TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Kiko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02

TOPENÍ: ovladanie pridavneho kurenia, přihřívač vody

Příspěvek od Kiko »

Nazdar
mam taky docela zaujmavy dotaz, neviete mi niekto poradit ako sa da ovladat pridavne kurenie (nastavenie casu zapnutia), v manuale je to krasne popisane ale bohuzial s jednou chybou.
Original by sa to malo ovladat cez hodiny na strope ale tie tam bohuzial niesu :( kedze su na palubovke a iny sposom manual neuvazda. Zajtra zavolam do VW ale zaujmalo ma ci by nevedel poradit niekdo tu. Inak kurenie v pohode pocas jady slape.
A este druhy dotaz, neviete ako financne narocne by bolo prerobit posledny rad okien na ovladanie elektricky? Asi bude najrozumnejsie poobzerat sa po nieakej totalke s touto elektrikou.

Uživatelský avatar
Almara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sharan a ovladanie pridavneho kurenia

Příspěvek od Almara »

Kiko píše:........prerobit posledny rad okien na ovladanie elektricky? Asi bude najrozumnejsie poobzerat sa po nieakej totalke s touto elektrikou.
S první otázkou ti neporadím- mně přídavný topení nefunguje. :(
A k druhý otázce mám spíš já dotaz- myslíš že budeš potřebovat ty poslední okna otvírat? El. otvírání těchto oken mám, ale téměř je nepoužívám. Proto si myslím, že ta investice na předělání je zbytečná.

Uživatelský avatar
Kiko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Kiko »

podla mna by sa mohli hodit na zbavenie sa nezelaneho vzduchu v aute napr pri nadmernej vlhkosti v aute alebo rychlejsiemu prevetraniu a z alhambry mam tu skusenost ze kedze su neni elektricke vyuzijem ich iba ak sedi niekto v poslednom rade :)

Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T4 »

co se týká "přídavného topení" co tady popisuješ,tak to vlastně není přídavné topení,správnýá název toho je přihřívač vody,z čehož vychází,že funguje jen po nastartování,bere si totiž signál z alternátoru až se roztočí motor,pak mu dá signál teplotní čidlo (já ho mám pod předním nárazníkem napravo) a pokud je pod nějakých 5°C tak začne ten přihřívač ohřívat vodu v okruhu,protože tdi jako takovému by to trvalo hodně dlouho (vzhledem k malé ztrátovosti)

co se týká předělání na plnohodnotné nezávislé topení vč.programovatelného zapínání atd,vyjde to na 15-20tisKč s použitím orig.dílů firmy EBERSPÄCHER nebo ještě jedna,ten název teď nevím

ale svépomocí a třeba spuštěním přes mob.telefon to vyjde na pár korun,obejít teplotní čidlo a čidlo běhu motoru


pokud by někoho zajímalo víc,ozvěte se,mám k tomu někde i nějaké materiály,schémata
Obrázek

Uživatelský avatar
dort
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: matička stověžatá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dort »

hm, to zní opravdu zajímavě a pokud bude stejná zima, tak by to bodlo :-)

můžeš mi to poslat na e-mail dort@seznam.cz" target="_blank - díky
ač tomu nevěřím, tak to na SHELL V-POWER diesel prostě žere míň, to je šlendryán

Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T4 »

dort píše:hm, to zní opravdu zajímavě a pokud bude stejná zima, tak by to bodlo :-)

můžeš mi to poslat na e-mail dort@seznam.cz" target="_blank - díky
nebude to hned,ale pošlu...musím hledat
Obrázek

Uživatelský avatar
dort
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: matička stověžatá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dort »

super díky

P.S. klídek do zimy času dost - tedy alespoň doufám :lol:
ač tomu nevěřím, tak to na SHELL V-POWER diesel prostě žere míň, to je šlendryán

Uživatelský avatar
Kiko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Kiko »

Presne to som zistil aj po telefonate do VW, v inej diskusii som to aj spominal . Co uz ale stale je to lepsie ako nic :)

A ak by si mi to tiez potom mohol poslat ak nezabudnes.
kiko@kipa.sk" target="_blank DIK

mike.vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mike.vw »

A když už budeš v tom mailování,tak prosím i ke mě na

mike.vw@centrum.cz" target="_blank

Díky

Uživatelský avatar
petrvary
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek od petrvary »

Můžu taky poprosit o to schema.Díky petrweiss@email.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Kuci nesoukromnicte, T4, pokud muzes, tak to schema dej rovnou sem do prispevku. Pokud nema odpovidajici format a nechtelo by se ti s tim upravovat, tak to mi to pekne prosim posli do mailu sharan.shemik@email.cz" target="_blank a ja to upravim a dam to sem pro vsechny.
Dik Shemik. 8)

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

přestavba z přihříváčku na topení je detailně rozepsána tady: http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=5728" target="_blank

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Příspěvek od vasyl »

no ale když motor stoji tak tam musi byt vodni čerpadlo u toho topeni jinak to přehřejese muj názor :idea:

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

vasyl píše:no ale když motor stoji tak tam musi byt vodni čerpadlo u toho topeni jinak to přehřejese muj názor :idea:
Vždyť ono tam také je, nachází se v motorovém prostoru u expanzní nádobky je poháněné elektromotorem a spíná ho relé č. 430.

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Příspěvek od vasyl »

ale to je novy model klimatronika a ja mam galaxy I co ty na to

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“