Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 177 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TD
PříspěvekNapsal: 05.12.2012 21:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

196

SK-TO

Tak problém vyriešený! :yahoo: Musel som priviesť na RJ motora signál rýchlosti. Do budíkov šiel a z nich nie, alebo nezmyselný signál /VAG/. Kratučká prepojka na konektore a už tempomatím aj vďaka radcom z tohto vlákna.DIKY :thanks:

Předmět příspěvku: Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TD
PříspěvekNapsal: 08.12.2012 19:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.07.2012

214

Chodsko

Klucí, v kterým bloku ve VAGu zkontroluju čidlo brzdy a spojky? Tempomat mi blbne, občas se vůbec nezapne, občas se sám vypne. Tak bych to zejtra celý prošel, zkontroval co ukazujou čidla na pedálech, zkusil proměřit páčku atd. Díky

http://www.AutomobilovySlalom.cz , levné závody pro každého.

Předmět příspěvku: Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi
PříspěvekNapsal: 19.12.2012 18:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.11.2011

113

Ahoj klucí vidím že tempomatíte tak se trochu pochlubím.Mám G3 a někde tady jsem našel návod na polo tak jsem to zkusil.Konektor jsem tam měl.4 piny.1 je 12v,propojit s 4 a je zaplí.Vytáhnout kablík na malej zvonkáč a druhej kablík na pin 3 set.2 je reset a ten nepotřebuju když deaktivuju libovolným pedálem.ETKA psala že to na 1Z nejde ale mě to funguje.Pojedu za rodinou a to je přes 1000 km po dálnici tak proto jsem se do toho vrtal.Jo a aktivoval jsem ho ve vagu aby si někdo nemyslel že to maká samo.

Předmět příspěvku: Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi
PříspěvekNapsal: 26.12.2012 21:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.11.2012

62

Sedlčansko-Rovina

Ahoj, chystám se taky na pokus s tempomatem a zároveň jsem si objednal kabel - tak teď teprve začne boj :D :D . Snažím se o VAG-u něco nastudovat a tahle operace se mi zdá jako dobrý začátek - mám jen drobný dotaz. V původním příspěvku na první stránce je vše dokonale popsané, jen ten VAG zcela nechápu. Autor píše:

VAGem musíte tempomat aktivovat. V adrese 01 Řídicí jednotka motoru zadáte Login 11463 potvrdíte OK

To znamená, že po zadání Login 11463 a potvzení OK je temp zapnutý? Tedy ten kód zapne temp? A jak ho zase třeba vypnu :) ? Já to chápal jako zalogování do řídící jednotky a potom teprve nějakou volbou zapnout/vypnout. Omlouvám se za stupidní dotaz/y, ale diagnostiku jsem viděl z rychlíku.

PS. Pokud je někde vlákno typu příručka VAGu pro trubky - dejte link - tlačítko hledat zkouším marně :( .

PříspěvekNapsal: 27.12.2012 08:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1944

Rakovnicko

Tím postupem tempomat aktivuješ v ŘJ. Zapínáš ho a vypínáš přepnačem na páčce. Na otáčkoměru se ti zapnutém tempomatu rozsvítí kontrolka.

Nakonec stejně, jako mnoho dalších, dojdeš k poznání, že ho vypínat nebudeš. Stačí pouze buď nastavit rychlost, nebo ji resetnout.

PříspěvekNapsal: 27.12.2012 10:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.11.2012

62

Sedlčansko-Rovina

Děkuju za reakci - špatně jsem se vyjádřil a můj dotaz měl nejspíš patřit někam ?? okolo VAGu. Ale když už jsi se mi ozval - znamená to že po vepsání číselného kódu do pole Login a potvrzení se temp aktivuje a jiným kódem se předpokládám opět deaktivuje - je tak ??

Šlo mi jen o to "LOGIN" zní mi to jako zaheslovaný vstup do řídící jednotky pro její nadstandartní úpravu a po zalogování je možno provádět změny. A chyba. Pokud to je o daném kódu - pak by se hodil nejspíš sáhodlouhý soupis těhle číslíček :D .

Děkuju.

PříspěvekNapsal: 27.12.2012 12:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1944

Rakovnicko

Kód:
.....jiným kódem se předpokládám opět deaktivuje - je tak ??

Ano, tím kódem se aktivuje. Jinak nevím o tom, že by šel deaktivovat. Možná mě někdo opraví, ale jakmile připojíš páčku, nastává stav, kdy lze tempomat aktivovat. To uděláš tím postupem. Nevidím jediný důvod ho deaktivovat a myslím si, že to ani nepůjde. Možná, teoreticky, je možnost páčku fyzicky odpojit a ŘJ, protože nemá s čím spolupracovat, tempomat deaktivuje sama. Ale nevím to jistě, protože to snad ani nikdo nezkoušel. Taky proč, že jo.
Jinak pokud jsi viděl VAG z rychlíku (nic ve zlém), raději se vyhni pravé straně tabulky a všem funkcím vyžadující login, i kdybys nakrásně znal to správné heslo. Špatný klik a naděláš si dost problémů, které za zvědavost moc nestojí. Změny samozřejmě jdou provádět, ale musíš si být na 100 pro jist co děláš a že jsi se nespletl.

PříspěvekNapsal: 27.12.2012 13:42 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

04.11.2009

12357

Humpolec

16167 deaktivace tempomatu

VW Touareg 2008 R5 + chip
Mitsubishi Colt 1999 1.6 16V 66kw

chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, originál HF, MF volantů, výměny palubních přístrojů pal.pc - maxidot atd, PIN, IMMO, dojezdy km, dojezdy oken - i SAG!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510, zobrazení parkovacích senzoru na navi, mapy atd.. tel 776200941, ODBLOK OBRAZU RNS

Zobrazit autorovy stránky  ICQ  

PříspěvekNapsal: 27.12.2012 14:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.11.2012

62

Sedlčansko-Rovina

Děkuji a děkuji. Super - pochopitelně budu vše provádět až po několikanásobném ujištění se, že vím co dělám :D . Potřebuju se do VAGu trochu vpravit, našel jsem publikaci VAG-COM, pokud ji nastuduju, budu předpokládám minimálně tušit co a jak. Nehodlám dělat žádné chipování a podobné zásahy, chci jen prostou diagnostiku a když bude možnost nějakého bonbonku, jako tenhle tempomat - tak jedině dobře.
Ještě jednou díky Vám, hoši.

PříspěvekNapsal: 27.12.2012 14:10 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

04.11.2009

12357

Humpolec

vagem nenačipuješ auto!

VW Touareg 2008 R5 + chip
Mitsubishi Colt 1999 1.6 16V 66kw

chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, originál HF, MF volantů, výměny palubních přístrojů pal.pc - maxidot atd, PIN, IMMO, dojezdy km, dojezdy oken - i SAG!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510, zobrazení parkovacích senzoru na navi, mapy atd.. tel 776200941, ODBLOK OBRAZU RNS

Zobrazit autorovy stránky  ICQ  

PříspěvekNapsal: 27.12.2012 15:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.11.2012

62

Sedlčansko-Rovina

UF, jasně, jen jsem chtěl naznačit, že nehodlám dělat žádné zběsilosti - byl jsem přeci varován - nemám se vrtat v tom čemu nerozumím. Opravdu mi stačí základní diagnostika a tu a tam nějaký bonbonek (tempomat).
Jdu studovat - Ahoj a dík za rady i varování.

:good:

PříspěvekNapsal: 15.06.2013 12:12 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.02.2009

379

Štúrovo, Slovensko

vdaka navodu Marka z prvej strany uz aj Ja tempomatiiim :yahoo: pouzil som 2 ks. mikrospinac s dlhsou castou na stlacenie ktoru som po osadeni skratil... mikrospinace som zospajkoval aby tvorili V a osadil do packy a zakvapol tavnym lepidlom...vrchne tlacitko set a spodne reset a nasledne aktivacia tempomatu vagom.... :drinks: zase Velka vdaka za super navod :D

Přílohy:
Poznámka: osadenie
IMAG0414.jpg
IMAG0414.jpg (577.13 KiB) Zobrazeno 632 krát

Poznámka: po skrateni
IMAG0416.jpg
IMAG0416.jpg (508.03 KiB) Zobrazeno 632 krát

Poznámka: takto to vyzera v aute
IMAG0418.jpg
IMAG0418.jpg (670.75 KiB) Zobrazeno 632 krát

Poznámka: druhy pohlad
IMAG0419.jpg
IMAG0419.jpg (519.55 KiB) Zobrazeno 632 krát

VW Sharan I, 1.9 TDI, 81 kW, r.v. 97, šedá metalíza, egr off, fb 150p764, v predu brembo max, doska brembo, trojblik alias krtecek, tempomat, led osvetlenie interieru, celoročky Hankook, pružiny kayaba v kombinácii s tlmičmi meyle ( test )....

PříspěvekNapsal: 25.07.2013 08:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1001

3nec

kdo nemate svazek s konektorem ve sloupku, tak hledejte za relatkovou konzoli, je tam v penove izolaci balik s pripojkama, je tam, zapojeni stejne podle markova navodu, funguje to

odesláno pomocí Tapatalk 4

PříspěvekNapsal: 14.09.2013 14:58 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

13.09.2013

17

Plzeň

Ahoj kluci mam origo tempomat ale nefunguje. Páčku jsem prozkoušel jestli není rozbité tlačítko a to funguje. Měl jsem to na VAGu a na BOSH diagnostice a tam to je vše OK. Dál bych rád prověřil jestli nejsou někde překlesaný kabely od volantu k jednotce ale nevím kudy vedou a kam. Potřeboval bych asi schémátko a popis kudy jdou. Dále jsem moc nepochopil spínače v pedálech co s nimi může nebo nemůže být. A dál se zde píše o rychlostním čidle v budíkách kde je a jak se dá prověřit jeho funkčnost. Popisované příznaky jsem nezaznamenal. prosím o pomoc

PříspěvekNapsal: 14.09.2013 15:13 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

25.09.2007

4638

Praha

Spínače pedálu spojky a brzdy musí fungovat, jinak by se motor roztočil do max. otáček (spojka) nebo by se snažil pořád přidávat (brzda). Funkce spínačů by měla být vidět na VAGu.

Realizace slaboproudých a bezpečnostních systémů.
A trocha mých konstrukcí.

SEAT Alhambra II, AUY, 2002; SEAT Alhambra II, AUY, 2000; Škoda Favorit 135LX, 1993 (už je asi v pánu) vše s trojblikem od krt.ecka; Tornado EVO - nemá blinkry, nemá trojblik :-(; Piaggio X9 500 2002; Puchetta (kříženec Puch Newport II, asi 1978 s Babettou)

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 177 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]