ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Xonik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.08.2013 20:01

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Xonik81 »

Tak jsem zmeril ten konektor ktery je pripojeny tlacitkum ohrevu predniho a zadniho skla. Na PIN 1 zadne napeti proti kostre nemam. Jedine kde mam 6,6 V je PIN 6. Jinak vse mrtve.
Touran 2.0 CNG Ecofuel 80kW
Olomoucky kraj

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od michall »

Divné, tam by mělo napájení být, pokud není, není čím relé ovládat. Zkus ještě konektor P7, pin 16, to by mělo být také za pojistkou. Ještě mě napadá … odpoj vyhřívané trysky ostřikovačů a znovu změř to napájení na pinu 1. A další … mrkni na ty konektory, co drží pojistku, už jsem se setkal s tím, že byly vyhřáté a nevodily
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Xonik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.08.2013 20:01

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Xonik81 »

Jdu to zkusit. Muzes mi jeste prosim napsat kde najdu konektor P7 ? A o vyhrivani trysek ostrikovacu slysim prvne. Netusil jsem ze je na aute mam. Ale je to mozne. Jdu hledat.
Touran 2.0 CNG Ecofuel 80kW
Olomoucky kraj

Xonik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.08.2013 20:01

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Xonik81 »

Tak pokrok, odpojil jsem prihrev trysek ostrikovacu a porad mi cvaka se zapnutym klickem nejake rele. A na PINu 1 se objevilo 6,8 V. Ale kontrolka ohrevu celniho a zadniho skla se nerozsviti. Nejdou stale ani sterace na rychlost 1 a nejde ani ventilator klimatroniku. Ale pokrok tam rozhodne je.
Touran 2.0 CNG Ecofuel 80kW
Olomoucky kraj

Xonik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.08.2013 20:01

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Xonik81 »

Jeste snad jedno poznavaci znameni. Cvakaji relatka 168 a 114 napreskacku. Dotoho se toci sahary, ale porad pridavaji a ubiraji podle toho cvakani relatek. Vypada to jako by se ty sahary chteli zblaznit. Zap- vyp. Lup, lup, lup....
Touran 2.0 CNG Ecofuel 80kW
Olomoucky kraj

Xonik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.08.2013 20:01

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Xonik81 »

Tak 30 procent uspech. Nasel jsem jak se ohybaji draty co vedou k tomu ostrikovaci tak ze tam bylo preruseni. To jsem odstranil a zacali fungovat sterace a uz jde i ohrev zadniho skla. Ale predni sklo stale neohriva a ventilator topeni stale take nejde.
Touran 2.0 CNG Ecofuel 80kW
Olomoucky kraj

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od michall »

Spínače pro přední i zadní výhřev mají stejný přívod, tak je divné, že jeden jde a druhý ne. Kontrolka předku pořád nesvítí? Je napojena na ten spínač, nikoli na relé.

Klapky by měly být připojené jen do Climatronicu, nemají vlastní pojistku. Nejde ani jeden ventilátor nebo jen přední?

Ještě teda … když cvakají ty relé a na spínači je "divný" napětí. Co takhle ukostření? Je jich teda povícero, ale stálo by za to je zkontrolovat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Xonik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.08.2013 20:01

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Xonik81 »

Přední výhřev stále nefunguje. Kontrolka předku nesvítí. A ani necvaká relátko. Zadní výhřev jde už tak jak má. I kontrolka na tlačítku svítí. Přední ale nic. Začlo to fungovat až jsem našel jak se zvedá kapota motoru tak tam byl zkratovaný (prodřené vodiče) na to vyhřívání trysek ostřikovače. Zkrat jsem odstranil a začali fungovat stěrače na I stupeň i cyklovač i jedno setření (páčka dolů) + začlo fungovat to vyhřívání zadního skla.

Psal jsi mi že přední okno by mělo být zapojeno přes relé č. 23 - číslo na relé 100.
Zkusil jsem proměřit ovládací kontakty toho relé a naměřil jsem pouze něco kolem 4 voltů.
Silový kontakt na vstupu relé má +12V. Když silové kontakty propojím místo relé natvrdo drátem, tak drát při dotyku zajiskří a začne se z něj lehce kouřit.
Jinak jasné je že 4 volty neovládnou to relé aby cívka sepnula ty silové kontakty. Ale zase je mi divné že ty 4 volty jsou tam trvale po klíčku. Podle mě by tam měli být jen když stisknu tlačítko vyhřívání předního okna. A tak mám ještě podezření na nějaký další zkrat.
Každopádně pojistky opět proměřené a všechny jsou funkční.

Co se týká klapek topení, tak vím že asi zvlášť pojistku nemají.
Ventilátor topení mi nejde ani přední, ani zadní. Climatronic svítí, píše nastavenou teplotu, ukazuje čárky na požadovanou sílu ventilátoru, ale ventilátor ani přední, ani zadní se nefunguje. Ani se nepřepínají klapky, ani klima, ani ECON nereaguje.

Úplně na začátku jsem si myslel že bude problém v odlehčovacím relé X, které při startu odpojuje nepotřebné spotřebiče.
Ale jestli to odlehčovací relé X je to druhé s číslem 100 co mám na fotkách, tak to funguje, tak jak má. Proměřil jsem, cvaká i jsem zkoušel přemostit drátem.

Mohl by jsem se tě zeptat ještě odkud čerpáš ty schémata elektroinstalace ? Je to z elzy ? nebo se dají někde ještě sehnat jinde ?
Každopádně ti hrozně moc děkuji za to vše kam jsi mě dneska navedl.
Máme tady v okolí 2 hodně dobré autoelektrikáře, ale jeden to zabalil a věnuje se jiným věcem a druhý je beznadějně zasekaný na 3 týdny dopředu.
Nejhorší je že dát mu auto na 2 dny by mi nevadilo, ale on dělá denně třeba na 20 autech a na každém udělá trošku. A tak na výsledek se čeká třeba 14 dní.
Ještě jednou Michalle díky moc za trpělivost.
Touran 2.0 CNG Ecofuel 80kW
Olomoucky kraj

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od michall »

"Kouřit" - bodejť by ne, přední sklo má 50A pojistku, o moc míň tam neteče :-)

Odlehčovací relé by mělo být č. 109. Pokud ale fungují třeba světla, pak by tam chyba být nemusela. Podle těch napětí a cvakajících relé bych to fakt tipoval na špatnou kostru. Jsou třeba na A sloupcích pod plastem, cca ve výšce přepínače světel.

Jj, schémata jsou z Elsy, ale je to několik desítek stránek, společné schéma není, musí se hledat každé zvlášť.


Není zač, hlavně aby ses dobral výsledku, tj. funkčního auta.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Xonik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.08.2013 20:01

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Xonik81 »

Aha, tak to asi i ten drátek, který je 0,75mm2 je na to asi slabý.

Relé 109 mi ovládá vstřikovací čerpadlo. Když jej vytáhnu, tak motor točí, točí, ale nechytne.
Světla každopádně fungují. A s tou kostrou to možná bude pravda, protože všechny ty 4 závady se objevily najednou. Mám trošku podezření jestli za to nemůžou myši. Auto jsem měl přes celé svátky v velkém skladě, kde myši jsou. Kuny ne. Tak jsem si myslel původně na hlodavce.

Tu kostru jsem dneska viděl. nad pojistkama a relátkama. Byl tam takový hnědý placatý pásek, který vedl někde na karoserii. Zítra ho pořádně zkontroluju.

Cvakající relé už neblbnou. To se vyřešilo tím odstraněním zkratu toho vyhřívání trysek ostřikovače.

Zítra ráno na to naběhnu a půjdu po té kostře.

Ještě jednou díky moc. Dám vědět.
Touran 2.0 CNG Ecofuel 80kW
Olomoucky kraj

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od dejdar »

Relé 109 skutečně ovládá napájení motorové jednotky, to se asi michall upsal.
Zeptám se možná úplně blbě, ale zkoušíš to přední okno při nastartovaném motoru? Protože jednotka ho pustí teprve až to dobíjí.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od michall »

Jj, odlehčovací relé je 100, chybička se vloudila.

S tím výhřevem předku je to skutečně jen při běhu motoru, ten odběr by baterka asi nedala.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Xonik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.08.2013 20:01

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Xonik81 »

Tak problém vyřešen. Auto funguje na 100 procent.

Aby vyhřívalo přední okno opravdu musí být nastartovaný motor.
Zadní okno hřeje i bez motoru. Stačí mít zapnutý klíček a to mě zmátlo.

Ventilátory z climatronicu nejeli kvůli tomu že z nich mechanik co to odstrojoval povytáhnul konektory. Ale jen trošku.
Za to mu ještě osobně poděkuju.

Hlavní příčina ale byla opravdu tím zkratem na vyhřívání trysek ostřikovače v místě ohybu vodičů u víka motoru.

Mé obrovské díky patří Michallovi, který měl tu trpělivost a radil mi a snažil se mě navést k správnému řešení.

Dále děkuji uživateli dejdar za informaci ze misí být naszartovsný motor.
Zkoušel jsem to s motorem už dříve, ale to ještě nebyl odhalený ten zkrat. A když potom zadní sklo hřálo, tak už jsem to nezkoušel s motorem.

A nakonec děkuji za toto fórum.
Touran 2.0 CNG Ecofuel 80kW
Olomoucky kraj

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od michall »

Není zač, hlavně, když se dílo podařilo a autí opět slouží. :good:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“