PŘÍSLUŠENSTVÍ, POVINNÁ VÝBAVA: Je ješte nutný vozit rezervu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
M-O-N-T-Y
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2009 10:02

PŘÍSLUŠENSTVÍ, POVINNÁ VÝBAVA: Je ješte nutný vozit rezervu

Příspěvek od M-O-N-T-Y »

Ahoj lidi, mám Sharana už asi 2,5 roku. R.v. 2002 model 2003 1,9 TDI. Ale teprve teď jsem se dostal na toto fórum a to z jednoho důvodu. Ten důvod je, že se sháním po informaci na povinnou výbavu. Zajímá mě zda u tohoto modelu musí bý ještě rezerva a nebo stačí mít opravnou sadu. Díky za informace.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Povinná výbava

Příspěvek od michall »

Ahoj,

vítej na fóru. Dotaz bych směřoval spíše do tohoto tématu http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=38280" onclick="window.open(this.href);return false;.

Jinak podle mě je to asi jedno (ale neznám výklad příslušného zákona/vyhlášky), spíš asi záleží na výběru vhodné sady, aby "nafoukla" velkou pneu a dovezla tě do servisu. Já tedy vozím rezervu, protože místo ní se nedá dát nic jiného (max. ušetříš pár kg), jiná situace je řekněme u Felicie, kde se prostor po rezervě dá využít na spoustu užitečných věcí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Povinná výbava

Příspěvek od abeljozef »

Ahoj M-O-N-T-Y, vitaj na fore a bud u nas ako doma. :wink:

Kedze si medzi nami novy precitaj si prisom pravidla fora: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546" onclick="window.open(this.href);return false;

Vo velkej zmesi infromacii na tom to fore sa velmi lahko zorientujes pomocou Sherlocka: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: Povinná výbava

Příspěvek od luk.ino »

ahoj,

presne jak rika Michal, misto zadne neusetris a neni nad to mit v aute plnou rezervu. A ne dojezdovku.
predstav si mit problem nekde v Chorvatsku a pak se modlit 1000km pri rychlosti 130km/h jestli to ta sada na opravu udrzi....
a to se bavime o defektu ktery ta sada zvladne opravit. pokud gumu prorazis, nebo pojedes kousek na prazdne gume tak uz opravdu potrebujes rezervu

Uživatelský avatar
M-O-N-T-Y
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2009 10:02

Re: Povinná výbava

Příspěvek od M-O-N-T-Y »

No víte, jde o to, že když jsem potřeboval rezervu, tak při vyjmutí jsem zničil plastovou pojistku. Tudíž když vrátím rezervu zpět pod auto tak ji budu tahat za sebou. Po nové pojistce jsem se nezháněl a rezervu vozím v kufru. Proto mě zajímá jestli je povinná abych ji z kufru vyhodil.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinná výbava

Příspěvek od Bandog »

Ahoj,

osobně také rezervu nevozím, takže ti můžu doporučit to samé. Pokud máš problém, že držák rezervy je KO a ty scháníš jiný držák, tak zkus kontaktovat klubáky DOHC nebo prochy3344 (jsou to vrakárníci a určitě s nimi bude řeč a domluvíte se). Mám sadu na dofouknutí pneu při defektu, ale pro mě je to postačující, protože jezdím po okolí max 100 km od domova a tato vzdálenost není pro mě natolik odstrašující (a v okolí mám dost kamarádů ochotných vždy pomoci :D ).

V případě, že se chystám na delší cestu tak plnohodnostná rezerva putuje v kufru (stejně jako u tebe).

Je mi jasné, že ti šlo o přesné znění zákona (zda je to u našich aut povolené nebo ne), ale to se omlouvám, bohužel nemohu sloužit.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Povinná výbava

Příspěvek od parizek_ltm »

Jinak samo se vozit nemusi, jednalo se o tom uz od zimy a ted nedavno zakon prosel.

http://www.naseadresa.cz/cz/s347/n14328 ... i-Hromadne" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M-O-N-T-Y
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2009 10:02

Re: Povinná výbava

Příspěvek od M-O-N-T-Y »

Potvrzeno, oficielně v Sharanech stačí opravná sada. Důkaz: Vážený pane, ve voze Sharan může být opravná sada.
S pozdravem Premysl RYSKA
Import VOLKSWAGEN Group s.r.o.
Radlická 740/113d
CZ 158 00 Praha 5

LubosA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29.01.2013 14:22

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, POVINNÁ VÝBAVA: sada pojistek a žárovek

Příspěvek od LubosA »

Ahoj, moc netuším, kde vyčíst povinnou výbavu - sadu pojistek a žárovek. U pojistek to asi zjistím hned. Ale u těch zárovek by mi seznam pomohl. Za tip/link předem dík.
Sharan 2003 TDI PD, 85kw, AUY, Business Cruise
Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, POVINNÁ VÝBAVA: Je ješte nutný vozit rezeru

Příspěvek od michall »

Měl bys mít po jedné žárovce od každého typu z vnějšího osvětlení, tj. např. H7, H1, skleněnou s paticí 10W, 21W, 21W oranžovou, sufitku 5W, celoskleněnku 5W, ... Obvykle stačí vybírat takovou sadu, kde jsou správné žárovky od hlavních světel a ostatní už tam jsou, ale ne vždycky je to 100%.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, POVINNÁ VÝBAVA: Je ješte nutný vozit rezeru

Příspěvek od the.max »

A přitom je to taky kravina. Jak mám měnit xenon někde za tmy na silnici? Navíc k jeho výměně musím sundat celé světlo z auta. U některejch francouzskejch aut i výměna parkovačky zabere několik hodin a u některejch fiatů musí krom světlometu dolu i nárazník a vnitřní podběh. Takže už by také bylo na čase po rezervě přehodnotit i tuto povinnost. Ono je rozdíl měnit žárovku na 30 let staré 120ce a na moderních autech. A to nemluvím o případech, kdy auta mají přední světlomety LEDkový. To jako je povinnost vozit sebou celý náhradní světlomety?
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, POVINNÁ VÝBAVA: Je ješte nutný vozit rezeru

Příspěvek od patper »

the.max píše:A přitom je to taky kravina. Jak mám měnit xenon někde za tmy na silnici?
A uz jsi nekdy videl "nahradni sadu zarovek" ,kde je vybojka...?

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, POVINNÁ VÝBAVA: Je ješte nutný vozit rezeru

Příspěvek od kubenec »

Nehlede na to, ze vyrobce auta v navodu uvadi "vymena pouze v servisu".

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, POVINNÁ VÝBAVA: Je ješte nutný vozit rezeru

Příspěvek od widle »

jak psal Paper.... musíš mít náhradní žárovka, ne výbojky
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, POVINNÁ VÝBAVA: Je ješte nutný vozit rezeru

Příspěvek od the.max »

patper píše:
the.max píše:A přitom je to taky kravina. Jak mám měnit xenon někde za tmy na silnici?
A uz jsi nekdy videl "nahradni sadu zarovek" ,kde je vybojka...?
A ty snad ne?

Jen namátkou:

http://www.auto77.cz/autozarovky/servis ... rs295.html
http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... obce=13616
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“