SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
zzzp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.06.2008 13:26
Bydliště: Bratislava, SK

SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od zzzp »

Shemik píše:SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Tak ven s tým, naši bratia, na co si u Vás máme dávat pozor :?: Díky zy info :lol:
ja len male upozornenie. kedze my na slovensku sme obcas brzdy pokroku, tak akykolvek "home-made" tuning nasich krasavcov je zakazany, a hlavne teraz zamerany na led osvetlenie a podobne. taktiez novy zakon zakazuje mat na prednom skle cokolvek ine ako aktualne dialnicne nalepky - ani navigacie. to pre kamosov z ciech, aby boli na slovensku obozretni. tu je par zaujimavych clankov k tejto tematike...

http://natankuj.sme.sk/c/5123567/kde-da ... okuta.html
http://natankuj.sme.sk/c/5119673/zle-um ... okutu.html

inak vseobecne odporucam stranku http://WWW.NATANKUJ.SK - stale aktualne zaujimavosti, casto aj chalani uvadzaju ceny PHM v okolitych krajinach
Naposledy upravil(a) zzzp dne 25.11.2009 18:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: DOPLŇKY, TUNING: Sharan Alhambra Galaxy, fotky, odkazy

Příspěvek od Tommate »

zzzp píše:taktiez novy zakon zakazuje mat na prednom skle cokolvek ine ako aktualne dialnicne nalepky - ani navigacie
v tom článku se vysvětluje, že to tak doslova neplatí, na skle může být, ale ne v zorném poli, no prostě zase krásně vymyšleno :lol:

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: DOPLŇKY, TUNING: Sharan Alhambra Galaxy, fotky, odkazy

Příspěvek od ifos.cz »

U nas v CR to takhle plati leta a nikomu to divne neprijde ;)

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ke_GPS.htm

Ja to vyresil umistenim na bocni trojuhelnikove okenko (viz debata http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=745687#p745687):
drzak.jpg
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
MatusVWGolf5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 09.10.2008 10:30
Bydliště: Kosice - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od MatusVWGolf5 »

Ale G5 take okienko nema :cry:

futy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 13.09.2009 22:17
Bydliště: Žilina

Re: DOPLŇKY, TUNING: Sharan Alhambra Galaxy, fotky, odkazy

Příspěvek od futy »

ifos.cz píše:U nas v CR to takhle plati leta a nikomu to divne neprijde ;)

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ke_GPS.htm

Ja to vyresil umistenim na bocni trojuhelnikove okenko (viz debata http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=745687#p745687):
drzak.jpg
Lenže to máš tiež na prd, lebo zorné pole tí naši debilní blbci špecifikovali ako čelné sklo+bočné predné sklá :roll: ..a keď sa ich pýtali že kde si máš umiestniť navigáciu, tak že na palubnú dosku niekde v miestach jak je stredový tunel...aby to splňalo zákon :roll: Čo na tom že to bude odvádzať pozornosť, šak zákon splňaš tak bezpečnosť je vedľajšia :mrgreen: A vuzidlá čo to majú zabudované z výroby a sa to vysúva smerom hore z palubovky tak to je ok bo to schválili ako súčasť vozidla, tak isto palubné jednotky :roll: Kua sme vas zase v predbehli v nejakej k*k*tine :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od ifos.cz »

No ja nevim, ale vase ministerstvo dopravy mluvi zhruba stejne jako to ceske v mem odkazu vyse:

Hovorca ministerstva dopravy Stanislav Jurikovič hovorí, že nariadenie sa väčšiny vodičov nedotkne.
„Zorné pole vodiča je nutné posudzovať pre každý typ vozidla individuálne, pretože plocha čelného skla nie je pri všetkých vozidlách rovnaká so zorným poľom vodiča." Všeobecne platí, že ak je navigácia umiestnená tak, že zakrýva iba výhľad na kapotu a nie na cestu, je to v poriadku.
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od patper »

ifos.cz píše: „Zorné pole vodiča je nutné posudzovať pre každý typ vozidla individuálne, pretože plocha čelného skla nie je pri všetkých vozidlách rovnaká so zorným poľom vodiča." Všeobecne platí, že ak je navigácia umiestnená tak, že zakrýva iba výhľad na kapotu a nie na cestu, je to v poriadku.
....a to je presne ono :idea: narazis na vola a jses v prde.. protoze u Sharana kopotu nevidis - takze bude brat jako ''zorne pole'' cele sklo :roll:

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od ifos.cz »

Kdyz narazis na vola, tak si neco najde vzdycky :-(
Ale jak to mam resene ja, tak to z pohledu ridice nenarusuje vyhled nikam, jak je videt i z fotky, tak je vse vizualne pred prednim sloupkem ...
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

futy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 13.09.2009 22:17
Bydliště: Žilina

Re: SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od futy »

ifos.cz píše:Kdyz narazis na vola, tak si neco najde vzdycky :-(
Ale jak to mam resene ja, tak to z pohledu ridice nenarusuje vyhled nikam, jak je videt i z fotky, tak je vse vizualne pred prednim sloupkem ...
Podľa mňa je zorné pole len to čo stierajú lišty stierača, lebo keď prší a sneží tak aj tak máš bezpečný výhľad iba tadiaľ zbytok je skreslenie tak prečo by tam nemohlo byť GPS :roll: A ja som len odkazal na slová hovorcu min. dopravy a zorné pole bolo komplet to čo som písal, ale zatiaľ kým to novelizujú tak to majú riešiť dohovorom. Ale je to o tom na jaký "orgán" natrafíš :mrgreen:
A som zvedavý jak budú riešiť TIR keď tam majú povešané po palubke a clonách všemožný bordel tuzing ani poriadne řidiče nevidno :158:

Uživatelský avatar
zzzp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.06.2008 13:26
Bydliště: Bratislava, SK

Re: SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od zzzp »

suhlasim, ze vela hlavne zalezi na akeho policajta narazis. a hadaj sa... to moze dopadnut este horsie. niekde som cital aj poznamku - od 1.1.2010 budu musiet kamionisti mat na skle nalepenu tu krabicku na co sa budu platit dialnicne poplatky (obsahuje to aj gps a pod) ale zaroven to nemozes mat v zornom uhle...

Uživatelský avatar
zzzp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.06.2008 13:26
Bydliště: Bratislava, SK

Re: SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od zzzp »

POVINNA VYBAVA - Slovensko a asi aj vacsina EU krajin ma dohodu, ze auto musi mat taku vybavu ako to vyzaduje krajina, kde je auto registrovane.

t.j. napr. v Polsku - je povinny hasiaci pristroj, my ho nemusime mat. Inak uz netreba mat ani nahradne poistky.

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od Jelko4 »

z tou navigaciou povedal p.Packa ze treba spravit vynimku cize netreba to ani riesit

futy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 13.09.2009 22:17
Bydliště: Žilina

Re: SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od futy »

Jelko4 píše:z tou navigaciou povedal p.Packa ze treba spravit vynimku cize netreba to ani riesit
To čo povie "packa " to je akoby si to počul od babky ktorá sa valí z kostola :mrgreen: ..aj fólie mali byť podľa packu schválené na bočné predné okná pokial by bola dodržaná priepustnosť svetla a včera už točili že aj na zadných bočných a zadnom okne musí byť cez ne vidieť do vnútra inak ich treba strhnúť:roll: Tak na čo si ich vodiči nahadzovali keď nie proti slnku a zlodejom :158:
Najprv to schvália máš certifikát zaplatíš to a on si myslí čo že to budem trhať, sú to smradi zasratí ktorí berú peniaze za h***o a to sa packa vozí už na druhom ak nie treťom aute za cca 100t €, načo mu to je. Nech sa vozí na fabke a keď chce lepšie nech si kúpi za svoje :gey:

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od Jelko4 »

ok,len aby sa teraz nebali si davat navigaciu do okna preto to hovorim,ze policajti zato pokuty nedavaju

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: SLOVENSKO, ROZDÍLY PROTI ČR: zákony, předpisy, vyhlášky

Příspěvek od parizek_ltm »

Tohle asi nevyresite. Vseobecne by to nemelo byt na prednim skle. Za to buzerujou nejvic.
Uprimne, pokud by me nekdo hodlal buzerovat, reknu at tedy stavi vsechny ostatni, kteri to takhle maj. A ze jich je.
Ono blbec si najde cokoli a s rozumnym se clovek dohodne...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“