Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od Peposu »

Omlouvam se ze zakladam nove tema , ale nikde jsem nenasel problem , ktery se mi dnes objevil:

Strcil jsem klic do zapalovani a nekolikrat mi to v aute zapipalo, potom pri otoceni klicku se rucicky roztocily , vynulovaly se vsechny ukazatele, nic nefunguje , nekdy to pri tom abych nastartoval zachrci v pristrojovce, nektere kontrolky se rozblikaji a nektere zhasnou, kdyz mam spatne dozavrene dvere tak to v pojistkove skrince (ta velka cerna co doni vedou kabely) cvaka a soucasti toho cvakani broblikava jemne i vsechno vnitrni osvetleni, nefunguje central , nefunguji blinkry ani sterace ani stahovani okenek. Hlavne vubec nejde nastartovat , a kdyz pri tom cvakani odpojim cca 3 kabelove svorkovnice z te cerne velke pojistkove desky tak to cvakani prestane.

Prosim pokud nekdo vite ci muzete poradte moc dekuji, jsem z toho uplne v ........ Diky moc za ochotu
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od widle »

baterku máš nabitou?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od Peposu »

Baterka je nabita to jakoze starter by aspon cvaknul bo by zhasly budiky a jine kontrolky , ale ty ustanou svitit. jen to malinko neco pozhasne neco ne a neco jakoze i zachrci v te palubce. kdyz jsem pustil warningy
tak to jen prapodivne cvakalo a nic, a hlavne kdyz si dvere jen malinko pribochnu , tj. na ten prvni zoubek tak to cvaka z te pojistkovky a zaroven problikava i osvetleni interieru
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od trepifajxl »

Začni pohlídkou všech svazků, hlavně těch u kterých to cvakání přestane, když je odpojíš a pak prohlídni všechny hlavní přívody od baterky.
Řeklbych , že máš někde zkrat (asi přelámaný dráty) a nebo je někde něco vypálenýho a nevedeto a snaží se to přitáhnout přez jiný spotřebiče.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od Peposu »

no ted jsem k tomu zase sednul, a zase treba necvaka svetylka sviti noormalne, warningy a jina svetla bezi normalne a kdyz strcim klic do zapalovani a otocim ze jdu startovat tak to prestane fungovat, sterace jdou jen na ten nejrychlejsi rezim , a kdyz mam ty sterace pustene tak to cvaka blikaji mi u auticka vsechny 4 kontrolky zarovek a pri tom cvakani ty sterace poskakuji o cca 1 - 2 cm.


btw: jak reaguje imobilizer kdyz je zly?
Neplacte ja se vratim

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od BrendlJiri »

Peposu píše:no ted jsem k tomu zase sednul, a zase treba necvaka svetylka sviti noormalne, warningy a jina svetla bezi normalne a kdyz strcim klic do zapalovani a otocim ze jdu startovat tak to prestane fungovat, sterace jdou jen na ten nejrychlejsi rezim , a kdyz mam ty sterace pustene tak to cvaka blikaji mi u auticka vsechny 4 kontrolky zarovek a pri tom cvakani ty sterace poskakuji o cca 1 - 2 cm.


btw: jak reaguje imobilizer kdyz je zly?
Tak to vím na 100procent jeto kostra bud na motoru nebo pod baterkou taky měto postihlo :)
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
huhu
Pilot
Pilot
Příspěvky: 752
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ivančice 733 311 764
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od huhu »

a kontrolky od ABS,ESP a AIRBAGU ti zustanou svítit nebo zhasnou
podle toho co uvádíš to dělá většinou slabá baterie ( hodně slabá)
případně zkontroluj ukostření

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od Peposu »

noo na tu kostru jsem to tipoval uvidim skusim se na to podivat i kdyz zde vtechto valecnych podminkach , na sildlisti , pred panelakem , na silnici.
Naposledy upravil(a) Peposu dne 21.03.2010 17:48, celkem upraveno 1 x.
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od Peposu »

huhu píše:a kontrolky od ABS,ESP a AIRBAGU ti zustanou svítit nebo zhasnou
podle toho co uvádíš to dělá většinou slabá baterie ( hodně slabá)
případně zkontroluj ukostření
jo ty kontrolky zhasnou,

Prosim povezte mi kde najdu ty kostry? púokud se to da nejak specifikovat resp. urcit dekuji
Naposledy upravil(a) Peposu dne 21.03.2010 17:47, celkem upraveno 1 x.
Neplacte ja se vratim

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od BrendlJiri »

Peposu píše:noo na tu kostru jsem to tipoval uvidim skusim se na to podivat i kdyz zde vtechto valecnych podminkach , na sildlisti , pred panelakem , na sylnici.
Skus tu na motoru ale spíš to bude pod baterkou musíš ji povolit hnout sní a skusit
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od Peposu »

BrendlJiri píše:
Peposu píše:noo na tu kostru jsem to tipoval uvidim skusim se na to podivat i kdyz zde vtechto valecnych podminkach , na sildlisti , pred panelakem , na sylnici.
Skus tu na motoru ale spíš to bude pod baterkou musíš ji povolit hnout sní a skusit
Jakoze baterku jsem sundal a chtel jsem sundat ten drzak baterie resp. to na cem baterie sedi a spadl mi kus motoru tak ted musim vyresit jak to vratit z5. ta kostra pod baterii je ta vec co tam jsou takove dva valecky? vypada to skoro jako spirala ci tak neco
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od bodyvlk »

Hochu, hochu, povolil jsi držák motoru s převodovkou. Jedině hever a vytáhnout to zpátky. Jdi po kabelu od - na baterce a najdeš kostru. Může být i špatný startér - vyzkratoval se. Ty dvě spirály jsou odpory k ventilátorům na sahaře. Nemají s tím nic společného.

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od Peposu »

bodyvlk píše:Hochu, hochu, povolil jsi držák motoru s převodovkou. Jedině hever a vytáhnout to zpátky. Jdi po kabelu od - na baterce a najdeš kostru. Může být i špatný startér - vyzkratoval se. Ty dvě spirály jsou odpory k ventilátorům na sahaře. Nemají s tím nic společného.
porad mi jak mam jit po svazku kabelu od baterie kdyz ten svazek zaleze za bandasku s vodou k chladici a vic ten svazek nejde najit. to jsem uz bohuzel taky zjistil ze to byl nejaky drzak co patri k motoru :-( jeden figl jsem nasel jak to vratit zpet ale mam malo sroubu ta musim zitra v praci najit jeste jeden
Neplacte ja se vratim

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od BrendlJiri »

Peposu píše:
bodyvlk píše:Hochu, hochu, povolil jsi držák motoru s převodovkou. Jedině hever a vytáhnout to zpátky. Jdi po kabelu od - na baterce a najdeš kostru. Může být i špatný startér - vyzkratoval se. Ty dvě spirály jsou odpory k ventilátorům na sahaře. Nemají s tím nic společného.
porad mi jak mam jit po svazku kabelu od baterie kdyz ten svazek zaleze za bandasku s vodou k chladici a vic ten svazek nejde najit. to jsem uz bohuzel taky zjistil ze to byl nejaky drzak co patri k motoru :-( jeden figl jsem nasel jak to vratit zpet ale mam malo sroubu ta musim zitra v praci najit jeste jeden
Jejda Peposu coto děláš koukni uplne pod ten dekl coje pod baterkou jetam šroub myslím na 13klíč jetam strašně blbě vidět nejhorší místo v saranu hlavně nic nepovolovat vedle 8O
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: Elektro: nelze nastartovat, chyba v elektrice.

Příspěvek od Peposu »

BrendlJiri píše:
Peposu píše: porad mi jak mam jit po svazku kabelu od baterie kdyz ten svazek zaleze za bandasku s vodou k chladici a vic ten svazek nejde najit. to jsem uz bohuzel taky zjistil ze to byl nejaky drzak co patri k motoru :-( jeden figl jsem nasel jak to vratit zpet ale mam malo sroubu ta musim zitra v praci najit jeste jeden
Jejda Peposu coto děláš koukni uplne pod ten dekl coje pod baterkou jetam šroub myslím na 13klíč jetam strašně blbě vidět nejhorší místo v saranu hlavně nic nepovolovat vedle 8O

a tam by mela by byt ta kostra ? dobra potom az se tam zase dostanu zkouknu to
Neplacte ja se vratim

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“