zkrácený oběh vody

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: zkrácený oběh vody

Příspěvek od michall »

... aneb kutil Tim po česku :mrgreen: . Ale ne, taky mě napadlo, že to teplo z výfuku bufíku by se mělo nějak využít, leč bližší nápad chybí. :(
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zkrácený oběh vody

Příspěvek od Marek77 »

Je fakt, že výfuk je opravdu nesnesitelně horký, a to dokonce už po několika sekundách od naskočení bufíku (po půl minutě jsem ho neudržel ani v rukavicích). Trabant měl topení stejného typu, tedy výměník vzduch-vzduch a pokud neprohnil vnější obal, nemělo to chybu. Možná dobrá myšlenka (i když já nemám s vytápěním problém a řešit to nebudu).

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: zkrácený oběh vody

Příspěvek od Honza42 »

Tak při uvažované výhřevnosti nafty 42,6 MJ/kg, hustotě nafty 0,830 kg/m3 a spotřebě bufíku 0,62 l/hodinu vychází čistý výkon (ze spalného tepla)
6,090 kW. Jelikož má bufík štítkový údaj 5kW, tak by teoreticky mělo výfukem utíkat něco kolem 1 kW. Kdyby se polovinu z toho podařilo dostat jednoduchým výměníkem vzduch-vzduch do kabiny, bylo by to rozhodně poznat. Hlavně proto, že účinek je prakticky okamžitý.
Ale chápu, že se do toho nikdo asi nepustí.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: zkrácený oběh vody

Příspěvek od michall »

Už trochu OT, ale když jsme se dostali až sem, jak by tedy, alespoň teoreticky, měl vypadat ten výměnník vzduch-vzduch? Tedy ne že bych do toho šel, ale třeba to někdo dotáhne do nějakého funkčního konce. Škoda 1kW :D
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zkrácený oběh vody

Příspěvek od Marek77 »

Trubka v trubce, nic složitého v tom nehledej.

vachmajstr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.01.2010 10:21
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: zkrácený oběh vody

Příspěvek od vachmajstr »

Háleluja, tak včera jsem vyndal bufa, a při té přílžitosti jsem okruh uzavřel za prvníma trubkama, a je to sakra poznat. Teď mě čeká rozborka bufa, doufam že nebude úplně mrtvej :?: .
Aloha
vachmajstr

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“