On-board kamera

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

On-board kamera

Příspěvek od matko001 »

Nejako som tu nenasiel ziadne postrehy a kamerach a myslim, ze vdaka vybrzdovaniu su v CR dost popularne.

Mne dnes po zopar tyzdnoch cakania konecne prisla moja. Potrebovala nejake malinke zasahy (mam az prilis presnu predstavu kam ju umiestnit) a prva vecerna jazda za nami.
Je to v noci a cez spinave celne sklo, kedze ju mam za zrkadlom a tam stierace nestieraju. Mate nejaky lepsi napad, kam ju umiestnit?

Dik

Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: On-board kamera

Příspěvek od michall »

Chce to hledat i za hranicí sekce SAG :D
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=27&t=181389" onclick="window.open(this.href);return false;
I tady je pár postřehů, zkušeností, ale jsou rozstrkané v různých vláknech.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: On-board kamera

Příspěvek od Marek77 »

Kamarád má on-board kameru ve Felicii a nemůže si ji vynachválit. Dokonce mu to už dvakrát pomohlo při objasnění problému s Policií. Stojí to doslova pár stovek a myslím, že to rozhodně nejsou vyhozené peníze.

Je fajn pořídit kameru s velkým úhlem záběru - minimálně 160°, aby obraz byl prakticky identický s velikostí čelního skla. Uvažuju nad ní taky.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: On-board kamera

Příspěvek od matko001 »

160 slubovanych je max 120 realnych, ale kedze holandania bezne jazdia na cervenu, tak som to riskol ale dufam, ze ju nikdy nebudem musiet naozaj pouzit.

Inac stoji cca 40€.

Odoslané z GT-i9001 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: On-board kamera

Příspěvek od michall »

Marek77: s tím úhlem opatrně - tady neplatí, že čím větší, tím lepší. Chce to kompromis - velký úhel = velký viditelný prostor, ale ztrácí se detaily (např. vidím pohyb aut skoro všude před sebou, ale SPZ jsou nečitelné); malý úhel = malý viditelný prostor, ale zase rozpoznáš detaily, např. SPZ. Pak je to i hloubce ostrosti - zaostření na 10m před autem (příklad !), kde kamera vidí ostře, cokoli je hodně blízko nebo hodně daleko je rozmazané.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: On-board kamera

Příspěvek od patper »

:arrow: zde je vlakno o cernych skrinkach :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=27&t=181389" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: On-board kamera

Příspěvek od michall »

Asi tě doporučím k optikovi :laugh:
michall píše:Chce to hledat i za hranicí sekce SAG :D
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=27&t=181389" onclick="window.open(this.href);return false;
I tady je pár postřehů, zkušeností, ale jsou rozstrkané v různých vláknech.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: On-board kamera

Příspěvek od J.A.Y. »

máte někdo kameru v SAG? Kam jste ji dali? Za zrcátko to moc nejde, nedošáhnou stěrače. Na palubku? Ptám se hlavně kvůli orgánům, aby nepřekážela ve výhledu :| Díky
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: On-board kamera

Příspěvek od michall »

Vpravo vedle zrcátka. Má celkem velký držák, takže sice trochu překáží, ale zas na druhou stranu "vidí" na plochu v dosahu stěračů.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: On-board kamera

Příspěvek od J.A.Y. »

dostal jsem totiž úkol od Ježíška vybrat si kameru. Tak řeším i ty věci okolo :) nerad bych se potom s někým hádal, že mně ve výhledu nebrání. Navigaci dávám co nejníž nad palubku...
BTW OT prosímtě jakou kameru máš?
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: On-board kamera

Příspěvek od michall »

Asi něco v tomhle duchu http://www.alza.cz/gembird-dcam-003-hd-d510932.htm" onclick="window.open(this.href);return false; , jen bez těch LEDek. Ne, že by byla schovaná, ale když se zaklopí LCD, tak mi nepřekáží. S PČR/MP zatím "zkušenost" nemám.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: On-board kamera

Příspěvek od eauto1.cz »

on-board kameru jsem přes milion km bez nehod nepotřeboval ale už měním rychle názor.
Poslední dobou jezdí mnoho řidičů jako bezmozci. Né jeden z 50ti ale kolikrát každý 10tý. Hrozné co se děje. Teď se tu zabili dva 18ti letí kluci na motorce. Jeli HOOODNĚ rychle.
A když jsem volal policii k jiné nehodě, která se stala dříve, než jsem dorazil já, tak mě podezírali, že jsem účastník...
Takže kamera má smysl i kdybych dostal jednou za 3roky pokutu "za omezený výhled" díky kameře.
Ostatně sledujte tohle video...
Teď jen vybrat něco kvalitního. Vidíte na video SPZ / RZ? Nic moc že...

Má někdo tip na něco, co používá, a je to kvalitní a pořádná kamera a né zmetek?

Cel-Tec E08 GPS má někdo?
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: On-board kamera

Příspěvek od michall »

No musíš si nejdřív ujasnit, co od toho čekáš. Platí to, co jsem psal 19.1.2013. Pokud chceš široký záběr a detaily, pak musíš mít dost vysoké rozlišení. S tím se veze i rychlost záznamu a kapacita média (čím větší záběr a větší rozlišení, tím víc dat leze z kamery a tím víc to spolyká záznamu a médium musí být rychlejší. Taková kamera je taky samozřejmě dražší. Bohužel dneska jsou kamery v módě, je jich dost široká nabídka a vybrat si není úplně jednoduché. Asi bych šel cestou si postupně půjčit kamery od kamarádů/známých a udělat si představu o tom, co a za kolik se dá pořídit. Pokud chceš víceúčelovou, pak zkus třeba GoPro, to se dá použít i pro venkovní sport, ovšem cena je poněkud vyšší (dle modelu a výbavy).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

durike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.05.2012 09:30

Re: On-board kamera

Příspěvek od durike »

Chcel som sa opýtať odkiaľ napájate kameru - spínané napätie namiesto napájania zo zapaľovača kde je stálych 12V?
VW Sharan 1,9TDI 2006 85kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: On-board kamera

Příspěvek od michall »

Ze zapalovače, sednu do auta, strčím konektor, při odchodu odpojím. Dá se to i na vypínač, příp. automaticky třeba s rozsvícením světel.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“