ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od abeljozef »

Na pocitaci z beznou doagnostikou ani nic nemohli najst.

marfy3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.06.2011 16:30

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od marfy3 »

Tak že musím na na vw diagnostiku , ale co zkušenosti. Nesetkal se nĕkdo s touto závadou.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od Marek77 »

Tak především - motor má dva snímače tlaku oleje - jeden na filtru oleje a druhý na hlavě válců. Jeden snímá tlak při volnoběhu a druhý při otáčkách 2000 rpm.
Možná je jeden z nich vadný.

A možná by nezaškodilo změřit skutečný tlak oleje manometrem. Místo jednoho snímače tlaku oleje (lépe na hlavě) našroubovat manometr s rozsahem aspoň do 8 Bar a při teplém motoru změřit tlak oleje v celém režimu otáček.

marfy3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.06.2011 16:30

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od marfy3 »

Dĺky za odpovedi na můj dotaz. Čidlo tam je jen jedno,dle vin a obrázku od dodavatele dílů,ale ještě to provĕřim. Závada už je nalezena - stržený šestihran na pohonu olejového čerpadla. Na čidle žádný tlak a už to bylo jasné. Asi špatný olej,na budĺkách 200 tis?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od Marek77 »

S pohonem olejového čerpadla bývá u některých motorů problém, to se tak nějak ví.

maxxott
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.03.2013 17:46
Bydliště: Biely Kostol

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od maxxott »

Zdravim, vie mi niekto poradit? Cidlo hladiny oleja do Alhambry 1,9 TDI 85kW, r.v. 2002, je identicke (vizualne) s cidlom z Octavie, mozem pouzit toto cidlo? Podstatny rozdiel je totiz v cene. Dik za rady...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od michall »

Není čidlo jako čidlo, ale třeba v AK jsou ceny pro Alha/Octa vcelku srovnatelné. Snímače podle mě stejné nebudou.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od dejdar »

Čidla jsou stejné. Mám před sebou čidlo vyndané z mého auta je to 1J0 907 660 B, a když se podívám třeba na skoda-dily.cz nebo na Elit je tohle čidlo psané třeba i pro Octavii a Fabii.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“