TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Príhrev u S-Alhambra

Příspěvek od Andrej »

Mam S-Alhambru r.98 TDi,66 kw, k príhrevu mám dorobené hodiny na spínanie.Keď zapnem príhrev cez hodiny, tak mi zapne príhrev,pobeží cca 5 minút,potom vypne za chvíľu zapne,pobeží cca 5 minút,vypne,odvetrá a viac sa nehne.Môže to spôsobovať nefunkčné elektrické čerpadlo?Nevie niekto či je u Alhambry umiestnené ako u Sharana? Na fóre sa síce už popísalo toho dosť ale predsa stále získavame nové skúsenosti.Viete niekto poradiť?

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od Shemik »

Ahoj Andreji,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0 v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vwc.cz/viewtopic.php?f=50&t= ... 4b#p346578 do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504 do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360 v tématu FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)

Uživatelský avatar
fero02
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od fero02 »

Chlapi našel jsem schema zapojeni na přidavne topeni mě se to docela pomohlo tady je odkaz
http://rapidshare.com/files/62980778/ST_RA.pdf

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Príhrev u S-Alhambra

Příspěvek od rfarsky »

Andrej píše:Mam S-Alhambru r.98 TDi,66 kw, k príhrevu mám dorobené hodiny na spínanie.Keď zapnem príhrev cez hodiny, tak mi zapne príhrev,pobeží cca 5 minút,potom vypne za chvíľu zapne,pobeží cca 5 minút,vypne,odvetrá a viac sa nehne.Môže to spôsobovať nefunkčné elektrické čerpadlo?Nevie niekto či je u Alhambry umiestnené ako u Sharana? Na fóre sa síce už popísalo toho dosť ale predsa stále získavame nové skúsenosti.Viete niekto poradiť?
Troufnul bych si říct že to bude tím podávacím čerpadýlkem,všechny modely ho mají na stejném místě.

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od Andrej »

Myslel som, či to môže byť nefunkčným el.vodným čerpadlom,že je nefunkčné,nenastáva obeh vody v prihrievači a tým sa prehrieva a vypína.Ale aj tak som dneska pozeral kde môže byť zašité a nenašiel som ho.Prezeral som aj fotky na fóre ale nenašiel som skoro nič.Niekde som minule našiel aj postup výmeny uhlíkov v ňom s priloženými fotkami ale neviem to teraz nájsť.Nespomínate si niekto?To podávacie na naftu je vraj v poriadku,pozeral to jeden servisák na kúrenia.Ten mal priamo v konektore na prihrievači pripojený svoj nejaký vynález a ten mu zahlásil skrat na hlídači plameňa.Na druhý deň sa ochladilo na 1 stupeň a ráno sa prihrievač rozbehol na spínacie hodiny a potom ešte šľapal 10 minut po ceste bez zapnutých hodín a potom som vypol zapaľovanie.No nemám ho ešte veľmi vyskúšané lebo ani pri preklenutí čidla(ak to bolo to správne) sa mi ho nepodarilo spustiť .
Naposledy upravil(a) Andrej dne 16.10.2007 21:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od vasyl »

Andrej vodni čerpadla jedničky ne maji :!: ja sem taki musel ho namontovat ted jeto v poho
to bude určitě že prehrejese . pohani vodu při zapnutým motoru vodni pumpa tak to jde .

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od Andrej »

Auto je dovezené z Rakúska,malo to tam už namontované tie časovacie hodiny,domnievam sa že to čerpadlo tam museli domontovať,ešte je tam domontovaný vypínač ,myslím že slúži na zapnutie ohrevu v zime a vyvetrania v lete ,budem musieť s tým na zdvihák a preliezť všetky trubky a vyskúšať ho hlavne teda či aspoň fachčí pri jazde.No aj tak zatiaľ díky za rady.
Přílohy
DSC01363.JPG
DSC01362.JPG

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od Shemik »

Ahoj Fero02,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0 v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vwc.cz/viewtopic.php?f=50&t= ... 4b#p346578 do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504 do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360 v tématu FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)


PS: Dík za ten odkaz. 8)

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od Andrej »

Dnes som bol dať prehliadnuť kúrenie.Elektrické vodné čerpadlo tam mám.Ešte mi ho musia premerať a zistiť či funguje.

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od Andrej »

Čerpadlo funguje,dnes príhrev šľapal pri vypnutom motore asi 15 minút, vlažne sa nahriala voda a potom vypol,už nenaštartoval ani cez spínačky a ani keď som naštartoval motor.Čo teraz???

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od vasyl »

bufik ma svoje čidlo na teplotu třeba je vadni :?:

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od Andrej »

Dneska som bol dať vymontovať prihrievač,ide sa vymeniť snímač plameňa, ktorý bol diagnostikovaný že je na ňom skrat.To som zvedavý či to pomôže. :kap: :kap: :kap: Ešte musím dať dohromady výfuk lebo mi výfuková trubka odpadla.Vraj sa to musí zavariť nerezom. :?:

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od Andrej »

:minzdr: Tak je tu smrť. V servise vymenili čidlo snímača plameňa ktoré vykazovala diagnostika že je tam skrat. CHyba sa neodstránila ani po resetovaní, stále to hlási rovnaku chybu. Diagnóza - exitus riadiacej jednotky :cry: .Cena 6300,-Sk bez 19% DPH :!: .Zháňal som po inzerátoch ale je len 5 kW .Neviem ešte či sa dá zameniť ale niekde na fóre som už o tom čítal ale bol tam problém vraj s elektrikou. No, idem to hľadať že či je tá zámena možná

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od bodyvlk »

Ahoj Andreji.
Teď mi jeden maník nabízel bufíka na tomto e-mailu: VolskyJaroslav@seznam.cz
Já ho zatím nepotřebuju, mám funkční, třeba se domluvíte.

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od Andrej »

Díky bodyvlku, napísal som mu snáď sa ozve.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“