BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od kubenec »

Za ty penize to bylo i s pistkem nebo mas nejakou mega slevu u Kelly? Uz ta cena brzdovky je nejaka mala. Bezne stoji 90,- 0,5lt. Ja to tedy delal pred 2 roky, ale sada na repas vcetne pistku tenkrat byla za nejakych 600,-/ks a pri predstave, ze se s tim s..u pul dne, tak jsem volil variantu koupit repas od TRW za 1250,-/ks + zaloha na stary dil.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

folll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.12.2014 16:02
Bydliště: Rokycany

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od folll »

Ne, byla to sada basic bez pistku, jelikož mi klasicky na nohu(hydraulicky) brzdily super(před pul rokem komplet výměna kotoučů a destiček předek i zadek), usoudil jsem, že pistky budou v pohodě a na štěstí taky jo.. Brzdovku jsem z finančních důvodů koupil DOT 3 nějakou obyč a vše fachá jak má :-)
Slevu u Kelly nemám žádnou :-) Kéž by nějaká byla :-):-)
Seat Alhambra II 1.9 PD 85 kW rv.2000

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od abeljozef »

DOT3 - gratulujem, keby blbost kvitla ..... tak toto forum je rajska zahrada.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od the.max »

folll píše:Ne, byla to sada basic bez pistku, jelikož mi klasicky na nohu(hydraulicky) brzdily super(před pul rokem komplet výměna kotoučů a destiček předek i zadek), usoudil jsem, že pistky budou v pohodě a na štěstí taky jo.. Brzdovku jsem z finančních důvodů koupil DOT 3 nějakou obyč a vše fachá jak má :-)
Slevu u Kelly nemám žádnou :-) Kéž by nějaká byla :-):-)
DOT 3 bod varu 230 stuňů patří jen do starejch aut, ale při výměně je lepší přejít taky na DOT 4, na litru je to řádově o pár korun dražší.
DOT 4 bod varu 260 stupňů Používá se v moderních autech
4ka je navíc oproti 3jce řidčí což je požadavek kvůli ABS a ESP.

DOT 5 je tuším nějaká modrá silikonová sračka a leje se do některejch motorek a nesmí se míchat s žádnou jinou brzdovkou

DOT 5.1 je v podstatě vylepšená DOT 4. Bod varu 270 stupňů, může se použít místo DOT 3 a DOT 4, je zase řídčí, takže má rychlejší nástup brzdného účinku a i lím se odvzdušňuje. Někde se píše že se nemá se 4kou a 3jkou míchat, jinde že se dá dolejvat, ale při výměně nemíchat.

Pro SAGy je ale předepsaná DOT 4, ale při kompletní výměně by šla i 5.1.

Jinak, sleva v Kely není žádná hitparáda. Známý tam má 20% (podle druhu zboží) a i když tam dostanu těch 20, tak jsem na tom pořád dráž, než na eshopech a obvykle i včetně dopravy. Akorát snad Starline vychází levněji, ale to snad soudnej člověk nemůže koupit.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od abeljozef »

A kvákal pridal ďalšie bláboly, :laugh:

folll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.12.2014 16:02
Bydliště: Rokycany

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od folll »

Tak ještě že jsem se zmínil, nějak jsem to neřešil :-( Tak sjednám nápravu a sezenu DOT4 a udělám komplet výměnu brzdovky :-) A auto starý teda mám, to ještě pamatuje Šemíka jako hříbě :-D Snad nebudu jediný vykvet v teto rajské zaahradě :-D

Dekuju za rady
Seat Alhambra II 1.9 PD 85 kW rv.2000

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od the.max »

A slovák má zase jen hubu plnou sraček.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od kubenec »

the.max píše:
Jinak, sleva v Kelly není žádná hitparáda. Známý tam má 20% (podle druhu zboží) a i když tam dostanu těch 20, tak jsem na tom pořád dráž, než na eshopech a obvykle i včetně dopravy. Akorát snad Starline vychází levněji, ale to snad soudnej člověk nemůže koupit.
To mám taky při registraci přes internet a uvedení auta do jejich virtuální garaže. Já myslel komerční slevy, kámoš tam má slevu až 45% na běžné dily a to už jde konkurovat. Onehdy jsem kupoval regulační ventil na turbo originál Pierbur a stál mě 800,-, u VW stojí nějakých 1400,- a na netu to byly náhrady od Bosche nebo FEBI, ale pořád byly dražší. Při koupi originálních VW OEM dílů to už bývá stejné jako u prodejce VW cca max -10%.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od hiero »

myslim si ze vzajomne urazanie tu nema miesto a sme tu preto aby sme si pomahali a kazdy svojim sposobom vie prispiet svojou troskou. folll urobil velku chybu ze setril na nespravnom mieste a bude rad ked sa to zaobide bez dalsich nasledkov. je pravda ze abel v poslednej dobe nesetri nikoho a nenecha na nom suchej nitky a niekedy mam pocit ze je to niekto iny :mrgreen: ale co dokazujes Ty the.max je sama kapitola o sebe. clovek ma z teba pocit ze neznasas ludi co maju urcite pracovne zaradenie :mrgreen: a dokonca aj tych co su inej narodnosti....

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od the.max »

OT: Kdyby ten slovák z trnavy nebyl moderátor, tak už ho mám na blacklistu, takhle ale pokus zkončí s chybou: Nemůžete přidat administrátora nebo moderátora do seznamu nepřátel. a tak tu ty jeho průjmy musím číst.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

folll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.12.2014 16:02
Bydliště: Rokycany

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od folll »

Omlouvám se, ale netušil jsem, že tím, že jsem vůl a úbytek brzdovky (ani ne 1dcl) jsem dolil DOT 3kou, tady způsobím tenhle konflikt :-D Myslel jsem že forum je proto aby si lidi dokázali vzájemně poradit a ulehčit si práci. Tímto hlásím že brzdovka vyměněna za DOT 4 a ještě jednou děkuji za osvícení a navedení na správnou cestu :-)
Seat Alhambra II 1.9 PD 85 kW rv.2000

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od smolda »

A to si představ že další konflikt se asi pomalu začíná dít v nádobce brzdovky - budeš mít velký štěstí, jestli se ti brzdovka nesrazí. Jestli si dobře pamatuju, trojka se se čtyřkou nemaj rádi...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od vhml »

To si pamatuješ špatně. DOT 3 , 4 a 5.1 se nechá kombinovat jelikož jsou všechny na bázi ethylenglykolu. Nesmíš to ale v žádným případě kombinovat s DOT 5 , která je na silikonový bázi.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od smolda »

Aha, tak jsem zase o něco chytřejší... :good:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od t.zbras »

Zdravím všechny,
dával jsem na zadní kolo nový brzdič a mám s ním problém co se týče ruční brzdy. Vždy mě šla tak na 2 zoubky a auto drželo,ted musim skoro až nadoraz zatáhnout! Koukal jsem pod autem,obě lanka jsem vysadil ze třmenu a jednotlivě zkoušel. Ten třmen na druhém kole, jde zabrat jen malinko a kolo už brzdí a ten nový třmen mám skoro až na konci a pak teprv zabere. Dá se toto nějak seřídit? Jinak postup jsem dodržel,vím že ruční brzdu nesmím zatáhnout dokud nemám našlapáno. Až když jsem našlápal,tak potom jsem teprv dal lanko do třemenu.
Prosím Vás o radu. Diky :cry:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“