BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od t.zbras »

Nikdo nic?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od michall »

Třmen by se měl umět z pohledu ruční brzdy "samonastavit". Pokud to nedělá, tak je něco špatně v tom "závitovým" mechanismu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od t.zbras »

michall píše:Třmen by se měl umět z pohledu ruční brzdy "samonastavit". Pokud to nedělá, tak je něco špatně v tom "závitovým" mechanismu.

Hmmm,tak top bude někde problem..... Takze rozborka ci reklamce?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od michall »

No to asi podle toho, kde a jak jsi to kupoval a kdo to měnil. Rozborka není složitá, jen musíš vědět jak na to.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od t.zbras »

No menil jsem si to sam,ale do rozbroky se poustet nebudu.. Ale kazdopadne, se to musi rozebrat a nastavit??

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od michall »

Už je to OT, mrkni semhle http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 5&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od t.zbras »

Diky

Uživatelský avatar
Spooky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 29.03.2011 14:45
Bydliště: Prdelákov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Spooky1 »

Ha tak mě to nedalo, celé jsem to tu pročetl, ale koukám středové lanko jste nikdo neměnily? Já dal nové lanovody, repas třmenů,ale tředové (hlavní) jsme nechal staré, samozřejmě matka byla dosti zarezlá a pořád ručka není ono a nejde pořádne nastavit... Tak jsme ho objednal a chystám se na to. Tak alespoň nafotím a nějak sem trochou přispěji, když nezapomenu telefon někde... ;-)
Jinak mé postřehy jsou takové že pokud koupíte repas třmen, nebo sadu a zrepasujete sami, tak je to v podstatě 1:1. Sady se snažím kupovat BOSCH když to jde, nebo alespoň Topran. Z Frenkit nic moc zkušenosti bohužel... :(
A díly beru v Autokelly případně Elit jen pokud potřebuji něco opravdu hned. Jinak objednávám z http://www.autodilyplus.cz" onclick="window.open(this.href);return false; Mají super ceny, parádní jednání a i když se mě jendou stalo že došlo něco jiného nebyl problém vyměnit a vyřešit .
Nesnáším tuctový auta, proto mám SAG a Octu... :D
A vočipovaný f tédéíčku pi*o... :D
Jo a taky umím povinný ručení. :P

Kyselina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.07.2016 18:39

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Kyselina »

Cau chlapi mám takovej problém je to asi měsíc co jsem dělal na Sharanu brzdy, komplet koutouče, desky a lanovody, přední brzdiče byli ok ale zadní měli zatuhlý mechanismus ruční brzdy tak sem vše rozebral prostříkal vyčistil a složil ale u pravého brzdiče se mi ty čelisti ruční brzdy nevrací až k dorazu je možné že je už povolená ta pružina? a sedí tam tahle (http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... at-b5.html" onclick="window.open(this.href);return false;) nenašel sem nikde na sharana. Předem díky za odpověď

Tresnakpetr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.01.2019 18:44
Bydliště: Vysočina

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Tresnakpetr »

Ahoj já měl problém s ruční brzdou na STK že jedno kolo nebrzdí a nakonec po veškeré snaze musel jít nový brzdový třmen a lana které tam byly doví jak dlouho. U lan to bylo doslova na pilku a štípačky abych je vůbec dostal ven. Je pravda že pokud se mění ne tak tuhá jako v mém případě tak to je rychlost. V kopci to drží bez problému.

Moc děkuji všem co se snaží radit ostatním ať jak s opravou tak i zkušenostmi

thomas_GPA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2019 17:33
Bydliště: Hostýnské vrchy

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od thomas_GPA »

Tak jsem chtěl objednat lanovody, ale objednal jsem lanka.. Takže kdyby někdo chtěl toto TRW,

pustím při osobním setkání za 150 :) Stačí mi jedno...

https://www.motora.cz/trw/GCH1933.html?KTypNr=7893" onclick="window.open(this.href);return false;

Předání možné:

Frýdek - Místek, Těšín, Jablunkov, Frýdlant, Frenštát, Rožnov, Olomouc, Prostějov, Přerov, Němčice, Kojetín, Kroměžíž, Hulín, BpH, Uherské Hradiště, Brod, Kyjov, Nový Jičín, Fulnek, Studénka, Příbor, Kopřivnice, Zlín, Napajedla, Hranice, Lipník n B


modedit: na nabídky máme bazar, takže prosím příště tam. Díky

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Tlapa 78 »

Můžu se zeptat jak vám zabírá ruční brzda? Mě před celkovou repasí zabírala cca v polovině, teď po výměně všeho co šlo zabírá hned na prvním zubu, cvaknu maximálně třetí. Nic nepřibržďuje, asi je to ok, jen se ptám jak to máte vy ostatní. Pochopil jsem, že tam je samoštel podle tloušťky destiček, je to tak?
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od srotty »

Ruční brzda má seřizování viz.foto. Takže pokud to zabírá na prvním zubu, je to moc našponované a chce to povolit.
Přílohy
ručka.jpg

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Tlapa 78 »

Díky. Takže ty samoštely tam nejsou? Stačí jen trochu povolit tu matku? A jak má správně ta brzda zabírat?
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Tlapa 78 »

Povolil jsem tu matku a už je to ok. Nemám tam tu pružinu - vadí to nějak?
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“