PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od bodyvlk »

Toto by mělo být stejné, jenom si připlácíš za VW. Já jsem kdysi sháněl ložisko na prodlouženou poloosu a ve VW mi nejdříve řekli, že už to neexistuje, jenom poloosa, uložení a ložisko dohromady a u Fordu jenom ložisko asi za 1500,-. Převodovky a vše okolo je stejné. Auta se liší prakticky jenom kosmeticky - jiné barvy interiérů, jiný předek, jiná zadní světla apod..

autosvagr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.11.2009 12:24
Bydliště: Třebeň u Fr.Lázní

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od autosvagr »

No já v to věřím... Vím,že jsou si ty auta mechanicky vlastně stejná. S motorama jsem neměl problém,jen převodovka je teď u SAGu poprvé..Jen mě trochu mátly ty různý druhy olejů.. Zakoupíme,uvidíme.. :lol:

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od vhml »

Běžně skládám převodovky Š1000-Š130, princip bude předpokládám stejnej. U škodovky je třeba problém, že musíš vybrat na jetý kolečko z více synchronů aby to bylo to nejlepší. Když zmáčkneš synchron na kužel musí mít výraznej odpor proti otočení, ale musí jít otáčet a musí jít lehce z kužele sundat, nesmí se tam zaseknout. Některý synchrony špatně brzdí, jiný se zase zasekávaj, podle toho jak se sejde výrobní tolerance synchronu a opotřebení kolečka.

Máš-li to otevřené vyměnil bych preventivně i dvojku, to je na všech převodovkách nejnamáhanější kvalt.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od Goodmen »

Zdarec ...za studena při zařazené 5ce nad 2000 ot. při ubrání plynu se ozve hukot jako od bufíku.(no trošku menší ale podobný, a takové krátké hvízdnutí se ozve i při sepnutí spojky při zařazení 5ky. U jiných rychlostních stupňů, ani pod 2000 ot. to nedělá nemůže to být synchronem..a ještě jedna maličkost...po přeřazení a uvolnění pedálu spojky se stává, že spojka sepne, ale pedál zůstane viset tak v polovině (nevrací se do horním polohy)

LubosA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29.01.2013 14:22

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od LubosA »

Zdravim. Nevim jestli za studena a u zahrateho motoru je rozdil, ale problem zacinam mit na 5ce. Pokud je rychlost 60 zaradim 5ku, poustim spojku, je to OK. Pokud jedu 80 podradim na 5, poustim spojku, ozve nezdravej zvuk. Tzn. radeji pouze s meziplynem, ani nezkousim podrazovat ve 100km rychlosti. Generalku chystam na jare, tak snad vydrzim.
Sharan 2003 TDI PD, 85kw, AUY, Business Cruise
Obrázek

Uživatelský avatar
Steve28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 26.05.2009 21:01

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od Steve28 »

Pomôžte majstri.............

http://youtu.be/Clz-4y85BoU" onclick="window.open(this.href);return false;

milhaus89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.12.2012 18:08

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od milhaus89 »

Ahoj chci se zeptat kde sehnat kde bych mohl sehnat synchron na passata B5.5 za nějakou rozumnou cenu nevím jestli to zkusit přímo ve vw nebo kde prosím poraďte ;-)

Uživatelský avatar
loser_2006
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 21.10.2007 09:13
Bydliště: Brno

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od loser_2006 »

Ahoj kluci,
nevím jestli to patří zrovna sem, ale trošku se to podobá. Sharan II., 96 Kw, 260 000km. Když vsunu pětku a jedu dál, je v poho, ale jakmile uberu plyn (nebo podkavaltuju) a začnu brzdit motorem tak pětka hučí. Nejsem mechoš, ale mi to připadá jako kouslý ložisko.
Dokážete prosím poradit?
Díky

FanComp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12.11.2014 14:25

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od FanComp »

Zdravím vás a mám prosbu.
U mého VW Sharana r. 2005, 96kW, 1.9 se při řazení 5. rychlostního stupně ozývají zvláštní zvuky.

Zvuk se ozve při pouštění spojky, nebo při jízdě bez plynu se zařazenou rychlostí. Při některých otáčkách se neozve, ale většinou ano.

Pokud to dobře chápu je to synchronem.

Nemáte kontakt na někoho na Brněnsku a okolí, kdo se zabývá převodovkami a uměl by to udělat? Popř. i zhodnotit, jestli nemá cenu udělat i 2. rychl. stupeň (co jsem vyčetl tak je nejvíce namáhán)

Předem veliký dík za informace. Popř. na mail.: fandajelecek@gmail.com

RadekJana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.10.2016 16:27

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od RadekJana »

Ahoj Sharanisti :). Mám prosbu...
Nevíte o někom kdo opravuje, repasuje, nebo prodává převodovku na mého Sharana 1.9 81kw kód DJY?
Mám špatný synchron na trojce :(
Díky moc
Radek

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od M@rty74 »

Asi by bylo dobře, si příště nejdříve nastudovat pravidla jak se zde chovat a taky napsat odkud jsi.
Takhle ti poradím třeba Sixtu v Mladé Boleslavi ( http://www.prevodovky-sixta.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ), ale třeba z Ostravy to budeš mít asi trochu z ruky...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Peťánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.09.2018 10:55
Bydliště: Třebíč

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od Peťánek »

Zdravím.
Mám uplně stejný dotaz. Poprosím doporučení na servis nebo mechanika, který dokáže zrepasovat převodovku (85kw). Ideálně Vysočina, ale velmi často jezdím i směr Brno, Olomouc, Ostrava a nemám problém to dovést i tam.
Potřebuji vyřešit synchron na prvním stupni a asi nějaké ložiska, protože pří akceleraci v rozmezí 1500-2200ot hučí a má velmi hlučný projev.
Uvítám i kontakt na někoho (pokud je) kdo se vyloženě specializuje na SAG, jsen čerstvě majitel a jistě toho bude potřeba víc. Tady ovšem asi jen Vysočina a okolí. Děkuji.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od hiero »


Peťánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.09.2018 10:55
Bydliště: Třebíč

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od Peťánek »

Tak jsem zjistil, že v autě je (s největší pravděpodobností) jedno hmota. Podle servisáků je problém především v tomto. Máte s tímto někdo zkušenost..?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“