SPOJKA: 4x4 Haldex, hlučnost a jiné závady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

freda29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.09.2017 10:21

Re: SPOJKA: 4x4 Haldex, hlučnost a jiné závady

Příspěvek od freda29 »

Také mám stejný problém při rozjezdu a vytočení volantu vzadu drhne haldex.. Vyměněn olej i filrt a nic. Vyměnil jsem i řj a taky nic, teď řeším čerpadlo. Snímač natočení úhlu volantu funguje.

freda29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.09.2017 10:21

Re: SPOJKA: 4x4 Haldex, hlučnost a jiné závady

Příspěvek od freda29 »

čerpadlem to taky nebylo. Nemá nikdo zkušenost?

radkoslavko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.07.2008 21:34
Bydliště: Slovakia, Považská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA: 4x4 Haldex, hlučnost a jiné závady

Příspěvek od radkoslavko »


__________________________________________
teraz:
- VW Passat Variant 1.9 TDI B5.5, 180hp, 6-kvalt, EGR ON

predtym:
- VW Passat Variant 1.9 TDI B5, 110hp
- Škoda Octávia sedan 1.6 55kW

peetik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.10.2018 12:56

Re: SPOJKA: 4x4 Haldex, hlučnost a jiné závady

Příspěvek od peetik »

Dobrý den, sem pár dnů (4 dny) nově majitelem VW Sharan rv. 2003, 1.9 TDI, 85 KW, 4x4. No a včera sem se setkal s možná problémem při použití 4x4. Jeli jsme navštívit známého k němu na samotu do prudkého kopce přes lesní drsnou cestu plnou kamenů. Zařadil sem jedničku a pomaličku vyrazil nahoru v jeden okamžik sem potřeboval couvat, a když sem chtěl přeřadit na zpátečku, tak to nešlo. Nešla zařadit nic, ani neutrál. Přisuzoval sem to tomu, že sem v tu chvíli byl na převisu a jedno kolo možná bylo ve vzduchu trochu. Nějak se mi podařilo dostat z toho převisu a zařadit zpátečku. Otáčel sem se v úzké lesní křižovatce a musel trochu nacouvat zadkem do kopce a když sem chtěl opět zařadit za 1, tak to zase nešlo. Nějak sem to lehce přišlápl spojku, brzdu a dostal se na normální asfaltovou cestu a tam pak řazení šlo úplně v pohodě. nakonec sem tu drsnou cestu vyjel, ale ten první šok mě dostal do kolen co to jako? Prvně jsem napsal na FB a tam mi napsali, že bude asi "volne lozisko v obalu prevodovky". Co myslíte vy? Eventuelně, kolik by tak stála oprava? Děkuji

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: SPOJKA: 4x4 Haldex, hlučnost a jiné závady

Příspěvek od BOBSEN »

Pokud by to byla tato závada tak u Sixty to stojí kolem 11 000,-- kč.

Janyskap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.07.2019 09:56

Re: SPOJKA: 4x4 Haldex, hlučnost a jiné závady

Příspěvek od Janyskap »

Zdravím kolegy,
s doktorem naší alhambry (2001, motor AUY, 4x4) se hrabeme v haldexu (2.gen) a chtěli bychom vyměnit gufero, které je na straně k diferenciálu. Nedaří se nám ho nikde sehnat. Nevíte někdo, kde ho koupit, nebo alespoň jaké má rozměry, že by jsme objednali nějaké alternativní?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“