PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
libor_m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od libor_m »

Cca 2 týdny mi svítila kontrolka hladiny oleje i když ho tam bylo dost. Po dvou týdnech jsem to vezl ke kamarádovi na rozvody a to ráno přestala svítit (asi dostala strach :lol: ). Že by tam zůstala viset měrka a potom se zase "odlepila"? Od té doby mám klid ...

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Příspěvek od Captain »

ahoj
Psal u toho něco počítač ???Mě se občas rézsvítí oranžově a píše čidlo oleje-do dílny, pak to zmizí

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Obrázek Capitaine,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0" target="_blank v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 578#346578" target="_blank do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504" target="_blank do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360" target="_blank v tématu FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

me po nastartovani 1-2x problikne, ale uz to neresim, oleje mam hodne a udelany rozvody+filtr+novy olej...

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

Já to měl teď na Golfu, měnil jsem čidlo hned vedle výpusťáku, ale hláška tam vyskakovala pořád. Nakonec to vyřešilo půl hodinové odpojení baterky, chyba se vymazala a je klid.
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Příspěvek od Captain »

Tak jsem to připojil na VAG, a píše mi to vadné čidlo a nebo možnost zkratu. Asi to chce po výměně vymazat chybu z řídící jednotky. Já čidlo zatím neměnil, kolik stojí ??? :?

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

Já ho sehnal za 1400 a nějaký drobný. Jinak druhovýroba cca 2500,- A originál hroznej ranec.
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Marek77 »

S tímto problémem se potýká mnoho lidí, a i u běžnějších vozů, jako třeba Oct nebo Fabia.

Zpravidla to nedělá čidlo, ale vlhkost či svod v elektrice. Přece jen - svorkovnice je přímo na čidlu, tedy na nejnižším místě motoru, kde se to často smáčí vodou z louží. O vodotěsnosti svorkovnic doufám nikdo z nás nepochybuje......... :-D.

Uživatelský avatar
IVAN142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od IVAN142 »

mě se stává že po ujetí cca.50km se rozsvítí kontrolka oleje oranžová a chce kontrolu oleje ale toho tam je dost mohu to ignorovat?

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od vasyl »

IVAN142 skus vyměnit tlakové čidlo . nebo oleje tam jě vic ale to rozhodně ne ignoruj

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od Petr74 »

Zdar!

Měl jsem auto na výměně oleje. Zaplatím a odjíždím...přidám plyn a začne svítit kontrolka oleje a výhružně na mě pípá!!

Hnedka jsem se vrátil. Kontrolovali to, závada se objevila po prvním větším přidání plynu. Olej ale normálně cirkuloval.
Tak že to prej "bude určitě vadný čidlo tlaku oleje." Vyměnili ho , ale nepomohlo to. Tak na VAG. Zase nic.

Cca za 20 minut se přišlo na to, že kablík od čidla se připletl pod dekl motoru tak, že při zavibrování motoru došlo ke zkratu. Stačilo sundat dekl a zahýbat kablíkem... :roll:

Tak hodně štestí i Tobě!!!

Uživatelský avatar
Jeník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 10.09.2008 08:35
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od Jeník »

No kamarádi, já mam tentýž problém. Koupil jsem před dvěma měsíci Sharana a začala údržba. Přední a zadní kotouče + nové detičky no a po měsíci se ukázla hláška „pokles hladiny oleje“, ale hladina byla v pořádku. Tak jsem koupil novej OIL a filtr vše vyměnil a při každém startu mě to upozorňuje. Napíchnul jsem ho na PC a vona žádná závada na motoru. Představa že shazuji sodní dekl abych se dostal na čidlo mne děsí. Musím vypustit ten nový OILl? Není na to jiný fígl? Jinak musím uznat že jeto super autíčko.

Uživatelský avatar
Jeník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 10.09.2008 08:35
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od Jeník »

Tož tu nikdo nepomůže? :roll:

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od coroner »

na 99% to bude tím čidlem, zkus kontakty kde jdoou kabely do čidla prostříkat nějakým kontaktolem, nebo něčím a pak kvůli výmazu hlášky odpoj baterii. Když to nepomůže musíš vyndat čidlo. To znamená vypustit olej, vyndat čidlo a následně pak zase odpojit baterku kvůli výmazu chybové hlášky.
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jeník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 10.09.2008 08:35
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od Jeník »

No právě čidlo jsem vyměnil a hláška pořád stejná. Zkoušel jsem chybu vymazat přes VAG. Ještě zkusím odpojit baterku. Je nepříjemné vidět pořád oranžovou mazničku.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“