SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od Bandog »

To bys byl moc hodný. Děkuji!

Já jsem ji dneska zkoušel nacpat do auta, ale bohužel budu mít asi problém :( . Píšeš, že spodek má být uchycený do šrouby od držáků v podlaze, tam kde se dávají sedačky do třetí řady, ale to mám teda fakt velikánský problém, protože já mám ty "nožičky" od mříže úplně někde jinde než jsou úchyty v podlaze.......jsem z toho nějaký zmatený, ale věřím, že se mi to podaří nějak vyřešit, ale fakt potřebuji pomoci od Vás kolegů (prostě to potřebuji vidět, protože můj selský rozum je na to krátký).

Děkuji za pomoc!

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od pistahufnagl »

že jsi neřek kámo. přijeď - nějak to tam naboucháme. vrtačku, kladivo a hřebíky tu mám. To by v tom byl čert abychom to tam nenapasovali.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od abeljozef »

No oni ten problem vyriesili dost svojsky tenkym plechom od mreze k tomu sorbiku. Uz je tma ale zajtra ti to cvaknem.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od Bandog »

Kluci děkuji za pomoc.........hlavně té Pištovi si fakt vážím :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nejdřív ale zkusím počkat na fotky od Jožky a kdyby ani to nepomohlo tak sedám do auta a jedu směrem k tobě, Pišto, a radši s sebou ještě vezmu digitální pětikilový kalibr (palici :D ), aby jsme se nedostali do úzkých.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od abeljozef »

Tak dnes som to odfotil. Zajtra to sem doplnim.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od Bandog »

Super! Už se nemůžu dočkat :D

Děkuji!

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od Bandog »

Jozífku, prosím tě, jak ty fotky???

Děkuji!

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od abeljozef »

Ahoj, prepac ze meskam ale mal som ich v mobile a potreboval som ich dostat von cez NTB lebo v kompe nemam BT.


Takto to mam vyriesene (dovrzane) po autorizovanej prestavbe na N1

Na spodku je plech ktory je na jednom konci v tvare U a v nom je polozena mreza. Na druhej strane je len diera ktora je pod tenkym samoreznym srobom ktoreho funkcia je drzat plastovy uchyt sedadla a na on skoncil aj v tej diere.
Snímka301.jpg
Stred je uchyteny tiez tenkym asi 0,8 mm plechom zohnutom do L a v mrezi je diera ktorou je jedna strana L ka prisrobovana o mrezu a druha strana L ka je zas na tenkom srobe ktore ktory drzi plastovy drziak rolety.
Snímka305.jpg
Snímka303.jpg
Este je jeden srob na vrchu ale ten nemam o nic uchyteny. Ale videl som auto ktore nemalo v zadnom rade horne na streche madla na drzanie a bolo to cez plech prisrobovane namiesto toho madla.

Inac v tomto mojom prevedeni ked to niekde prastim a nebuedm mat osadenu strednu daru sedaciek ktora ju zachyti tak urcite je ta "bezpecnostna" mreza prva ktora na mna leti.
Snímka302.jpg

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od Bandog »

Jozífku, moc ti děkuji za tvůj čas a ochotu pomoci.........jak jsem už řekl, až se potkáme na srazu tak máš u mě flašku něčeho dobrého :D

Děkuji!!!

tom.p
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.03.2010 07:51

Sharan - počet míst

Příspěvek od tom.p »

Zdravím,
díval jsem se na jednoho staršího Sharana - 1997 a je uveden jako 6- místný. Chtěl jsem se zeptat, zda je to jen menším množstvím sedaček v druhé řadě anebo exuistuje i verze, kde, v druhé řadě jsou díry jen dvě sedačky. (z fotek autobazaru to bohužel nepoznám)

Děkuji

Tomáš Ptáčník

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Sharan - počet míst

Příspěvek od parizek_ltm »

nevim presne jak u jednickoveho modelu, ale ryze 6ti mistne verze opravdu existuji. Tam potom 7 sedacek nedas, jelikoz na to nejsou diry v podlaze.

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan - počet míst

Příspěvek od Fana »

Já mám třeba Galaxyho, kde mám v podlaze díry na 5 sedaček (nepočítám dvě přední, ty jsou samozřejmé ;-)), ale v techničáku mám zapsáno jenom 6 míst. Když jsem to kdysi řešil s nadějí, že chyba byla na straně úředníka, který to auto přihlašoval do ČR, tak mi dokonce na evidenčce zjistili, že to auto bylo i v původním techničáku v Rakousku vedeno jako 6ti místné. Takže tak. Ale jak píše pařízek, jsou i verze, kde jsou v podlaze úchyty jenom pro 4 sedačky.

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: Sharan - počet míst

Příspěvek od Julinaa »

zavolat do bazaru,ať se mrknou do techničáku na kolik míst je auto otypováno,popřípadě po nich vyloudit číslo Vin a doma si zjistit co je to zač (barva,výbava,sedačky atd) a v případě zájmu se jet na auto mrknout a porovnat údaje z Vin se skutečným stavem.

woody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.05.2010 11:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan - počet míst

Příspěvek od woody »

Ahoj, jsem tu nový a na odpověď už je asi pozdě,ale třeba se někumu bude hodit. Koupil jsem si před měsícem Sharana 1, původem z ČR, 2.8syncro a ve velkém TP měl uvedeno 6míst na evidenci a technické mi to zjišťovali a odcházel jsem s tím, že auto bylo stavěné jako 6místné i když má 7děr a koupil jsem ho se sedmi sedačkami. což znamenalo jen problémy s policajty nebo průšvih pokud by se něco stalo v plném obsazení. Zkusil jsem známého na úřadě jestli nemůže udělat překlep,ale to by pomohlo jen v malém TP. On ale vytáhl tabulku nevim co to s tím mé společného,ale změnil mi emisní normu na euro 1 a mohl mi dopsat do velkého i malého TP 6+1 ale stálo to ekodaň 5000kč místo 3000Kč:( Chci tím říct že to jde zařídit,ale musí být někdo ochotný a umět v tom chodit nevim jestli vám to na přepážce udělají. Pozor na to co kupujete ty údaje nejsou většinou překlep i když to má 7děr!!

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Sharan - počet míst

Příspěvek od vilik »

Ono už se tohle téma sedaček na fóru probíralo někdy před Velký třeskem, takže to možná bude v nenávratnu. Tenkrát jsme došli k závěru, že co Sharan, Alhambra či Galaxy, to originál. A počet sedaček je závislý na tom, co tam napsal ouřada při přihlašování do ČR. Bez ohledu na to, co bylo v původním techničáku. A šimlové jsou často nemyslící bytosti, tak se může stát i varianta 7 sedaček v autě, které má díry na 6. Píšu o autech dovezených z venku, kterých si troufám odhadovat je mezi námi skoro 100 procent.
Pokud to jde přepsat, jedině dobře. Jinak bacha co je ve velkém techničáku napsáno. 5 + 2 není to samé jako 7, nebo 6. Nakonec by to měl každý poznat na STK. Kdo má napsáno 7 sedaček, musí přijet v plné palbě. Kdo má 5 + 2 stačí přijet v 5.
O dalších problémech třeba v případě havárky není třeba ani psát. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“