ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od dolcett »

Prohledl jsem je a cisla na nich byla stejna, tak nevim, kazdopadne vepredu to ted funi.. :-)

Pokud najdes hod mi PM s cenou ok?

Uživatelský avatar
fitzano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 10.10.2007 16:56
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od fitzano »

Kámo, mám ten stejný problém.
Na digitálu přední foukání na max. a ...nic, ale v zadu to frčí, jak je libo.
Hledal jsem to v pojistkách a nic.., tak snad to bude to stejné, co myslíš ??? :)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od tornado1 »

to bude ten předřadný odpor
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
fitzano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 10.10.2007 16:56
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od fitzano »

Jo, a kde to mám hledat ?? foto nemáš ? :D

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od tornado1 »

to nemám..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
fitzano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 10.10.2007 16:56
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od fitzano »

Ale přesto Ď. :lol:

Uživatelský avatar
fitzano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 10.10.2007 16:56
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od fitzano »

Tak jsem koupil na vrakáči škoda ten díl 1J0 907 521, vyměnil a nic:-(.
Rodělal jsem větrák pod kastlíkem spolujezdce a zjistil jsem, že na jedné straně uvnitř pomalu není jeden ze dvou uhlíků.
Tedy jestli to uhlík je :oops: ( hranatý kus něčeho co je přilehlý na kovové části větráku, dá se to odklonit ).
poradte símmmm.

tom_t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.01.2012 21:32

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od tom_t »

Ahoj, tak stejny problem u mne - vetraky mrtve, topeni predek-zadek na okna mrtve, nejdrive se po par minutach jizdy chytlo vse, ted uz ne. Navic sterace, nove i veskere svetla mimo parkovacek. Rikal jsem si, ze to budu resit az po mesici, co se vratim, ale ted sednu do auta a vse opet funguje. Je to x-relatko, nebo to jde ze skrinky? Jake to ma cislo? Mam schema jenom na SAG I a vymena podle nej je zatim bez efektu.
Sharan II 1.9TDi, AUY, 85kW, 2002

tom_t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.01.2012 21:32

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od tom_t »

Tak je to po operaci. Zadne relatko. Odpalene streva v elektricke casti spinaci skrinky. Radeji bych menil vsechna relatka.. No nic, na chleba snad bude.
Sharan II 1.9TDi, AUY, 85kW, 2002

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Julinaa »

Tak mě umřely sterače, ostřikovače, větrák topení. No zkusil jsem koupit " relé pracovního proudu" Původní relé mělo označení č.100 a číslo dílu ( 7M0 951 253 A ), nové relé má označení č.18 a číslo dílu je (VAG 191937503 ) , zase klasika jiné číslo dílu pro jiné vozy, ale relé stejné, jen za směšnou cenu 80 Kč v Kelly. http://www.autokelly.cz/Product/VAG-191937503/9153011

PS: Ta pojistkovka s roštama je teda hodně zajištěná proti upadnutí, tam se inženýr vyřádil se šroubama a s úchytama.

PS 2: Staré relé má na vinutí odpor 600 Ohm a letovat nikde nic nejde,leda ho komplet rozebrat, nové má 80 Ohm.

Xonik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.08.2013 20:01

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Xonik81 »

Taky mi nejdou po tydenim odstaveni stetace na cyklovac, prvni stupen, druhy stupen funguje. Dale climatronic sviti ale klapky, ventilatory nefunguji. Dale nejde vyhrivani predniho a zadniho okna. Zbytek auta funguje normalne. Zkousel jsem jit po relatkach ale bez nalezeni chyby. Relatka pracovniho proudu X cvakaji (teda pokud maji cislo 100 a jsou tam 2 ks). Pro jistotu jsem je zkousel premostit dratem, ale bez zadneho vysledku.

Mam tuseni ze by problem mohl byt v ridici jednotce, ktera je unistena pod velkyma relatkama a pojistkama nad ridicovyma nohama.

Ale to je na me uz vyssi level.

Nenapada nekoho jeste na co se podivat ?

Jedna se o Sharan 1, rok vyroby 01/99, motor AFN 81 kW.

A tech rele tam zas tak moc neni.

Diky za kazdy napad a tip.
Přílohy
20190105_105517.jpg
20190105_105405.jpg
20190105_105940.jpg
Touran 2.0 CNG Ecofuel 80kW
Olomoucky kraj

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od michall »

Když zapneš výhřev předního nebo zadní okna, je slyšet cvakání relé? Pokud ne, šel bych po pojistkách, tj. změřit, ne jen prohlídnout). Tipuju č. 29, úúúplně dole v držáku, naplocho, 3. zleva
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Xonik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.08.2013 20:01

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Xonik81 »

Tak ta pojistka 29 je v pořádku. Zkusil jsem ji raději i vyměnit, přeměřeno multimetrem, po zapnutí klíčku je na ní jak na vstupu, tak na výstupu 12 V.
Když potom mačkám tlačítka vyhřívání předního a zadního skla, tak relé necvaká.

Neměl by někdo schéma kam z té pojistky potom ten kabel by měl vést ?

Obávám se že relátka k vyhřívání předního a zadního skla budou v té jednotce co je u pojistek.
Touran 2.0 CNG Ecofuel 80kW
Olomoucky kraj

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od michall »

Hmm, tak chybka bude jinde. Relé zadního okna je v jednotce, relé předního je v roštu a je to typ 100. Všechny ostatní pojistky jsou OK?

Spínač výhřevu, na pinu 1 by mělo být +12V, se sepnutým klíčkem. Když sepneš výhřev, rozsvítí se kontrolka výhřevu? Ze spínačů jdou výstupy přímo do centrálky, výstup na relé předního okna je na konektoru P7, pin 1.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Xonik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.08.2013 20:01

Re: ELEKTRO: nejdou stěrače,topení,vyhřívání zad.okna

Příspěvek od Xonik81 »

Všechny pojistky jsem kontroloval. Na všech je + 12 V jak na vstupech, tak na výstupech po zapnutí klíčku.
Tlačítka výhřevu se nerozsvítí. Jsou prostě úplně mrtvé. Jdu zkusit změřit ten PIN 1 pro přední sklo.
Jinak obě Relátka s číslem 100 fungují. Při vyndání a vrácení zpět cvaknou.
Ještě jsem je pro jistou zkoušel vyndat a přemostit drátem silové kontakty. A stejně nic ze zmiňovaných věcí nefungovalo.
Každopádně zatím moc děkuji za ochotu. Jdu měřit ten PIN1 a dám za chvilku vědět.
Touran 2.0 CNG Ecofuel 80kW
Olomoucky kraj

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“