.dní a tempomat budu montovat podle vašeho návodu.Pánové klobouk dolu,český ručičky jsou nenahraditelný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jo jinak elektřina je můj nepřítel,leč 12V není 220 že!!

Uživatelský avatar
Briannn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od Briannn »

Hormann aby jsi se nedivil 8O v autě jsou takové proudy při 12V, které někdy ani v domácnosti nemáš při 23OV :!: Takže opatrně. Než budeš něco dělat s elektroinstalací, tak určitě odstav baterku, ať něco nevypálíš :wink:
Ford Galaxy 2.0 85kW 1997 prodáno
Ford Galaxy 2.8 VR6 150kW tiptronic 2001 prodáno
Ford Fiesta 1.25 16V Zetec 55kW 1999
Ford S-max 2.0 TDci 96kW automat 2007

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od Bandog »

Briann

moc děkuji za vyčerpávající odpověď :D

horman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.04.2010 19:44

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od horman »

Jasně že odpojim,zásada číslo 1.Jde o to nezničit něco tím že si škrtneš a skratem zničíš.Napsal jsem,že s elektřinou nekamarádim ale základy jsou mi jasný. 8O

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od midar »

mildesorte:
ja jsem resil problem s tempomatem u 2.3 tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=25206" onclick="window.open(this.href);return false; Snad tam najdes inspiraci.

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od marasoba »

Tak jsem si postavil dle schématu od Abeljozefa tempomat na SAG1 a podle Marka77 aktivoval (tímto Vám oběma velice děkuji). A funguje :D :D :D Jen jedna věc mi kazí radost a to sporadická chyba 00671 (viz obrázek). Chyba se vyskytne pouze pokud je vypínač ON - OFF vypnutý. Máte někdo zkušenost s touto chybou?
Přílohy
chyba.jpg
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od Lolik »

Tak už patřím mezi ty co tempomatí!!!
Použité orig. páčky jsem zakoupil od kamoše za 1500,- kabeláž předchystaná už z výroby, montáž cca. 10 minut + aktivace přes VAG a nyní stačí cvaknout a jedu!!! Jen ta spotřeba bude trochu větší než s volnou nohou na plynu. :drug:, ale na dálky to docela uvítám. Občas mě bolela z plynu noha. Teď si může během cesty ulevit :fly2: a to jen díky vám klucííí :!: :!: :!:
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“