NÁPRAVA PŘEDNÍ: jaké stabilizační tyčky jsou kvalitní?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Přečti si tohle :arrow: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=23165" target="_blank jsou tam sezílené
Obrázek

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

kupoval jsem ty poslední u Auobenex a zatím drží nejvíc i s 18 kolama i cena nebyla špatná asi 1400,-Kč
Alík a asi 160 kobylek

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Já bych dal jednoznačně od MEYLE
Naposledy upravil(a) rfarsky dne 07.03.2007 06:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Příspěvek od PajaS »

Hmmm, škoda že tam nemají tu MEYLE HD (Heavy Duty) verzi. Tipnul bych si, že tahle moc nevydrží (přál bych ti aby jo).
Kosti a čepy co mají za číslem ještě HD mají větší hlavice kloubů, takže by měly vydržet podle nich až 150% oproti origo.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

PajaS píše:Hmmm, škoda že tam nemají tu MEYLE HD (Heavy Duty) verzi. Tipnul bych si, že tahle moc nevydrží (přál bych ti aby jo).
Kosti a čepy co mají za číslem ještě HD mají větší hlavice kloubů, takže by měly vydržet podle nich až 150% oproti origo.
Tak tak jednu mám klasiku a druhou na pravou stranu mám HD.Zatím spokojenost na ty rozbombardovaný silnice.Drží půl roku bez problému.

Uživatelský avatar
pitkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: jaké stabilizační tyčky jsou kvalitní?

Příspěvek od pitkin »

Já je měnil loni,a dával jsem tam MOOG.V Autokelly za 850,-ks.Je to Švýcarska prvovýroba.Momentálně mají nalítano 20 tis. a naprostá spokojenost
Když auto tak pořádny

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: jaké stabilizační tyčky jsou kvalitní?

Příspěvek od Tommate »

já tyčky nechal vyměnit v servisu hned po koupi auta a najel jsem cca 35 - 40tis km než začaly třískat (nevím značku, cena cca 500 kus), později jsem vyměnil i gumové uložení stabilizační tyče, byla tam sakramenská vůle a mechanik se o tom ani nezmínil, auto jsem měl v servisu na kontrole náprav mockrát a nikdo mi neřekl ani o zadním stabilizátoru, že mi tam ta tyč lítá v centimetrové vůli, při výměně tyček mrkněte i na ta gumová pouzdra a měňte pokud je tam vůle, stojí pár kaček i originály

jinak asi pudu do MOOG, zatím to každý chválí, ikdyž 20tis je málo na závěry, ideální by bylo tak 50tis km (při ježdění na horších cestách) a budu spokojen

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: jaké stabilizační tyčky jsou kvalitní?

Příspěvek od keri »

No, koupili jsme nějaký no name z polska asi za 250 kus i s tou gumou co drží stabilizátor a než začaly mlátit, udělaly asi 15000 km, výměna cca hodinka na obě dvě, tak jsem se rozhodl, že dražší už kupovat nebudeme. jednou za rok se to vymění a je to v pohodě

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: jaké stabilizační tyčky jsou kvalitní?

Příspěvek od BrendlJiri »

Ja tam dal od meyle nakonci s HD ty tam byli když jsem auto koupil nevím kolik nanich najel předchozí majitel ale ja nanich ujel skoro 100t km fakt že 60procent po dalnicich
Sharan tdi afn 81kw

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: jaké stabilizační tyčky jsou kvalitní?

Příspěvek od BrendlJiri »

Ja tam dal od meyle nakonci s HD ty tam byli když jsem auto koupil nevím kolik nanich najel předchozí majitel ale ja nanich ujel skoro 100t km fakt že 60procent po dalnicichj jo cena byla 580kus
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: jaké stabilizační tyčky jsou kvalitní?

Příspěvek od Belmondo »

Dříve jsem používal FEBI, ale teď jsem přešel na MOOGy a naprostá spokojenost.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: jaké stabilizační tyčky jsou kvalitní?

Příspěvek od Tommate »

tak jsem byl v Kelly a vyptával jsem se na ty tyčky, jaké jsou dobré, mají v nabídce Starline, Febi a Moog, na ty původní jsem najel cca 30-40tis., než to začalo být nepříjemné, podle mne to byly Febi, vysvětloval mi, že všechny z těchto tří značek mají tyčky stejné konstrukce, tj. s plastovým pouzdrem a tudíž je mezi nimi rozdíl jen v ceně a snad v nějaké jakosti kvality, ale rozdíly v životnosti jsou velmi sporadické a kupovat tyčky 2-3x dražší je jenom sázka do loterie, u jiných dílů náprav jako čepy, silembloky atp. by mi spíše doporučil kteréhokoli značkového výrobce, jako Delphi, Moog spíše než "balící" firmy jako Starline a Febi - samotného mne udivilo, že mi doporučuje díl za 350 na místo dílu za 800, tak jsem mu to uvěřil a koupil tyčky Starline doslova za pár korun a čas a kM ukáží "jestli jsem dost bohatý na to abych si kupoval levné věci" :lol:

OT: k brzdám se vyjádřil podobně - kotouče Starline mi s klidným svědomím doporučil, a teprve u destiček se kvalita a životnost odvíjí od ceny - prý je to odskoušeno časem na různých autech 8) - tolik postřehy od prodavače

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“