MOTOR, OTÁČKY - problém s volnoběhem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, OTÁČKY - problém s volnoběhem

Příspěvek od Skyppy »

Lambda sonda na naftovém PD motoru AUY????? Zkontroluj kabelové vedení čidla teploty motoru a vlastní čidlo teploty motoru.

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOR, OTÁČKY - problém s volnoběhem

Příspěvek od jeff78 »

Skyppy píše:Lambda sonda na naftovém PD motoru AUY????? Zkontroluj kabelové vedení čidla teploty motoru a vlastní čidlo teploty motoru.
tak jsem to napichnul na diagnostiku a samozrejme zadna chyba. Dokonce podle diag. jsou otacky za provozni teploty spolehlive 861 ot/min. Pritom rucicka na otackomeru ukazuje cca 750. Takze bych asi hledal bud vedeni nekde od ridici jednotky na pristrojovou desku. Nenapada vas neco, kde by mohla byt chyba. Podotykam, ze zavada se projevuje az kdyz zacne rust teplota na vode.

Nejaky studeny spoj??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOR, OTÁČKY - problém s volnoběhem

Příspěvek od jeff78 »

jeff78 píše:
Skyppy píše:Lambda sonda na naftovém PD motoru AUY????? Zkontroluj kabelové vedení čidla teploty motoru a vlastní čidlo teploty motoru.
tak jsem to napichnul na diagnostiku a samozrejme zadna chyba. Dokonce podle diag. jsou otacky za provozni teploty spolehlive 861 ot/min. Pritom rucicka na otackomeru ukazuje cca 750. Takze bych asi hledal bud vedeni nekde od ridici jednotky na pristrojovou desku. Nenapada vas neco, kde by mohla byt chyba. Podotykam, ze zavada se projevuje az kdyz zacne rust teplota na vode.

Nejaky studeny spoj??
tal jsem s timto autem byl v chorvatsku a zpatky. Ted bych rekl ze otacky padaji jeste vice. Dokonce se motor zacne i klepat. Takto otacky neustale kolisaji. Nejvice se to projevuje kdyz nekde stojim. Predpokladam, ze to bude neco na ceste vzduchu. Vaha vzduchu, EGR ventil?? Nebo je na ceste vzduchu jeste neco co by se mohlo uspinit??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOR, OTÁČKY - problém s volnoběhem

Příspěvek od jeff78 »

tak byl vymenen EGR ventil za novy a vypada, ze otacky jsou zatim stabilni. Ten stary EGR byl tak spinavy od spodin, ze se jiz nemohl plne uzavrit a recykloval splodiny i pri volnobehu. Proto kolisaly.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: MOTOR, OTÁČKY - problém s volnoběhem

Příspěvek od BrendlJiri »

AQhoj chlapi uš nevím kam kouknout mám problém s motorem při zastavovaní mi poskakuje motor jako by cukal ale jen když dojiždím ke křižovatce vyřadim a než uplně zastavím tak cuké když stojím tak jde dobře
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, OTÁČKY - problém s volnoběhem

Příspěvek od hiero »

volnobezna davka je kolko pri teplom motore? rj motora merane hodnoty kanal 1 a teraz neviem ci 2 alebo 3 pole

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: MOTOR, OTÁČKY - problém s volnoběhem

Příspěvek od BrendlJiri »

to nevim
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, OTÁČKY - problém s volnoběhem

Příspěvek od hiero »

tak zisti....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“