Motor, oprava čela klikovky AFN...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od Mira077 »

Snad tohle téma někomu pomůže a ušetří čas a snad i peníze. Po mé zkušenosti dát nové kolo bez zarovnání čela,je ztráta času a peněz za nové kolo(první kolo od Febi vydrželo asi 500km), ale chybama se člověk učí že :( Ta ploška tam je jen kvůli dotažení, aby se kolo neprotáčelo, jinak je to tlakový spoj a důležitá je styčná plocha kola a čela klikovky (není z mé hlavy) a teď tomu i věřím.Po týdením shánění frézy jsem to vzdal, naštval se a koupil si svou a tady je pár fotek jakou to dělá krásnou práci :-) Nikdy jsem tuhle opravu neviděl,takže ani nedělal a asi za 20min. i s focením bylo hotovo. Pak nasadit nové kolo(Swag)+nový šroub(originál) namazat závit a hlavu šroubu a dotáhnout na 90Nm+90st. poskládat rozvody... a snad už jen jezdit :good:
Přílohy
Vymačkané čelo klikovky,po 14 dnech auta na dešti trochu orezlé
Vymačkané čelo klikovky,po 14 dnech auta na dešti trochu orezlé
Nasazená fréza
Nasazená fréza
Po pár otáčkách
Po pár otáčkách
Tady je vidět jak je vymačkaná klika na jednu stranu
Tady je vidět jak je vymačkaná klika na jednu stranu
Krásně rovné čelo
Krásně rovné čelo
Naposledy upravil(a) Mira077 dne 31.01.2016 01:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od Mira077 »

Ještě fotka té frézy. Kdyby někdo potřeboval půjčit, za malou odměnu a samozřejmě vratnou zálohu ji zapůjčím :D Nebo po Brně a blízkém okolí přijedu ofrézujem, dáme kafe a jedu domů :D Určitě se dohodnem.
Zatím ji neprodám, plánujeme druhé auto do rodiny (Fabia 1.9sdi),tak kdyby náhodou byla potřeba.
Podle popisu výrobce je použitelná na motory 1.9 D, TD, TDI /2.5/3.3
Přílohy
P9101168.JPG
Takové jemné piliny to dělá
Takové jemné piliny to dělá

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od hiero »

No vidíš....len sa čudujem že ten tvoj mechanik bol schopný prvý krát osadiť nové kolkecko bez ofrezovania na tej ploche je evidentne že bola chytena dlhsiu dobu asi by som ho vymenil....som rád že sa podarillo a viem od koho požičať ako sme si písali :D

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od Mira077 »

Všechno je to o zkušenosti, před tím se s tímto problémem nesetkal,většinou stačilo vyměnit kolo když to vypadalo v pohodě a žádné auto se mu nevrátilo,navíc tu frézu v servisu ani nemají. Víš kolikrát jsem v práci něco rozdělával zbytečně dvakrát, nebo třikrát? :D Měnit mechanika určitě nebudu, vím že je poctivej a už mě na autě udělal spoustu věcí a všechno v pohodě.

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od Mira077 »

Ještě přidávám fotky kol. Levé je původní originál vw. Pravé je Febi po 500km,bez srovnaného čela klikovky
Přílohy
DSC_2037.jpg

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od Marek77 »

Dobrá práce, chlape. Myslím, že konkrétně toto téma je dost prospěšné, neb tenhle problém není u motorů řady A3 nic ojedinělého.

Motory řady A4 (TDi / SDi v Octavii a dalších) už tento problém nemívají, protože mají na klice větší šroub. Takže pokud plánuješ koupit Fabii SDi, už se tohoto problému obávat nemusíš.

Jen bych se s dovolením zeptal, co jsi dal za tu frézičku (jen pro představu.....)? Předpokládám, že to není tajné.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od hiero »

Keby posielali do sr tak ju mám ako viem necelych 2300 korún....

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od 11mAjA11 »

:lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=178&t=172028" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol: :lol: :lol: :lol:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od Mira077 »

Děkuji,na netu jsem našel spoustu popsaného o opravě čela,ale postup,nebo fotky téměř žádný,tak jsem to nafotil,byl na to čas,mám i jedno video jak jde krásně točit s frézkou s ráčnou na golu. Je to radost dělat,když pak vidíš jak se čelo rovná a utvrzuje tě to,že je jasný proč házela řemenice a proč to první kolo vydrželo jen 500km bez zarovnání čela klikovky.Cena tajná není :-) Ta frézka mě vyšla na 2500,- +poštovné 120,-(původně měla být za 2300,-ale alfatools už ji nemá v nabídce)
Během řešení problému kde sehnat frézku jsem mluvil asi s 10 mechanikama,někteří o frézce nikdy neslyšeli,opravu řešili stylem klikovka ven nechat někde zabrousit a složit,tzn.převodovka,motor ven z auta...trochu drahá oprava...Jeden servis v Brně opravu čela dělá za pomocí frézy do 3000,- bez ceny za kolo,ale nevím co všechno za tu cenu udělají(mimochodem pracuje tam p.Huml z dieselfora)...a pak jeden frézku měl a za pouze srovnání čela což je prace asi na 10-20min. chtěl 1500,- Navíc já jsem měl auto rozdělaný u kamoša v servisu,takže bych musel řešit odtah asi 20km do Brna,tak volba zakoupení frézky byla jasná,jak časově tak i finančně.

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od Mira077 »

Jak dal 11mAjA11 odkaz,tak přesně tak se to chovalo.
1.špatný start studeného motoru
2.špatný start teplého motoru
3.při ubrání plynu,nebo při brždění motorem jakoby motor na chvílu umřel a pak bílej dým jak ze starý Avie
Ale to už je popsáno v jiných tématech. Vlastně jsem rád,že jsem to začal hned řešit a nepotkalo se to :D

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od Marek77 »

Myslím, že maja z pozice moderátora Ti chtěl spíš naznačit, že jsi svůj příspěvek neměl zakládat jako nový, ale dopsat a rozšířit ten již existující.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od 11mAjA11 »

To ani ne, ale možná stačilo hledat nebo zadat do hledání nějaké z klíčových slov příznaků a mohlo se ušetřit spousta nervů a času.
Ale je dobře že se to podařilo a všechno funguje, to tu u nás jeden rozumbrada si nenechal poradit a neudělal opravu pořádně, auto cca. rok vydrželo jezdit a teď už cca. rok stojí s lanem smotaným pod kapotou, prodat to nechce tak to tam asi nechá zhnít..
Přitom já bych to využil i kdyby to bylo potkaný motory nějaké mám..
Ale to sem OFF...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od hiero »

Inak super že si to sem dal mohol by si upnut to video a dať sem odkaz......ale aj na foto jhe pekne vidieť ako sa to zrovnava....

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od romank52 »

Mne niekedy pred desiatimi rokmi zarovnaval kluku (na Tolede AAZ) chlapik v servise s podobnym pripravkom, nemal frezu, ale brusny kotucik. Moc som mu na prsty nepozeral, mal voditko, ktore nasrouboval do klukovky a na to potom nasadil pripravok s malym kotucom, upol to do vrtacky a za chvilu to mal zarovnane....

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Motor, oprava čela klikovky AFN...

Příspěvek od Mira077 »

Marku přemýšlel jsem o tom jestli založit toto téma, ale po hodinách strávených surfovanim na netu jsem nikde nenašel ani popis, ani fotky jak na to,tak když už jsem měl ty fotky, tak jsem si řek, že to snad někomu pomůže. Mám rád jednoduché návody a nejlépe s fotkama, prostě V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA :D je tady spoustu témat, kde někteří slibují ,,až to budu dělat, nafotím to a dám sem fotky,, a pak bohužel tak není(tím se nechci pánové nikoho dotknout)tak je to škoda .
Řešil jsem i opravu startéru a nechal jsem se inspirovat tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=265&t=180697" onclick="window.open(this.href);return false; prostě SUPER. Jednoduché, pochopitelné.
A přiznám se, že když jsem hledal můj problém, hledal jsem jen ve fóru SAG než jsem zjistil, že je to tím kolem na klice,vůbec jsem si nevzpoměl, že motor AFN není jen v Sharanech atd... :D

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“