Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač
PříspěvekNapsal: 07.01.2010 13:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.09.2008

19

Třebíčsko

Takže už je to vyřešený. Nakonec prej pojistka až u motorku ostřikovačů a navíc nějakej zrezlej kontakt. Oprava kilčo, takže v klidku :-)

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač
PříspěvekNapsal: 10.01.2010 09:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.09.2009

6

Ostrava

Já bych to viděl na kabely, řeším stejný problém prvni mi přestaly fungovat odstřiky včetně stírání (samostatně stěrače šly) nakonec přestaly i stěrače, musel sem to překlemovat jiným vodičem, odstřikovače jsem zatím nerozchodil...

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 20.06.2010 22:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.06.2009

8

Hranice

Taky mi přestali jít oba ostřikovače, a ještě ke všemu utíká i voda z ostřikovačů, ale hadička pod řidičem to není to jsem kontroloval :-) musím se zítra podívat na ten motorek pod tím podběhem. :-) K.

PříspěvekNapsal: 07.08.2010 18:54 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.06.2009

8

Hranice

Tak už vím čím to je, celý motorek jsem vyndal ven a když jsem ho připojil solo na 12V tak se netočil ani nevrčel, takže je asi k.o. nevíte kde sehnat levně nový motorek na ostřikovače? Pro jistotu jsem ještě zkoušel jestli tam vůbec jde štáva k tomu motorku z toho kabelu, ... jelikož jsem to dělal sám natáhl jsem si drát z toho konektoru až k volantu tam normálně přidržel žárovku z náhradní sady a když jsem zmáčkl ostřikování .. tak divte se žárovka se rozsvítila :-).. Škoda že ten motorek nejde nějak romálně rozdělat celý je zalitý v plastu ale zdá se mi že je to czech výroba?

Poradí někdo kde seženu motorek na ostřikovače na sharana 2002? díkec

K.

PříspěvekNapsal: 22.09.2010 20:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.09.2010

17

Praha

...no, tak mam stejný problém, přestaly mi jít stěrače .. kompletně .. páčka na nic nereaguje .. kde najdu tu pojistku o motorku osdtřikovačů ??? .. ted koukám na ten motorek a nic nemohu najít:// .. poooooooooomooooooooooc:)

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 30.11.2010 19:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

195

VelkoCity Vchlabí

STĚRAČE: nestírají, čenlí (čelní) ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Dnes jsem musel řešit. Byla to pojistka 33 nebo 34 (10A). Na obrázku popsáno nebylo. Musel jsem si propískat pojistky.
Sundal jsem nárazník (přední) Chvíli posvítil na zamrzlý čerpadlo halogenem. Vyndal jsem ho. Prolil nádobku teplou vodou. Odmrazil čerpadlo. Vrátil zpět, zapoji, nalil nemrznoucí směs a hurá do ulic. Píští zimu už nezapomenu určitě vyměnit vodu za nemrznoucí směs :oops:

PS: žádná sradna v tomto počasí jezdit bez stěračů :!: :!: 8O

PříspěvekNapsal: 10.12.2010 11:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.12.2010

3

Mám taktéž zajímavý problém se zadním stěračem. Když sednu do auta a otočím klíčkem zapalování, zadní stěrač se několikrát sám od sebe rozběhne. Ale ne v kompletním rozsahu, ale vždy tak o dvě třetiny a zastaví se ne v krajní poloze, ale někde mezi - pokaždé jinde. Páčka ovládání není zmáčknutá. Při pohybu je slyšet cvakání relátka v přístrojové desce a zároveň při tom problikává vnitřní osvětlení vozu. Když se stěrač zastaví a nastartuju auto, stěrač se zase několikrát rozběhne stejným způsobem jako při otočení klíčku zapalování a zas se zastaví v mezipoloze. Když chci potom cíleně stírat zadním stěračem, tak se otáčí, opět ne zcela normálně, relátko cvaká, vnitřní osvětlení bliká. Nefunguje cyklovač zadního stěrače. Přední stěrače fachají normálně. Nemáte potuchy, co s tím? Díky.

Předmět příspěvku: Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěr
PříspěvekNapsal: 31.01.2011 15:12 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.01.2011

68

Nové Mesto nad Váhom

no ja mam problém z ostrekom okien .... kúpil som FG a bolo to zamrzle .... už to stoji deň v garáži pri teplote +5°C a ani boha aby sa ostrekovače rozbehli .... dokonca nieje počuť ani to či motorček zavrčí (zvyk z fabošky)
som z toho nešťastný ... pravidelne točím diaľnicu a z špinavým oknom sa isť nedá :(
kde môže byť problém a ako to rozbehať?

Obrázek

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 31.01.2011 16:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

792

Hradec Králové

Pokud to bylo zamrzlé tak bych zkontroloval pojistku.

PříspěvekNapsal: 31.01.2011 19:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.01.2011

68

Nové Mesto nad Váhom

podla manuálu by mali byť ostrekovače a stierače na jednej poistke ..... alebo je to blaf?

pretože stierače idú oba 2 ale ostrekovače ani za svet :(

Obrázek

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 11.02.2012 15:43 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

175

Chrudimsko - Železné hory

Taky mně přestaly jít stěrače, při stisknutí předního ostřikovače se spustil zadní stěrač, jinak páčka mrtvá.
Tímto děkuji fóru, protože bych to hledal asi složitě a kdo ví co bych všechno rozebral. Takhle postačilo vyměnit pojistku č.34 (10A) a je klid.
Pojistka má symbol, že bych to na ostřikovač nikdy netipoval, natož v -19°C na dálnici v 6 ráno. Asi jsem zmrzlý ostřikovač nutil k činnosti déle než bylo zdrávo.
Bohužel "moderní pojistky" jsou důkazem, že svět se v řiť obrací. Jedině měřák a propískat, nebo postupně všechny vytahat. Starý porcelánky stačilo zkouknout a jedním pohledem byla zkontrolovaná elektroinstalace celého auta.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 13.02.2012 20:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.09.2009

262

" HRADUBICE " konec D11

tak dneska jsem konečně rozmrazil nádobku ostřikovačů,nalil jsem pozdě nemrznoučku a dno nádobky bylo zamrzlé včetně čerpadýlek.Hodil jsem pod nádobku 400W topení se spirálou a prohříval 45 minut-po tomto prohřátí se i čerpadýlka rozeběhla (naštěstí se mrazem neroztrhla) a na čelní sklo už stříkám :yahoo: ,zadek zamrzlej kdesi v hadičkách.

Jinak pokud někdo budete mít problém s divnou funkcí zadního stěrače,včetně problikávání kontrolek palubky atd,tak je na vině opět průchodka 5.dveří

PříspěvekNapsal: 29.05.2013 12:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.12.2010

74

Teplice

Ucpal se mi ostřikovač před spolujezdcem a tak jsem ho zkusil vyndat... no a protože sem píšu, tak je jasný, že se mi to nepovedlo :-). Poraďte, znalci, jak na tenhle problém.

ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Re: STĚRAČE: nestírají, přední ostřikovač rozběhne zadní stěrač
PříspěvekNapsal: 04.01.2014 18:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.12.2010

3

panzi píše:
Mám taktéž zajímavý problém se zadním stěračem. Když sednu do auta a otočím klíčkem zapalování, zadní stěrač se několikrát sám od sebe rozběhne. Ale ne v kompletním rozsahu, ale vždy tak o dvě třetiny a zastaví se ne v krajní poloze, ale někde mezi - pokaždé jinde. Páčka ovládání není zmáčknutá. Při pohybu je slyšet cvakání relátka v přístrojové desce a zároveň při tom problikává vnitřní osvětlení vozu. Když se stěrač zastaví a nastartuju auto, stěrač se zase několikrát rozběhne stejným způsobem jako při otočení klíčku zapalování a zas se zastaví v mezipoloze. Když chci potom cíleně stírat zadním stěračem, tak se otáčí, opět ne zcela normálně, relátko cvaká, vnitřní osvětlení bliká. Nefunguje cyklovač zadního stěrače. Přední stěrače fachají normálně. Nemáte potuchy, co s tím? Díky.

Tak problém vyřešen: bylo prozkratováno několik drátů ve svazku v průchodu do pátých dveří. Sletoval jsem je, některé nastavil a vše fachá...

Předmět příspěvku: Re: STĚRAČE: nestírají, přední ostřikovač rozběhne zadní stěrač
PříspěvekNapsal: 13.04.2016 20:15 
Závodník
Závodník

Hodnost:

Závodník

13.04.2016

1

zdravim, som tu novy a ma podobny problem ako Beruska, mam vsak Alhambru 2003 7M: "Přední nefungují vůbec, při ostřikování předního okna se rozběhne zadní. Při postupném propojování konktorů na páčce fungují všechny režimy předních i zadního stěrače, kromě ostřikovačů. Dal jsem novou páčku, stále stejné. VAG nic nenašel. Sharan 04 (model 05), bez jakýchkoliv čidel na stěrače. Nesetkal jste se sím někdo? ".
Asi je to v relatku: Ako viem rozobrat poistkovu skrinu, aby som sa dostal k spodnemu panelu s relatkami? dakujem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]