ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od michall »

Páska se vyklopí a konektor se tím i vysune z CE. Nahoře povolíš šroub na pružném pásku, dole po stranách jsou plastové pojistky, ty je třeba vyklopit. Pak podle provedení je třeba dole u těch čepů rozehnout plech, co je to v něm zasunutý a celou CE jakoby nadzvednout a povytáhnout k sobě. Drží jednak za kabely, co jsou v ní, za kabely co vedou k reléovému roštu (2 patra) a za pojistkový blok dole. Záleží na tom, co chceš udělat dál.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od jeff78 »

jde mi jenom o to to vyklopit abych se mohl dostat dozadu k relatkum.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od trepifajxl »

Celé to musíš tahnout nahoru a dopředu (všechny konektory odpoj a neměj strach jsou nezáměnný), trochu silou, je to dost na knop, hlavně relé sklápěcích zrcátek tam dost vadí. Ty boční plechy co to v nich visí dost roztáhni.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od jeff78 »

jeff78 píše:
michall píše:CE se nevyklápí, musíš jí z těch úchytů nadzvenout, vyháknout ty postraní čudlíky z plechu a celou jí povytáhnout ven. Aspoň u mě to tak je.
prosim vas asi jsem lama. Zkousel jsem to povytahnout, ale vubec mi to nejde. Asi mi tam nahore prekazi vyvedene kabely. Musim je nejdrive odpojit a dat nekam nastranu?? Potom se chci zeptat jak je zamcen, nebo zabezpecen konektor jak je pres ne prevlecena takova zelena paska??. Kabely jsou vyvedeny zboku tohoto konektoru.
prosim k tem konektorum. Nikdo nevi??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od M@rty74 »

trepifajxl píše:Celé to musíš tahnout nahoru a dopředu (všechny konektory odpoj a neměj strach jsou nezáměnný), trochu silou, je to dost na knop, hlavně relé sklápěcích zrcátek tam dost vadí. Ty boční plechy co to v nich visí dost roztáhni.
Co chceš pořád slyšet víc nežliti tu Michall a ostatní napsali ? Jiný způsob jsem nenašel...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od jeff78 »

jeff78 píše:
michall píše:CE se nevyklápí, musíš jí z těch úchytů nadzvenout, vyháknout ty postraní čudlíky z plechu a celou jí povytáhnout ven. Aspoň u mě to tak je.
prosim vas asi jsem lama. Zkousel jsem to povytahnout, ale vubec mi to nejde. Asi mi tam nahore prekazi vyvedene kabely. Musim je nejdrive odpojit a dat nekam nastranu?? Potom se chci zeptat jak je zamcen, nebo zabezpecen konektor jak je pres ne prevlecena takova zelena paska??. Kabely jsou vyvedeny zboku tohoto konektoru.

opravdu nikdo nevi??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od michall »

Tenhle konektor ? Při vyklápění klipsny se konektor vysouvá. Vrácení v opačném pořadí.
Přílohy
SDC10073.JPG
SDC10074.JPG
SDC10075.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od jeff78 »

mam dotaz nevim jestli to sem presne patri. Jde o to, ze pri jizde treba po dvou hodinach mi problikne ABS ESP v lepsi pripade nekdy ani to ne a vystraznym tonem mi zapipaji budiky. Nevite co by to mohlo byt?? Mam takovy dojem, ze to dela pri sepnuti kompresoru na klime(ted si ale nejsem jisty). Jakoby ta spojka žrala moc proudu a baterka to neumela pokryt. Potom to napise chybu na svorce 30. Teda kdyz si projedu historii zavad.

Nevite co by to mohlo byt??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od michall »

Napadá mě třeba závada v pojistkové skříňce u baterky. Ale nemusí to být jen tam ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od jeff78 »

Tam to urcite neni. Na jare jsem tam daval novou a s kabelem k alternatoru.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od jeff78 »

Zdravim mam takovy problem. Obcas se mi stavalo, ted posledni dobou uz casteji, ze pri jizde mi najednou zazni zvukovy signal a rozsviti se kontrolka na rucni brzdu. Nekdy se mi k teto kontrolce jeste rozsviti kontrolka ABS ESP. Kdyz si vyjedu chyby pomoci vagu, tak mi to pise podpeti na svorce 30. Tak bych se chtel jestli nekdo nevite kde se nachazi tato svorka 30. Nekdo mi rikal ze za pojistkovou skrinkou pod volantem, ale potreboval bych vedet kde presne.
Jinak tou pojistkovou krabickou u baterky ani tim kabelem k alternatoru to urcite neni. To jsem daval na jare nove a blblo to uz predtim obcas. Nevenoval jsem tomu takovou pozornost. Ted uz to dela dost casto, tak mi to zacina vadit.

Nevite nekdo prosim. Myslim si ze to bube banalni vec, nejaky prechodovy odpor. Bude to neco kde se rozvadi napeti do pristrojove desky a ABS ESP.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od jbarman »

Mě to takhle zlobilo před výměnou brzdových destiček. Stačilo vypnout motor a znovu nastartovat. Po výměně klid

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od jeff78 »

Tak problem vyresen. Bolest byla na silnem zemnicim kabelu vedouci od baterky k zemnicimu bodu, ktery byl silne zoxidovany. K tomuto zemnicimu bodu jsou pripevneny i kabely pro ABS a ESP. Spoj se ocistil proletoval a vse funguje jak ma. Byl pekne rozhaveny, ze se o nej malem ruka spalila.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od Peposu »

hura tak jsem vymenil stare rele 109 za nove rele 109 a uz zase zhavime a startujeme , to ale byly nervy

nove rele 109 v AutoKelly za 189 kc
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
mekks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 25.03.2010 20:32
Bydliště: Košice

Re: ELEKTRO, RELE: Výměna relé svorky 30 c. 109

Příspěvek od mekks »

Tak dnes to postihlo aj mňa.Odstavil som auto na 5 minút a už nenaštartoval až som vymlatil celú baterku.Kúpil som nové relé a vymenil.Stare som rozobral a malo studený spoj tak som ho preletoval a šup už ho vozím so sebou.....pre istotu.Pri výmene som musel odpojiť z poistkového tabla všetky konektory.Ked som ich ale po výmene rele zapojil naspäť nešiel mi otvoriť zadný kufor a centrál automaticky po chvili zatváral akoby neboli otvorené dvere.Tak znova konektory von a dnu a už to ide.Asi niektorý zle sadol.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“