konzervace Pneumatik

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
archer1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.10.2009 17:15

konzervace Pneumatik

Příspěvek od archer1 »

Ahojte,
Chvel by som sa poradit, cim mam natriet "zimase", ked ich za chvilu budem do garaze odkladat, aby mi cez leto netvrdli.
Ak niekto mate skusenosti, aku "kolomaz" pouzivate, dajte vediet.

Diky

rach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 08.09.2008 20:49
Bydliště: Teplice, Praha a D8

Re: konzervace Pneumatik

Příspěvek od rach »

kup si takovou pěnu. Nevím jak se to jmenuje. Je to ve spreji, stojí to docela dost, ale efekt je perfektní a hlavně dlouho to vydrží.
život je boj !

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: konzervace Pneumatik

Příspěvek od crazyduke »

No já jsem si koupil "onu" pěnu na pneu, a nastříkal jsem je a po cca 10 minutách byly jako nové..... a hlavně takové jakoby mastné!!! tak jsem si myslel, jak je to super..... když jsem přijel asi za 14 dní na pumpu a oplachoval jsem autí WAPem tak gumy opět jako nové....
toto jsem opakoval cca 4 x v létě...

pak ale přišla studená sprcha!!!! Pochlubyl jsem se s tímto kamarádovi, co dělá dlouhá léta v pneuservisu a ten mi poradil ať si pozorně přečtu celou etiketu, že tam bude určitě napsáno něco ve smyslu, že se to nesmí používat vícekrát!!! Pak mi řekl, že to obsahuje slabé žíraviny a kyselyny co vlastně tu gumu čistí a pak také oleje, aby guma pak nevyschnula.....
Měl pravdu.... bylo to tam napsáno NEPOUŽÍVEJTE OPAKOVANĚ ..... od té doby "pěna" leží v garáži a používám WAPku a silikon ve spreji a efekt stejný, ale sice víc práce... :wink: Tak myslím po zimě řádně umýt a natřít silikonem, to by mohlo stačit......

Je to můj osobní poznatek, nikomu to nevnucuji.... nekamenujte mě... :gey:
to je ona ta pěna až na 42 pneu
to je ona ta pěna až na 42 pneu
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

rach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 08.09.2008 20:49
Bydliště: Teplice, Praha a D8

Re: konzervace Pneumatik

Příspěvek od rach »

tak to nevím, ale myslím si, že opakované použití / 4x za rok / nemůže tý gumě zase tak ublížit. Mezitím se to taky spláchneš vodou, deštěm a mytím, tak ta koncentrace není už taková. A taky acher1 je chce nastříkat a uložit do garáže přes léto. Myslím, že guma dostává v zimě víc nafrak od soli.

No nevím....
život je boj !

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: konzervace Pneumatik

Příspěvek od crazyduke »

:mrgreen: no když se podívám na varování dole co je tam chemikálií tak asi zlatá sůl!!!! A navíc pří každém mytí teče z pneumatiky černá voda (řekl bych jemná drť z gumy) tak jsem se na to raději vy... prdnul... :gey:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: konzervace Pneumatik

Příspěvek od standokan »

já používám sil oživovač na pneu a spokojenost
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“