Motor-je to čip nebo ne?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Myšák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.09.2007 08:38

Motor-je to čip nebo ne?

Příspěvek od Myšák »

Nevíte někdo co je to na obrázku za tu černou krabičku v motoru? Auto mám dva roky a až ted jsem se toho všimnul.Někde jsem tuhle krabičku už viděl a je to jedna z možností jak čipnout motor, jestli to je tedy ovšem čip.Tak by mě zajímalo jestli to je originál a nebo to tam předemnou někdo dodal a jestli to je opravdu čip.Díky za odpovědi.
Přílohy
04112009172.jpg

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor-je to čip nebo ne?

Příspěvek od Bandog »

Ahoj,

pokud je to powerbox tak se mi to nějak nepozdává. Pokud je tenhle černý bazmek vražen mezi originál konektory které do sebe normálně pasují tak ho zkus odpojit a zapoj konektory do sebe a zkus pozorovat rozdíl.

Druhá možnost je nechat to tak jak to je a neřešit to, když to funguje.

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: Motor-je to čip nebo ne?

Příspěvek od MirekX »

je to atrapa powerboxu pro PD. Vpodstatě to fixluje údaj o teplotě nafty a řídící jednotka si myslí, že teplota nafty je 130C. Výkon to přidá jen při studeném motoru, jak se motor ohřeje, tak už to nepřidá skoro nic. Palubák (pokud máš) ukazuje blbě spotřebu (ukáže o 0,5 - 1 litr míň, než je reál) motoru to zas tak nevadí, ty korekce dávky a předvstřiku nejsou zas tak strašný, ale já bych to vyhodil.
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Motor-je to čip nebo ne?

Příspěvek od golfgti16vv »

MirekX píše:je to atrapa powerboxu pro PD. Vpodstatě to fixluje údaj o teplotě nafty a řídící jednotka si myslí, že teplota nafty je 130C. Výkon to přidá jen při studeném motoru, jak se motor ohřeje, tak už to nepřidá skoro nic. Palubák (pokud máš) ukazuje blbě spotřebu (ukáže o 0,5 - 1 litr míň, než je reál) motoru to zas tak nevadí, ty korekce dávky a předvstřiku nejsou zas tak strašný, ale já bych to vyhodil.
jo souhlasim znamej něco podobneho vozil z venku asi za 20 €

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor-je to čip nebo ne?

Příspěvek od Marek77 »

Já si naopak myslím, že drtivá většina Powerboxů motoru vadí, a to dost podstatně. Osobně jsem měl na stole tři zničené motory. Jeden měl díru v pístu třetího válce, jeden měl vymyté stěny válců (píst běhal nasucho a vydřel stěny válců o téměř milimetr) a jeden měl na pístech tolik karbonu, že mu to kopalo do ventilů a hlavy. Změnit dobu vstřiku a množství nafty bez korekce ostatních (asi šesti) hodnot plnění, předvstřiku a podobně, to je především nehorázný nerozum, těžký hazard a potenciální nemalý průvan v peněžence.

Jsou i lidi, kteří s Powerboxem jezdí a nemají problém, ale to pouze v případě, že jezdí "normálně". Jenže můj názor je ten, že pokud jezdím normálně, nepotřebuju upravovat výkon, a naopak pokud mám upravený výkon, nebudu jezdit normálně.

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: Motor-je to čip nebo ne?

Příspěvek od MirekX »

tento power box vypadá zevnitř takto
http://obd.ec.cz/PowerBox/" onclick="window.open(this.href);return false;

ale tak černě jako Marek bych to neviděl, motoru to neublíží, ale ani neprospěje. na pokusy za 20Kč :D
Přílohy
Box6.jpg
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor-je to čip nebo ne?

Příspěvek od Marek77 »

Věř mi - viděl jsem dost doslova destruktivně zlikvidovaných motorů PowerBoxem nebo neodborným chipem. Na stránkách http://www.cimbu.cz" onclick="window.open(this.href);return false; o tom píší celkem pěknou stať, obecně na internetu se o této problematice dá přečíst spousta článků na dost odborné úrovni.

Motor to zničit umí, za tím si stojím.

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: Motor-je to čip nebo ne?

Příspěvek od MirekX »

no, Marku, že to je napsaný u Cimbu se nedivím, o Cimbu vím svoje....
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor-je to čip nebo ne?

Příspěvek od Marek77 »

Já taky. Na základě mnoha zkušeností s desítkami vozů řadím tuto firmu mezi nejlepší a nejserioznější na našm trhu.

Myšák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.09.2007 08:38

Re: Motor-je to čip nebo ne?

Příspěvek od Myšák »

Jak psal Mirek, tak s tou spotřebou na palubním počítači to fakt ukazuje méně než ve skutečnosti.Když jsem si spočítal kolik jsem natankoval a kolik jsem ujel, tak reálná spotřeba byla vždy vyšší.V tom autě to mam přez dva roky, najel jsem s tim 60tis a akt.stav 130tis.Auto je z německa, tak že to tam musel někdo dát už tam.Zatim motor bez problému,max. spokojenost.Když jsem to včera vyndal, tak si myslim že to auto už tak netáhne.Kouknu co je uvnitř.Tak ted se rozhodnout, jestli to tam nechat nebo radši jezdit bez toho.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Motor-je to čip nebo ne?

Příspěvek od motorpower »

Marek77 píše:Já taky. Na základě mnoha zkušeností s desítkami vozů řadím tuto firmu mezi nejlepší a nejserioznější na našm trhu.
Tak to se hodně pleteš, dělal jsem pájené jednotky ještě před nimi, dělám je i nyní, oni však pájí i jednotky které jdou flashovat po kabelu a tvrdí, že po kabelu nenapíšeš stejný obsah. Kdo programuje, se už při tomto musí svíjet smíchy. Jednotky mění výměnným způsobem, a vevnitř to vypadá jako pěkný masakr. Nerad bonzuju, ale musel jsem. Nato ,že se prezentují jako nejlepší firma na trhu hodně slabé. A sw dle mého názoru spíš podprůměrný.
Pravda je ta, že na rozdíl od ABC jednotku aspoň opravdu upraví. A abych jim pouze nekřivdil, jezdil jsem O1 RS údajně upraveným od nich a ta fungovalo velmi dobře.
Jednotka po odstranění ochranného strupu z nevím čeho,
102_0336.JPG
asi tvrzený silikon.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“