SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
marcello
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: pásy na středovou sedačku SAG 2

Příspěvek od marcello »

Jasně, jen jestli to jde dodělat, když z výroby to tam není...jestli se to dá objednat jako díl, nebo mám smůlu a musel bych to mít z výroby... stropnice by asi nebyl problém, ale co tech úchyt...?
Marcello

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: pásy na středovou sedačku SAG 2

Příspěvek od michall »

Sehnat sedačku jde, ale dodělat ten naviják na strop nejde ... teda aspoň myslím, že to tu někdo psal, že tam není na ten naviják úchyt.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: pásy na středovou sedačku SAG 2

Příspěvek od kubenec »

Problém je právě v tom úchytu. Podle informací od lidí co ten naviják mají je ve střeše navařená matka. Otázka je zda to dělali jen do aut co to měli ve výbavě nebo všem. Někdo tu psal, že to ve výbavě neměl a matku navařenou jo. Koukni a uvidíš. Je to uprostřed těsně pod hranou zadní 5-tých dveří.

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

Příspěvek od Brilantis »

Taky bych chtěl do Sharana II na prostřední sedačku 3bodový pás. Teď tam mam samonavíjecí 2bod. Zítra mrknu pod Stropnici.
Neudělal by někdo ochotný foto pásu na stropu a jak je zapnutý do sedačky?
Díky

Uživatelský avatar
Yon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 07.06.2010 15:17
Bydliště: mezi Prahou a Kolínem

Re: SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

Příspěvek od Yon »

Foto mám z jiného fóra. Nicmene ve svem Sharanu uchyty mam, takze me ceka cesta na vrakac pro pas a pak snad pridam fotky z montaze :-)
stropnipas_1.jpg

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

Příspěvek od BigBang »

bohužel ne všechny SAGy tu přípravu maj ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

Příspěvek od BigBang »

já jsem sehnal aspoň ten nejobyčejnější dvoubod :D hlavně, že už tam nějakej mám... jinak jsem dneska montoval ještě pásy do třetí řady. Vlevo pohodička, ale ten porod napravo :roll: Přiblblej radiátor tam tak hezky překáží, až jsem pomýšlel na sundavání tapce. Neustále jsem se uklidňoval, že inženýři z VW by to nikdy nevymysleli tak blbě, aby se muselo sundavat x jinejch věcí. Dopadlo to dobře, jen stačil povolit a trochu odtáhnout radiátor a ruku zlomit nadvakrát a vše se úspěšně zdařilo :mrgreen:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
marcello
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

Příspěvek od marcello »

Yon píše:Foto mám z jiného fóra. Nicmene ve svem Sharanu uchyty mam, takze me ceka cesta na vrakac pro pas a pak snad pridam fotky z montaze :-)
stropnipas_1.jpg
co máš za rok? jinak to vypadá, že je tam i prolis na ten pás....kdyby šlo jen o matku, to by snad nebyl problém navařit, ne? Jenom se moc neorientuji v té fotce, kde jsou zadní dveře...
Marcello

Uživatelský avatar
Yon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 07.06.2010 15:17
Bydliště: mezi Prahou a Kolínem

Re: SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

Příspěvek od Yon »

Kufr je nahore, okno ce je videt je prava zadni vyklapecka. Navijak je kousek od 3.brzdoveho svetla, pas ale z tapecu leze az nad pravou sedackou prostredni rady.

Uživatelský avatar
Honza (sharan)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.04.2014 10:47
Bydliště: Východní Čechy, Krávovehradecko

Re: SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

Příspěvek od Honza (sharan) »

Nevím, zda tu jsem správně, ale zajímá mě ten tříbodový pás k prostřední sedačce. Tady se to nějak nedořešilo.
Rád bych se ho pokusil dodělat. Bude k tomu potřeba jiná stropnice? Díky za odpověď.
vw Sharan II cruise, 1.9 tdi PD 85 kw AUY, chip, r.v. 2002

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

Příspěvek od the.max »

Takže, pvní co je potřeba zjistit, jestli tam máš vzadu navařenou tu lištu. Stačí když odtáhneš střešní tapec u 5. dveří. Ta lišta jde cca od prostředka dveří směrem na pravou stranu. Pokud ho tam nemáš, tak smůla.

Pokud ho tam máš, tak by to šlo. Pak ale potřebuješ mít i správnou stropnici. Tu co potřebuješ má u prostřed 5. dveří takovou bouli. V ní je pouzdro s rolí pasu. Pás pak pokračuje po té liště k oku, kde je to pak protažené do kabiny. Co se týká těch stropnic, není to pr**l. Od 2000 do 2003 se dělali jiné a od 2003 dál se dělali taky jiné. Poznat se dají podle předního stropního světla, Do 2003 tam je jakoby místo na hodiny co jsou ve starém modelu, od 2003 je to jinak. Pak máš jinou stropnici s jednozónnovou klimou, dvouzónovou a 'trojzónovou', k tomu pak ješte mohlo bejt okno na parohy. Ale někde jsem viděl pěkné fotky i s popisem rozdílů, druhá možnost je návštěva vrakáče, kde to vidíš přímo.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

Příspěvek od patper »

the.max píše: jinou stropnici s 'trojzónovou',....
8O To se take dela :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

Příspěvek od the.max »

Obrázek

fotka z galerie, Láďa snad promine. Viděl jsem to poprvé až na té fotce. Je to určitě dvouzónová klima, ale ta druhá zóna má ještě další řadu výdechů. A taky je tam vidět ta boule, kde je schovaná ta cívka s pasem
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Sgt-Pepper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.02.2016 13:48

Zadní středové sedadlo pro 3-bodový pás

Příspěvek od Sgt-Pepper »

Ahoj všichni,
koupil jsem Sharana 2009 a zjistil jsem, že ve 2. řadě sedadel mám místo prostředního pravé (spona pro pás je jen na jedné straně). Je možno nějak domontovat sponu i na druhou stranu, nebo musím shánět středové sedadlo?
Díky za info, Ondra

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, PÁSY - bederní pás prostředního sedadla

Příspěvek od BigBang »

měla by se nechat dodělat, ale pro jistotu bych to zkontroloval, je to jen jeden šroub ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“