Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Jazzman07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.12.2008 20:45
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Jazzman07 »

Panove zdravim , dostalo se me do rukou tento odkaz ktery hovori o prestupcich poreboval bych vedet co si o tom myslite.

Byla nedele 9:10 min v Prostejove skoro zadny provoz a ja jel s rodinou po ulici a jen sem se otocil dozadu a nechtene jsem jel o par km vice nez byla povolena 50km/H po odectu me nameril stacionarni radar 56km/hod (v PV je jich snad 12) ani v praze jich tolik na tak malem prostoru nemaji . Po roce prisla fotka a ja platil 1000kc a 2 body . I kdyz jsem byl vyzvan abych vysvetlil duvod rychlosti tak urednici na miste jen chteli obcanku a 1000kc z penezenky zadne reci okolo .

Tady je adresa ktera by to mohla objasnit nebo i vam pomoct pri prestupcich ktrer neohrozuji . Martin M

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-be ... -ano/17861" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Marek77 »

Můj názor je ten, že rychlost 56 km/h je prostě vyšší než 50 km/h, proto jsi dostal pokutu. Co jiného na to říct???

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Martin. D »

Marek77 píše:Můj názor je ten, že rychlost 56 km/h je prostě vyšší než 50 km/h, proto jsi dostal pokutu. Co jiného na to říct???
Přesně tak... :lol: Ale i tak bych řekl že jde podle mě jen o to vyrejžovat na pokutách co nejvíc. Kdyby si jel těch 56 km/h např. v pátek odpoledne kdy je dopravní špička tak budiž mohl si ohrozit ostatní účastníky provozu. Ale v neděli kdy, jak píšeš, nebyl téměř žádný provoz tak to považuji za buzeraci :roll: Toť můj názor.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od parizek_ltm »

Ze zakona dana tolerance je +-3kmh. Proto kdyz uz nekam pospicham, jedu tak, aby mi za to ten pripadny flastr stal :mrgreen:

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Martin. D »

parizek_ltm píše:Ze zakona dana tolerance je +-3kmh. Proto kdyz uz nekam pospicham, jedu tak, aby mi za to ten pripadny flastr stal :mrgreen:
:lol:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Marek77 »

parizek_ltm píše:Ze zakona dana tolerance je +-3kmh.
To se právě těžce pleteš. Současně se vznikem bodového systému začal platit i nový výklad tohoto "mýty opředeného" pravidla. Podle skutečnosti je to nyní tak, že neplatí navíc ani Ň. Prostě a jednoduše - pokud je maximální dovolená rychlost v daném úseku 50 a Ty pojedeš 51, dopouštíš se dopravního přestupku a orgány jsou oprávněny Tě pokutovat.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od michall »

Tak nějakou toleranci má tachometr (i když ten ukazuje spíš víc) a i ten radar - je to měřák jako každý jiný, takže nějakou chybu měření má určitě. Takže chybu měření lze připustit.

Na druhou stranu, pokud jsi jel více než je dovoleno, je to přestupek. Musíš se na to dívat i z druhé strany - pokud by tě někdo jedoucí 56km/h na 50 srazil, také se budeš ohánět právě touto skutečností.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od golfgti16vv »

Marek77 píše:
parizek_ltm píše:Ze zakona dana tolerance je +-3kmh.
To se právě těžce pleteš. Současně se vznikem bodového systému začal platit i nový výklad tohoto "mýty opředeného" pravidla. Podle skutečnosti je to nyní tak, že neplatí navíc ani Ň. Prostě a jednoduše - pokud je maximální dovolená rychlost v daném úseku 50 a Ty pojedeš 51, dopouštíš se dopravního přestupku a orgány jsou oprávněny Tě pokutovat.
marku musim s tebou nesouhlasit před rokem jsem taky platil u Tabora na silnici mimo město změřili mne radarem v aute jeli za mnou měl jsem 98 km/h dostal jsem to za 1000 kč a dva body od dopravaku pak jsem se jich ptal jaka je tolerance a oni mne řekli,že do 100 km je tolerance 2 km a nad 100 km je tolerance 3 km tolik sděleni dopravky Tabor

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Marek77 »

To už dávno neplatí. Podle nově platného zákona se tolerance nepřipouští.

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Martin. D »

golfgti16vv píše:
Marek77 píše: To se právě těžce pleteš. Současně se vznikem bodového systému začal platit i nový výklad tohoto "mýty opředeného" pravidla. Podle skutečnosti je to nyní tak, že neplatí navíc ani Ň. Prostě a jednoduše - pokud je maximální dovolená rychlost v daném úseku 50 a Ty pojedeš 51, dopouštíš se dopravního přestupku a orgány jsou oprávněny Tě pokutovat.
marku musim s tebou nesouhlasit před rokem jsem taky platil u Tabora na silnici mimo město změřili mne radarem v aute jeli za mnou měl jsem 98 km/h dostal jsem to za 1000 kč a dva body od dopravaku pak jsem se jich ptal jaka je tolerance a oni mne řekli,že do 100 km je tolerance 2 km a nad 100 km je tolerance 3 km tolik sděleni dopravky Tabor
Taky si myslím že ta tolerance pořád je a platí....

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Jose1 »

Já dokonce slyšel, že si tolerance dělají podle okresů. 8O
Prostě bych řek, že se chlapci blbě vyspali, tak jsi udělal přestupek a hotovo. Všichni se můžeme akorát vztekat a nadávat a myslet si svoje, ale prostě jsi překročil povolenou rychlost. :?

Jinak ten článek je dost zajímavej.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od parizek_ltm »

Marek77 píše:To už dávno neplatí. Podle nově platného zákona se tolerance nepřipouští.
Tolerance plati. Je to asi rok a pul, mozna dva, co jsem u nas pred gymplem, kde je 30, jel 52. Podotykam, ze bylo za 5 minut 17h (merili do 17h) a nikde nikdo, rovna silnice. Dnes uz to upravili, ze tam tricitka plati jen o pracovni dny do 16h.
Mladas policejni si na me zacal vyskakovat, jak to mam za vyssi hranici o 20 a vic apod. Nebylo tomu tak. Jeste jsem se na to ptal pani na dopravaku, smazli jsme to za 1 000,- . A to uz byl bodovy system.
Ta tolerance je dana kvuli mericimu pristroji, to byt musi a je to +-3kmh.

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od jbarman »

Marek77 píše:Můj názor je ten, že rychlost 56 km/h je prostě vyšší než 50 km/h, proto jsi dostal pokutu. Co jiného na to říct???
Takže na několika kilometrovém úseku s plnou čárou nemůžeš předjet cyklistu, protože pro jeho bezpečné předjetí tu plnou čáru musíš přejet. Jak na potvoru to zbystří orgán a protože jsi přejel plnou čáru tak platíš pokutu....chybí tady zdravá míra v posuzování. (Materiální aspekt přestupku) Takové to chytáni za kraviny v místech, kde je malá míra jakéhokoliv ohrožení, to není kvůli bezpečnosti provozu, ale jen a jen z hamižnosti úřadů.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od parizek_ltm »

Skutkově se jednalo o skutečně banální případ, kdy řidič dostal pokutu za rychlost, když jel na 50ce rychlostí
52 km/h (po odečtení odchylky ve výší 3 km/h). Daný řidič se s tím nespokojil a na skutečnosti, že se obecní úřad a odvolací orgán vůbec nezabývaly tím, zda byl porušen nebo ohrožen některý právem chráněný zájem
, dosáhl zrušení jejich rozhodnutí.

To je vytazek z clanku, takze ta tolerance je skutecne, jak jsem rikal.

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Jelko4 »

nevie niekto nahodou kolko je tolerancia na slovensku?niekto hovori 5% niekto 10% a niekto ze 10 km/h co sa mi zda najmenej pravdepodobne

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“