Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Galaktický Aleš »

V příkladu na začátku je jedna věc, které si nikdo z diskutujících nevšiml. Flastr přišel po roce. Mám za to že u těchto přestupků je zákonná lhůta pro vyřízení podstatně kratší - 3 nebo 6 měsíců.

Tudíž to, že jim dal peníze, byla chyba řidiče. Kdyby před odhodem na úřad chvíli googlil, vyplatilo by se mu to. Odkázal by se na promlčení a se soudružským pozdravem mohl odejít středem.

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od mantinel115 »

Jelko4 píše:nevie niekto nahodou kolko je tolerancia na slovensku?niekto hovori 5% niekto 10% a niekto ze 10 km/h co sa mi zda najmenej pravdepodobne
mne policajt hovoril,ze +-5 km/h.platil som pokutu 160€ za prekrocenie o 32km/h.ukazoval mi tabulku,podla ktorej mi mal dat minimalne 200€ (nad 30km/h-200€),ale ze on je celkom dobrak,tak to mam za 160€.no a jasne,ze som to zaplatil,lebo by mi nevratil vodicak.a ziadny sek,ale cash.musel som telefonovat,aby mi doniesli peniaze a cakal som tam a nebol som sam,bolo nas tam asi sedem aut,co sme cakali na prachy.no a ja som bol top(najrychlajsi,bohuzial).

Uživatelský avatar
stw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 23.04.2009 13:10
Bydliště: SR

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od stw »

Zdar

Skúsil by som si vypítať protol o kalibrácii, ktorý by mal byť dostupný a následne na ňom nájisť toleranciu... myslím že hlavne toho sa musia držať... čo je na papieri :lol:
Stevwe TDI PD

Uživatelský avatar
snek87
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 204
Registrován: 22.04.2008 22:58
Bydliště: Domažlice - Ústí n. L
Kontaktovat uživatele:

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od snek87 »

jbarman píše:
Marek77 píše:Můj názor je ten, že rychlost 56 km/h je prostě vyšší než 50 km/h, proto jsi dostal pokutu. Co jiného na to říct???
Takže na několika kilometrovém úseku s plnou čárou nemůžeš předjet cyklistu, protože pro jeho bezpečné předjetí tu plnou čáru musíš přejet. Jak na potvoru to zbystří orgán a protože jsi přejel plnou čáru tak platíš pokutu....chybí tady zdravá míra v posuzování. (Materiální aspekt přestupku) Takové to chytáni za kraviny v místech, kde je malá míra jakéhokoliv ohrožení, to není kvůli bezpečnosti provozu, ale jen a jen z hamižnosti úřadů.
A neni nahodou bran ciklista jako prekazka v provozu, tudis ho muzes predjet i na plny care? Nejsem si jist, ale pri zavereckach v autoskole mi to proslo :-D

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od parizek_ltm »

snek
spravne, objizdet prekazku i pres plnou povoleno, s blinkrem. Ted uz se musi cyklist pri kazdem objizdeni objizdet s blinkrem...

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od hiero »

Ahojte!
Síce ma ukameňujete, ale z dôvodu, že som príslušník PZ a na našom oddelení máme nový typ laserového merača rýchlosti, ktorý hojne používame :lol: tak Vám to ozrejmím!
Hliadka má automaticky pri sebe príslušný certifikát k prístroju ako aj popis prístroja kde sú uvedené odchýlky, ako aj certifikát o kalibrácii, ktorý vykonáva Hydrometeorologický ústav Bratislava obdobne, ako u meračov na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu a to z dôvodu, keby sa našiel mudrlant čo sa stáva stále, že náš prístroj nemeria presne, ale jeho rýchlomer vo vozidle presne :roll: . U nového typu laserového merača, ktorý sa používa na Slovensku je tolerancia a teraz sa držte do rýchlosti 100 km/h +/- 1.6 km/h nad 100 km/h +/- 3% z nameranej rýchlosti. Ďalej na základe vydaného sadzobníka pokút je možno postihnúť vodiča už od prekročenia rýchlosti o 6 km/h. Na základe miery prekročenie rýchlosti a vydaného sadzobníka potom policajt určuje výšku blokovej pokuty.

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od mantinel115 »

hiero píše:Ahojte!
Síce ma ukameňujete, ale z dôvodu, že som príslušník PZ a na našom oddelení máme nový typ laserového merača rýchlosti, ktorý hojne používame :lol: tak Vám to ozrejmím!
Hliadka má automaticky pri sebe príslušný certifikát k prístroju ako aj popis prístroja kde sú uvedené odchýlky, ako aj certifikát o kalibrácii, ktorý vykonáva Hydrometeorologický ústav Bratislava obdobne, ako u meračov na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu a to z dôvodu, keby sa našiel mudrlant čo sa stáva stále, že náš prístroj nemeria presne, ale jeho rýchlomer vo vozidle presne :roll: . U nového typu laserového merača, ktorý sa používa na Slovensku je tolerancia a teraz sa držte do rýchlosti 100 km/h +/- 1.6 km/h nad 100 km/h +/- 3% z nameranej rýchlosti. Ďalej na základe vydaného sadzobníka pokút je možno postihnúť vodiča už od prekročenia rýchlosti o 6 km/h. Na základe miery prekročenie rýchlosti a vydaného sadzobníka potom policajt určuje výšku blokovej pokuty.
takze ty mas mojich 160€ !? :lol:

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od mantinel115 »

to hiero:
da sa tym novym zamerat auto aj v tme? nemyslim radarom z auta,ale tym zakernym sposobom,ked stojite za zakrutou.mozno ano,ale na fotke budu len svetla,nie? spz asi vidiet nebude,ci?

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od hiero »

To mantinel115! Keby som mal tvoje love tak ťa pozvem na pivo! :lol:
Prístroj má v menu aj nočné snímanie a aby sa odstránil efekt, ktorý popisuješ musí byť dovybavené bleskom. Dobrá správa pre Vás, blesky ešte nemáme :!: :mrgreen:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od parizek_ltm »

hiero
neni duvod te kamenovat, naopak, radi se dozvime, jak to opravdu probiha v praxi

ale u vas je to zrejme stejne jinak, ze ?

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od hiero »

Bohužial nepoznám postupy polície ani legislatívu Českej republiky. Rozdiely sú určite!
Napríklad: u nás môžem zadržať vodičský preukaz aj cudzincovi v prípade, že nevie na mieste zaplatiť blokovú pokutu ako aj techničák keď vozidlo nespĺňa ustanovené podmienky... v Česku policajti takúto možnosť nemajú, ako viem. Treba sa pýtať na konkrétne veci.... 8)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Jose1 »

hiero
Dobře to jsou tolerance na laseru, ale co u klasických MW?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
fitzano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 10.10.2007 16:56
Bydliště: Praha

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od fitzano »

V Rakousku zkuste ject o malinko rychleji !!!!
To bude fofr !!! :lol:
Hned jak vás chytí ty černokněžníci tak si to rychle,stručně a hodně zaplatíte !!! :mrgreen:
Mimochodem já sám to nějak extra nedodržuju ale ani nepřháním - pohodovka !!!!!
:wink:
Zdar kucíí !!! :wink: :!:

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od Jelko4 »

hiero a da sa namerat zo stacionarnym radarom auto aj zo zadu?A o tom rakusku vzdy sme tam dostali za rychlost mensiu pokutu ako u nas ani sa nesnazia dat vyssiu,naposledy za 160 30€ co by bolo u nas urcite viac.

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Prestupek,pokuta za rychlost o 6km v hod

Příspěvek od rezna »

mno nechce se mi to tu lustit cele :) - tak jenom pro info - v prostejove nemeri ani policie CR, ale firma najata mestskou policii - celej prostejov je osazenej stacionarnima radarama (pry se to nesmi a mestaci smi pouzivaj jen nestacionarni radary + upozorneni znackou). a maji tam z toho solidni byznys...
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“