KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Od vozů SAG, nebo všeobecně od velkoprostorových MPV vozů, chci spíše:

Rovnou podlahu a co největší prostor uvnitř vozu i na výšku, i za cenu, že pro získání maximálního prostoru, musím vyndat 2. a 3. řadu sedadel ven z vozu.
37
79%
Momentální variabilitu ve volbě přepravy nákladu/osob a 2. a 3. řadu sedadel, zaklápěcích do podlahy, i za cenu většího zmenšení prostoru vozu na výšku.
10
21%
 
Celkem hlasů: 47

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od Honza42 »

To abeljozef:
Zas to s tou bezpečností ber trochu s rozumem. Ona ta varianta, že si koupím MPV s kubíkovým kufrem a budu tam dávat jen lehké věci je protimluv sám o sobě. Možná tak pro obchodníka s obnošeným šatstvem. Buď je ten kufr určen pro naplnění zavazadly a nebo nemá vůbec žádný význam a můžu mít hatchback. Velmi by mne zajímal crash test MPV s kufrem naplněným bagáží. Takovou běžnou: Kufr, lyžařský boty, nerezová termoska s čajem, notebook (nejlépe ten celohliníkovej Mac), balení Petek (6x1,5 = 9kg), flaška okurek (skleněná)......... Představa, že to zůstane za sedadly je naprosto dětinská, pokud jsi tedy viděl někdy bouraný auto. Ten noťas ti klidně projde hlavou, než skončí 10m od auta.
A nic na tom nezmění, jestli jsou sedačky sklápěcí nebo vyndavací.
Tím neříkám, že se mají stále vozit v MPV starý kamna, to samozřejmě. Ovšem běžný (a potenciálně nebezpečný) věci vozíš pořád, zatímco kamna 1 za rok a ještě si dáváš bacha.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od Shemik »

patper píše::D Shemo :roll: Shemo :roll:
Jinac jsem asi ''dospel'' koupil jsem tazne,takze ja uz koncim s tim co a jak tam strcim :idea:
Stale nechces pochopit,ze pokud si nekdo koupi nove auto Sharan III,tak do nej nebude rvat sadros :!: Ano a je to stale do kola :zzz: Prijde mi,ze se divas jen jednim smerem a to je skoda [spatne] :idea:
Pato cece cti :lol: Ja prece konkretne Tobe uz 2x odpovedel, ze do noveho fara bych si ten sadros asi nedaval ani ja :lol: Cetls to :?: Rikam dokola, ze mluvim tom "nasem" zpusobu nakupu, cili o autech starsich, 4, 5 a vice let :lol: (tady ve foru nove MPV koupili co ja vim 2-3 lidi z tech 900, nebo kolik nas tady je regnutych, tez jsem o tom psal v minulych prispevcich)
A s tim prave souvisi to, ze ani o to nejde, jestli je to auto novy, nebo stary :!: Za 10 let bude SIII ve stejne pozici, jako je dneska jednickovej Sharda a budou ho lidi chtit kupovat levne a kdyz levne jako ojetinu, tak tim spis treba na takoveto veci :idea: A o to mi slo. Ja ho totiz taky chtel, ale kdyz ma tez tuto koncepci, tak uz ne, jako hodne lidi tady :lol: Slo o proncip, SIII na tohle nepujde pouzivat ani jako novy, ale ani jako stary faro a to je to o cem tu mluvim :!: :idea: :lol: Jestli je novej nebo ne je uplne jedno :lol:

A nedivam se jednim smerem, popsal jsem tady jasne vyhody plynouci z variability zaklapecich sedacek a ty jsou neodiskutovatelne, ne pro vsechny, ale pro nemalou cast lidi to vyhody jsou jiste mnohem vetsi, nez "nase stara koncepce", to prece nikde nepopiram, naopak, jen rikam, ze to je prakticky velmi podobne auto vetsimu kombiku s venkovni velikosti MPV, ale ta (neoficialni a vyrobcem neurcena) viceucelovost je proste pryc. To je to jediny, co rikam a to je taky neodiskutovatelnej fakt. :lol:

Ja to tady mozna nejvic kricim, ale dyt cti nazory ostatnich, koukni na hlasovani, co si o nove koncepci mysli vetsina lidi i tady :lol: Ja nerikam, ze to je spatne auto, ja rikam, ze to fakt sqely, luxusni a velmi prostorny rodinny kombik :lol: Pro hodne lidi auto snu, ale MPV uz ne :lol: A o tom cely tohle tema je, co je jeste MPV a co uz ne :lol:

Takze at ty "dalsi" ucely, byly neoficialni a nechvalene (a nekdy i nebezpecne), tak to je podle me prave to co bylo tou kralovskou vysadou MPVcek, proto ne az od ted, kdyz MPV nazyvaji i noveho Shardu, ale uz leta nadavam kdyz vidim ze za MPV oznacuji, kdejake vetsi auto se sklapecima sedackama, nebo 6 a 7 sedackou v kufru. Pro me je tohle spatne zarazovani do nespravnych kategorii uz davno stara vec, pro me tohle nezacalo novym Shardou. :lol:

Cili zadny jednostranny pohled, SIII ma mraky vyhod i oproti klasickym MPV a ja je vidim a nepopiram, naopak :lol: Jedine v cem se neshodujem, je zda jou vozy typu SIII, GIII MPV a o tom tohle tema je. Jouza tvrdi, ze diky tomu, ze ty navicove (neoficialni) ucely na starych MPVckach, byly neoficialni (nekdy i nebezpecne), jsou i tyto nove vozy MPV. Ja tvrdim, ze diky prave temto (nekdy neoficialnim) ucelum a moznostem, ktere uz ty nove nemaji, uz ta nova auta MPV nejsou :lol:

O nic jinyho tady nebezi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od Shemik »

Honza42:
Presne tak, do puntiku :lol:

A v tomto ohledu je uplne jedno, jestli se bavime o novem typu MPV, nebo o starem typu MPV, nebo o nejakem kotrmelci, jako je Polo nebo Fiesta. U vsech tehhle aut muzes sklopit sedacky, nebo je vyndat a diky absenci zelezne prepazky, jako je v nakladnich dodavkach, vznika prostor, ktery aby nebyl nebezpecny nakladem, tak by v nem covek musel vozit, jak pise Honza akorat ty hadry a nebo polystyren :mrgreen:

Joska & spol:
V lednu jsme byli na Klinovci lyzovat, jeli jsme v aute 4 lidi, 4 pary lyzi, 4 pary lyzarskych bot, 1x snoubord, myslim 4 skoro-lodaky kufry a megazavazala, 2 baliky PET lehvi a jedna taska plna sklenenych lahvi (chlast :mrgreen: ). A ted mi Jouzo rekni, jak bys tenhle naklad, pro ktery je prece i auto jako novy Sharda urcene, zabezpecil :?: I kdyby ses postavil na hlavu, tak ho nezabezpecis, tuhle vahu neudrzi nic :lol: Ze by pro takovyto naklad (4 lidi jedou lyzovat), MPV nebylo stavene a koncipovane :?: :?: :lol: (... A ze lyze patri na strechu? Proc, kdyz se mi tohle vsechno pohodlne veslo do kufru za 2. radu sedadel? :lol: A i kdyby ty lyze na strese byly, tak co ty mraky tech ostatnich projektylu, jako lyzarske boty, baliky PET lahvi, megatezke megakufry, atd atd.)

U SIII je dokonce v pripade sklopeni vsech zadnich sedacek, podlaha v jedne tretine vysky zad prednich sedadel, nezda se Ti to, z hlediska mozneho preleteni nakladu dopredu na posadku, dokonce nebezpecnejsi, nez kdyz ty nejtezsi veci jsou za tema sedackama o skoro 30 cisel nize, uplne u paty uchyceni sedacek, kde ty sedacky asi bezesporu udrzi vetsi narazovou vahu, nez kdekoli vys :?:

A opet zopakuji castost techto nakladu, a ucely, ktere tady opakuju porad dokola.
:arrow: Kamna, sadros, postele - vyjimka. (neschvalene, nebezpecne, ale covek si na to dava bacha a aspon ja tomu uzpusobuju a verim, ze vetsina, byt omezene, tak zabezpeceni nakladu, kdyz to jde i trasu a hodinu, ale v kazdem pripade jizdu)
:arrow: Vytety, rodinne jizdy, rodinne naklady, nacpane auto baglama, mnohdy tezkym a neforemnym sportovnim nacinim, co takovy maly litinovy grill (ze by ten uz patril do dodavky :?: ) - schvalene, pro auto urcene, ale pri tom prakticky nikdo nepremysli nad tim, co by nasledovalo s takto "bezne rodinne" zaplnenym autem pri nehode, takze malokoho napadne tomu neco prizpusobovat. A u skladani takovychto veci do kufru, lidi vetsinou premysli nad tim, aby se jim tam vesly a ne nad tim, kam by leteli pri narazu a s timto by asi taky mel vyrobce pocitat, ale zjevne nepocita. Ze by toto vsechno mela udrzet roletka kufru :?: :lol: ) (Jasny, pojede covek asi i s takovymto beznym, ale vetsim nakladem opatrneji, ale pochybuju, ze s takovou optarnosti, jako ja, nebo nekdo s tema kamnama, nebo sadrosem /tos mel videt, jak jsem se bal, abych si nerozdrtil palubku, pri brzdeni/, takze ve vysledku bych rekl, ze ty schvalene a mnohdy bezne rodinne naklady mohou byt diky temto okolnostem i vice nebezpecne, nez ty nebezpecne a neschvalene naklady, u kterych ma covek oci na stopkach kazdy metr jizdy :lol: takze opet stejny zaver, je to v lidech, ne v autech ani jejich nakladech :idea: )

Timto at je ta nova koncepce vyrobcem koncipovana jakokoli, pro vetsi ci mensi bezpecnost, bych povazoval tema bezpecnost za uzavrene. Opet je to jen o lidech a vlastne i o vyrobci, pac ani nejake mrizky takovy naklad nezastavi, at je to naklad pro auto urceny ci nikoli, to by tam fakt musela byt plechova prepazka a to nejde, takze v tomto ohledu vzdy muzou MPV, i jakakoli jina osobni auta, byt vice ci mene nebezpecna. To je proste mimo tema :lol: Naprosto kazde osobni auto, at je MPV nebo ne, je s nakladem nebezpecnejsi, nez auto bez nakladu a to i v pripade, ze je v nem naklad schvaleny vyrobcem vozu :lol:

Jde tady o "byt ci nebyt" cili "MPV ci velkoprostorove rodinne auto" a pro toto hledejme argumenty, ale bezpecnost nakladu v tomto ohledu argument proste podle me neni, pac s tou je to u vsech aut prakticky stejne, nijak, bezpecnost je o lidech, ne o autech :lol: :lol: :lol: :lol: :idea: :mrgreen:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od widle »

Ty woe Shemo...........
kdo má číst ty tvé mega příspěvky.............. :mrgreen: :mrgreen:
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od Shemik »

To je des, vid :?: :mrgreen: Vy me tu tak vycvicite, ze se budu moct dat na sekretarku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
PS: No ale kdo nechcete, tak ten posledni prispevek nectene, v podstate rika uplne to same, jako ten o mnoho strucnejsi Honzuv42, vyse :lol:
Jen jsem to rochu rozvedl a opet do toho dal moji osobni konkretni zkusenost, ty hory, kde jsme byli v lednu :lol:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od patper »

widle píše:Ty woe Shemo...........
kdo má číst ty tvé mega příspěvky.............. :mrgreen: :mrgreen:
:lol: take me dostava,jak z prdu dokaze psat roman....ikdyz asi proto, je to stale dokola a kolikrat si to sam vyvraci :mrgreen:

Hele, ja s tim koncim - jen dodam ze je rozdil vysroubovat predni sedadlo,odpojit pytel ,nebo sedet pupkem na volantu,atd... ale to asi nechces slyset co :idea:

Takze :kap: a jdu :zzz:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od Shemik »

Hele neprehanej, nic si nevyvracim :lol:

A co je na odpojeni bocniho bagu u zidle, ktera tam neni, kdyz je vyndana a tim padem na ni nikdo nesedi, tak nebezpecneho :?: :lol: Jo pokud nekdo nema kamose s laptopem s patricnym SW, muze byt pakec to vymazani chyby, ale na tom samotnem odpojenem bagu, prece nic tak nebezpecneho snad neni, ne :?: :lol: (opakuji 3x za 4 roky :lol: )

To uz je mozna, pripoustim, nebezpecnejsi ten pupek na volantu, ale ja Pato i tak povazuju za prakticky stejne nebezpeci, ten zmineny rodinny naklad, kdy mas o hodne mensi, ale mnohdy velmi tezke veci, vyskladane v kufru do docela solidni vysky a to mnohonasobne casteji, nez nez jak rikam 3x za 4 roky vyndany predni sedadlo :lol:

Jasny neni pochyb o tom, ze by mi ten bag na pupku urazil kebuli, ale zrovna tak neni pochyb o tom, ze tu kebuli nekomu vzadu urazi balik balene vody, tezky kufr, nebo taska s dvojema lyzarskyma botama (balik vody 9 kg, nebo kufr 25 kg, ti zlomi vaz, ze to krupne, ani si nestihnes postezovat :mrgreen: ). Takze jsme tam zas 1:1 :mrgreen: a takhle jak oba porad rikame, je to porad do kola, tak uz toho nechame, ne :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (Myslim Ty bezpecnosti :lol: Ze je SIII plnohodnotne MPV mi klidne vysvetluj dal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od abeljozef »

Tatuldo zabezpecim ho tak ze ked by letel do predu tak by tie lyze netrfili mna (resp dam ich na strechu na stresny nosic do thuhly - to som este nerobil lebo ja nelizujem) a flase budu na podlahe a oprete o stredne sedacky aby sa pri naraze nestihli rozletiet a vrazit do sedacky (ako vyvalis dvere - nie tym ze sa do nich prodko opries a zahlacis ale tym ze sa na to rozbehnes) a boli o nu stale opretete - petflase prenasam dost casto nyvse teraz tam mam tu pseudobezpecnostnu mrezu ktoru rad dam po relevantnom cas pri prestavbe na M1 dole. Kazdopadne karton petflas nezramnuje pri beznej nehode sedacku a k tebe sa nedostane ak sa neprekotis a nebudes sa kotulat. Po naraze su totiz vymrestene smerom do predu a mozu mat malu tendenciu tlacit sa smerom hore po tom ako sa pri prudkom naraze moze zdvihnut zadna cast auta. Ak su polozene na zemi oprete o sedacku nemaju sancu sa cez nu ku mne dostat pri beznej nehode v rychlosti kora sa da prezit. Bezne crash testy sa abslovnuju v cca 60 ke do deformovatelnej bariery. To som tu uz pisal viac krat ze nechapem ako ta da taketio nieco porovnavat z velkym bremenom ktore je shopne znicit sedacku ako barieru medzi tebou a objektom vdaka svojej hmotnosti a kinetickej energii vzhladom na to ze jeho destrukcne schopnosti su zavysle od nasobku tychto dvoch faktorov a este su zavysle od miesta a plocha posobenia. Na vrch by som na to ak by uz nebolo miesto vedla polozil bagle z handrami ktore su relativne lahke. Ale uz fakt k tomu viac nemam co napisat tak aby sme sa tolcili stale dokola.

Mimochodom ale zas sa bojim ze budem povazovany za extremistu ale existuju aj rozne fixacne siete na zaistenie takehoto nakladu. Ale budte kludny ani ja ich nemam.

Trocha ma zaraza ze sa niektore moje slova prekrucuju na extremne slova napr. ze podla mna ked napisem ze dnes sa pri hodnoteni bezpecnosti beru do uvahy aj faktory ktore v minulosti neboli relevantne - co je realita sa dozvedam ze podla mna je SAG II extremne nebezpecne auto co som rozhodne takto nemyslel - mam ho aj ja a keby som si myslel ze je nebezpecne tak ho nemam. A kolotoc sa rozbieha znova ..... Nakoniec si pripadam ako bezpecnostny extremista :mrgreen:

Pre honzu - buraciek som videl uz vela ale este som nevidel zramovanu sedacku kartonom petflas alebo termoskou. Zas hovorim o burackach kde deformacia kabiny umoznovala prezitie. Ale videl som zramovanu sedacku kuchynskou doskou a hodne vela krvi na nej - bolo to od cloveka ktorxy na nej sedel. a prevazaju sa aj vacsie veci. Preto na taketo velke bremena pouzivam ine auto ktore je na to lepsie stavane. Tot z mojej strany vsetko nech tu neni 10 stran o jednom a tom istom.

Takisto uz neviem ako argumentovat na to ze bezpecnost neni o autach ale o ludoch. Naco su potom deformacne zony, airbagy rozne systemy ktore maju zamedzit ludskej chybe pripadne ludskej arogancii - ked to teba prasti nejaky arogantny blb co si mysli ze cesty su len pre nho. Bezpecnost je podla mna aj o ludoch aj o autach.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od Shemik »

Pepco, ja nenapsal, ze rikaz ze SAGII je "extremne nebezpecne" auto, ale pouze "nebezpecne" auto, takze bezpecnostniho extremistu z Tebe prece nedelam :lol: Ja jsem jen nazoru, ze v tomto ohledu muze byt stejne nebezpecne jakekoli auto a to bez ohledu na jeho velikost a dokonce i druh nakladu, myslim tim vyrobcem povoleny, nebo ne.

A take vubec neberes v potaz rizika plynouci z tech statistik, myslim tim castost ruznych druhu nakladu a ostrazitost pri jejich preprave, v cemz jsou tez obrovske rozdily, keter jsem tu uz take popsal :lol:

Na to kam co pri havarii poleti, nebo by mohlo letet, mas peknou torii, ale take uz jsem par bouracek videl a hlavne kdyz to parkrat vezmes pres strechu, tak je to auto pak jeden velky šejkr, a ten tu posadku s nakladem tak dokonale promicha, ze je prakticky uplne jedno, co kde v tom aute bylo, a zda to bylo povolene vyrobcem nebo ne :lol:

Ty rikas, ze bys ten muj naklad na hory zabezpecil, to bych fakt chtel videt, ja tomu, nezlob se, ale fakt neverim, to bys musel kazdou vetsi vec privazat tim vysokozatezovym nakladovym pasem a videl jsi tohle nekdy nekoho delat s beznym rodinnym nakladem :?: Jedna otocka pres cumak, jedna pres bok a rikam Ti, ze ten 25 kg kufr, co byl v kufru na zemi budu mit klidne i vepredu na palubce za volantem a cestou si zlomi par vazu :lol: A spocitas nejak, ze to neni mozne :?: Tyhle teorie co je pravdepodobne vic a co min, podle me nemaji vahu. Jasny vzdy je dobre u nakladani premyslet, ale v te extremni situaci pri bouracce, to pak ve vysledku nemusi, ale take muze bejt uplne jedno.

Rekni tedy mi, co napriklad, by se tedy, tak aby to jeste bylo bezpecne, v tom prazdnem MPV, tedy myslim jen 2 zidle v celem aute, mohlo jeste vozit. Ale predpokladam plny prostor, protoze k tomu to auto prece i tim vyrobcem je urcene, pokud umoznuje vyndani 2 a 3 rady sedacek. Ten polystyren ci hadry vietnamskeho stankare a jeste neco :?: V nekolika set strankovem manualu k autu o omezeni nakladu neni ani slovo, ani k SII, ani k 807, mam oba :lol:

Takze ano, vyndana spolujezdcova sedacka a ten sadros je prehanka, ale kde je napsano, ze nemuzu, nebo bych nemel, vezt prikurtovana kamna :?: Nebo motokrosovou motorku :?: A ze kufr a lyzarske boty jeste jo :?:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od Shemik »

abeljozef píše:Takisto uz neviem ako argumentovat na to ze bezpecnost neni o autach ale o ludoch. Naco su potom deformacne zony, airbagy rozne systemy ktore maju zamedzit ludskej chybe pripadne ludskej arogancii - ked to teba prasti nejaky arogantny blb co si mysli ze cesty su len pre nho. Bezpecnost je podla mna aj o ludoch aj o autach.
PS: Bezpecnost jako takova je o lidech i autech, to souhlas, ale rikal jsem ze bezpecnost nakladu je o jen lidech. :lol:

Vyrobci bezpecnost nakladu v manualu nijak neresi a v aute na to taky nic neni. Zadny zabezpecovani prvek proti nebezpeci nakladu v tech autech Jouzo neni :lol: Je tam akorat roletka zavazadloveho prostoru a ta vime k cemu je dobra a co je jejim ukolem. A jaka sitka mi udrzi 25-30 kg kufr :?: To by musela bejt z ocelovych lanek a zakotvena do uchytu pro sedadla a takovou jsem jeste nevidel :lol: A pod co s tema dalsima 3 kuframa, botama, vodama atd atd :?: :?: :?: Rikej co chces, ja Ti rikam, ze ani rodinny naklad nezabezpecis, tedy ne bez extremnich prvku, ktere bezne neexstuji, nebo aspon vyrobci nic takoveho nedodavaji :lol:

Muzem si na srazu udelat takovou bezpecnostni srandovni soutezicku, nebo kurzik ve skladani a zabezpecovani nakladu, treba se tim sami poucime :lol: Jen si neumim predstavit skoro zadna kriteria, podle kterych nas budes ridit, co ma byt nahore a co dole, kdyz tezke je vsechno a co prikurtovat a co ne, cim to prikurtovat a kam to dat a muze se porad bavit o beznem rodinnem nakladu, zadna kamna a almary :lol:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od abeljozef »

shemo zas je to prekrutene do extremu :wink: , cital si co som pisal citujem "Kazdopadne karton petflas nezramnuje pri beznej nehode sedacku a k tebe sa nedostane ak sa neprekotis a nebudes sa kotulat" Ja som porovnaval malu zataz pri beznej nehode nie pri xtremnej nehode. A inak sa chova extremne velka zataz pri takejte beznej nehode ktora ma nejaku silu. Pri kolkych nehodach sa auto prekoti na bok, tie su v mensine. Ja uz fakt stracam sily.....

- seat ponukal siet na uchytenie nakladu ako origo prislusenstvo a upinalo sa to o ram sedaciek a o oka zadnych bezpecnostnych pasov v podlahe. Ale ani ja nie som taky extremista a ani ja som si ju nekupil.

Ja som nikoho opakujem nikoho nechcel napadat s tym kto co a ako vozi jedine som podotykal ze vzhladom na dneste vseobecne trendy je pochopitenje ze sa preprava takychto nakladov nie je primarnou predstavou vyrobcu.

Ja uz rezignujem .... :D

P.S. To ze si o SAG mislim ze je extremne nebezpecne auto pisal niekto druhy ....

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od Shemik »

Jaj, tak to s tim kotulanim mi fakt uniklo, takze to Jozko uprimny sorry :lol: Jinak o te sitce vim, ale ta je Ti asi jasny, k cemu je dobra a co je schopna zabezpecit :?: Po ceste na hory ve 4 lidech ji rovnou muzes nechat doma, takze zabezpeceni 4 20-30kg kufru, porad nula. A pak Ty rikas ze z Tebe delam extremistu, ale extremni naklad identifikujes hned, ale extremni nehodu moc nepripoustis, pises, jak je casta. Tak pak ale tento statisticky faktor pripust i u te castosti tech extremnich nakladu vs nakladu rodinnych, ktere zrovnatak mohou zabijet a kde ho neustale nepripoustis :lol: A zrovna tak n toho nebezpeci, pripust ten faktor lidsky, ktery take nikde nevidim, ze bys bral v potaz. Nepripustis, ze se budu uplne jinak soustredit na jizdu a jinak se snazit zabezpecit extremni naklad :?: A tohle podle me ma na potencialni nebezpeci vetsi vliv, nez mira extremnosti samotneho nakladu :!: :lol: Pokud tyto faktory neberes v potaz Ty, tak to taky vzdavam, protoze pak v tom kruhu jsme, pac podle meho nazoru to na tomto stoji vic, nez na tom, s cim do tech aut pocita vyrobce, tim spis, kdyz jedine zabezpeceni nakladu a jeste k tomu do vlastne svym zpusobem taky tak trochu extremniho auta, jako je MPV :mrgreen: , poskytuje nejakou sitku, ktera udrzi sotva nakup :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od Shemik »

Jinak to s temi trendy a umysly vyrobce, je jasne, s tim souhlasim. Ale u tech vyrobcu, to podle me vic bude o tech trendech, nez umyslech :lol: Presneji receno, nemyslim, ze by byl, byt i vedlejsi, umysl zvysit bezpecnost zmensenim prostoru pro potencialni extremni naklady. Cilem podle me bylo, zvyseni te momentalni variability cili mit ty sedacky stale s sebou a nemuset je vyndavat a skladovat a to je ten trend.

Tim samo ale nezpochybnuji bezpecnostni trendy, a vyvoje jako takove, ty jsou velke a je to dobre, jen rikam, ze co se tyka nakladu ve voze a upravy prostoru pro nej, podle me, tak neslo o tu bezpecnost, ale hlavne o ten trend :lol:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od abeljozef »

Kurna mne vobec neslo o to co sa tem realne vozi. Ale o to preeco chapem vyrobcu ze nepodporuje taketo vozenie.

Ta postel na teba vyleti uz pri prudkom zabrzdeni ked ti zaucinkuje EBA. To ma zas hoooooodne daleko od prekotenia sa nemyslis ? Ja viem ze ty ides pomaly ale iny clovek s tym pomaly nemusi ist. A preto sa na to pozeram globalne.

Tiez by som aj ja mohol vytiahnut extrem typu najdu sa ludia co taketo bremena vozia kazdy den ale to nebola moja pointa tahat to do extremov.

10 rokov do zadu ked si niekto kupoval nove auto vedel takmer 0 o nejakej bezpecnosti jeho predstava bola sak vidim airbag a to staci. Dnes je uroven osvety a technologii niekde inde a pozera sa na to viac. Preto pre vyrobcu je pohlad na bezpecnost citlivejsou temou a preto dnes duplom nebude podporovat v prenasani takychto bremien v MPV cku. Ja tento postoj chapem - to je to co som chcel od zaciatku povedat lebo to auto je koly tomu "zatracovane" - proste je to trend.
Shemik píše:Presneji receno, nemyslim, ze by byl, byt i vedlejsi, umysl zvysit bezpecnost zmensenim prostoru pro potencialni extremni naklady.

To je to co hovorim. Nebolo ciellom vyrobcu aby sa tam taketo bremena davali. Preto sa nesnazi tomu prisposobovat podlahu. A chapem preco nema zmysel robit z MPV cka dodavku. To ze sa to v nasich koncinach robi chapem tiez, chapem aj preco a je mi to jedno.

Takze kludne vozte cokolvek a mne to zili netrha. Len z toho nerobte extrem typu bezpecnostnej paranoje z mojej strany. :mrgreen: Ja to takto nevozim lebo mam dodavku - preveziem to na nej a je to o nieco bezpecnejsie a nic ma to nestoji a navyse nehumplujem alhu.

Uz to fakt skoncime :mrgreen:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ VOZU, VOLBA TYPU: "MPV", nebo "Velký rodinný vůz"???

Příspěvek od Shemik »

No ale Jouzo, tohle
Ja viem ze ty ides pomaly ale iny clovek s tym pomaly nemusi ist. A preto sa na to pozeram globalne.
Tiez by som aj ja mohol vytiahnut extrem typu najdu sa ludia co taketo bremena vozia kazdy den ale to nebola moja pointa tahat to do extremov.
je to, co rikam, porad, je to o lidech. Ano ja stim jezdim pomalu a vyjimecne a kdyz s tim nekdo bude jezdit casto a rychle tak je idiot a je to jeho vec a riziko, ale je pak jedno o jakem aute se bavime, treba jako muj kamarad, ktereho otocila na strechu blba flaska okurek. A to ze to bylo v roce kdy jeste bagy neexistovali je uplne jedno, ta flaska okurek by ho uplne stejnym zpusobem otocila i v sebemodernejsim aute, jako treba i SIII :lol: Takze tady Ti jen oponuju v tom, ze at vyrobce zamysli cokoli, nebo nepodporuje cokoli, je to je uplne jedno, das auto do ruky blbovi a ten zrusi auto i sebe flaskou okurek. No ale rozumim Ti, vyrobce nepodporuje takove, naklady ktere byly drive mozne, ale to co rikam, je, ze je takova snaha stejne k nicemu. Pac lidi se dokazou nakladem znicit i v sebebezpecnejsim aute s nakladovym prostorem i jako je ve Fieste, takze co rikam, je, ze by vyrobce udelal daleko lip, kdyby mu o ty naklady, tak jako u II generace, slo a cilene tem nakladum auto uzpusobil, to znamena rovna a pevna podlaha a sedacky zaklapeci do te opravdove podlahy, jako treba v Routanu.

Tim by uspokojil oba tabory. Rovna a mozna ne, jako u SII, ale rozhodne zatizitelnejsi podlaha, nez treba GIII a pravdepodobne i SIII, dale vysoky prostor a zaroven by zachoval i tu momentalni variabilitu sedacek s sebou cili uspokojeni trendu. Ja vim, ze i ten Routan je malicko kompromisem, ta podlaha bude jiste zatizitelna o neco mene, ale pevne verim, ze o hodne vice, nez na sklopenych operadlech sedadel a podlaha jako celek je take malicko vyse, ale nenarusuje vyskovy prostor uvnitr a jeji vysku neovlivni sklopeni sedacek, takze tohle ja treba povazuji za vlastne ani ne kompromis, ale cil. Presne tohle bych chtel a tohle tady neni, kdezto, toho o co se tady trendove ted na SIII zasnazilo VW, jsou tady mraky. To je to co me rozciluje od VW a to ze uz ty naklady nejsou jeho cilem Ty chapes, ja ne, podle me je to nezmerna chyba a i by na teto, rikejme ji treti, nebo Routan - koncepci vydelalo daleko vic, nez na takovemto radovem aute, kterych je tu hafo a bude se muset prat s konkurenci, ktere tady bezesporu ma tuny.



No jinak Pepco zaverem, ja jsem Ti popsal, proc, na zaklade ceho a co vsechno tem neobvyklym nakladum prizpusobuji, ze si myslim, ze dokazu jet s kamnama ci sadrokartonem, mozna mnohdy i bezpecneji, nez nekdo s plnym autem lidi a vikendove bagaze na hory, jako i ja nedavno. Takze se nediv, ze jsem ihned a tak detaelne vzdy reagoval, kdyz na takoveto obcasne pouziti toho auta vybehnes s argumentama typu strepiny v srdci a prorazene plice. Ja Te prece znam a vim, ze zadny bezpecnostni extremista nejsi, ale tady ted v te diskuzi i pres vsechny me argumenty o techto prepravach pouzijes takoveto, ale take extremni argumenty :mrgreen: , tak se nediv te obrane, cece :mrgreen: Ja vim o co Ti slo, ale nepouzil jsí argumenty, adekvatni zamerum a postojum vyrobce, o kterych celou dobu mluvis, ale i kdyz porad rikas, me je jedno co a jak vozite, tak jsi pouzil argumenty adekvatni prave tomu, co a jak s tema autama delame a to prave opakovane i pres to, co vsechno jsem ti o tom zpusobu te me prepravy napsal. :lol:

Takze nikdo se z Tebe nesnazi delat bezpecnostniho extremistu, ale me to proste, nezlob se, vyzniva opacne na me (ale ne osobne, myslim, vsechny co obcas neco takto vozi a je nas tady dost), ze to my jsme extremisti, kdyz to auto takto pouzijem a to i za podminek, ze je to u lidi velmi vyjimecne a s velmi velkou ostrazitosti a za priszpusobeni kde ceho vseho mozneho. Ja vim, ze ze jsme v tomto extremisti, jsi vyslovne nenapsal, ale proste to z Tve pomerne drsne argumentace (sic oduvodnovane umyslama a pochopenim postoju vyrobce) vyplyvalo, proc myslis, ze Honza42 zacinak svuj prispevek slovy "Ber ty naklady s rozumem"? Proste ty fakt drsne argumenty o bezpecnosti, at byly smerovane na postoje a chapani vyrobce, tak proste pochop, nemohou nechat klidnym nekoho, kdo takove naklady, ale za popsanych podminek obcas vozi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Proto tahle argumentacni jizda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hele ja uz se tesim na sraz, az zasednem ke stolu a pobijem se na tema MPV - neMPV vlastnima hubama, prolozime to par panakama a to bude jizda. :mrgreen: A nerikej, ze nechces, chci slyset, ze se taky tesis :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Piti Ti platim a zasvetim Te do panakoveho extremizmu, to vis, ze umim bezpecne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“