INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větr

Příspěvek od jeff78 »

bodyvlk píše:To promiň, to už jsem nereagoval. Vyrozuměl jsem, že Ti větrák vzadu funguje a teplý vzduch Ti spodem do auta fouká. Tak to má být. Jestli má svoji pojistku nevím, ale nejspíše ano. Ale ta by byla sdružena zase s něčím jiným.
No a prave mam takovy pocit, ze mi do do auta spodem nefouka, ale radsi se jeste presvedcim. Co by to potom mohlo byt za zavadu. Nemate nekdo tuseni???
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

zimon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.04.2012 11:40
Bydliště: Hradec Kralove

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větr

Příspěvek od zimon »

prcek píše:Zdravím,dostal se mi do ruky Sharan,rv03,dvouzón.klima s tímto problémem:vůbec netočí ventilátor(2x)a na displeji se zobrazí max.první stupeň.až po navolení max.teploty a zmáčknutí přidání na ventilátoru to ukáže tři čárky a pak rovnou všechny-ale vent.netočí.=vypálená pojistka tuším č.19 5A to způsobila.po vložení nové-opět šlus.ZÁVADA BYLA=zkrat v levém ostřikovači předního okna,tedy v ohřevu trysky.tak třeba to někomu pomůže.

Diky za tip, to samy jsem mel u Forda Galaxy, r.v.2002. Vypalena pojistka c.19, 5A. Po odpojeni ohrivani trysek vetraky opet funguji.
Ford Galaxy Ghia, r.v. 2002
Ford Mondeo Ghia, r.v. 2001

mamuth
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.05.2012 17:11

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větr

Příspěvek od mamuth »

bodyvlk píše:Možná to něco na chvíli pořeší, ale vzhledem k tomu, že to je všechno samomazné, zkusil bych sehnat nová pouzdra. Už to bude mít i vůle apod.. Co se týká odporů, 1 SAG je mají ne na ventilátoru, ale na deklu topení u ventilátoru. Jak 2 SAG nevím, ale možná se to lišit nebude.
Zdravím ,vidím ,že máte zkušenosti s nefungčním větrákem na SAG 1 .Mám Ford Galaxy 81 kW a mam tam 2 zonovou klima a vubec mi nereaguje přední vetrak .pořad se točí a vůbec nereaguje na zmenu otacek .Možná to tu už nekdo řešil čím to vlastně je a několikrat jsem projížděl,ale bez uspěchu
Díky moc za případnou radu

Uživatelský avatar
morfikcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.09.2014 20:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větr

Příspěvek od morfikcz »

Ahoj, nevím kam jinam napsat tak píšu sem.

Mám v autě climatronic bez stropních výdechů. Přepínání na jednotlivé zóny vč. venkovní klapky funguje. Problém mám v slabém foukání i na maximální intenzitu větráku. Prostě fouká málo. Vyměnil jsem kabinový filtr (byl úplně neprůchodný) co je v přepážce motor/kabina, vyměnil i motor větráku - v ruce naplno se točí jak kráva. ale do ofuků jde minimum. Neví někdo, kde může být ještě problém? Není v tom jádru topení za výměníkem ještě nějaký filtr, co by mohl být zanesený? V práci máme stejně starou Alhambru se stejným climatronicem a fouká to 2x tolik. Prostě když dám větrák naplno, přepnu na přední ofuky nad rádiem, tak po 30s přepínání z toho leze menší vánek, tak jako ve služební Alhambře na 3/4 výkonu.
Nemůže to být klapkama? (přepínají se mi, zdá se mi, dost pomalu)

Děkuji za jakoukoliv pomoc.
Sharan 85kW AUY 2002

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od michall »

Další filtr tam není, tipoval bych zavřené klapky. Zkus diagnostiku, ta by mohla něco napovědět.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
morfikcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.09.2014 20:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od morfikcz »

Diagnostika bez závad, krom prázdný klimy. Zkusil jsem dat ten test akčních členů, ale nešlo mě to pustit. Jen jsem mohl číst hodnoty z klimatroniku. Napadá mě, že ty serva nemaj nastavený krajní polohy a otvírají se napůl. I to bude možná důvod, proč se směry proudění přepínají nezvykle dlouho. Teď cestou z práce jsem si všiml ze při puštení předního ofuku na max, pravý výdech fouká znatelně méně jak levý. Je v nich vevnitř taková malá mechanická klapka, ale jsou obě otevřený naplno.
Sharan 85kW AUY 2002

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od Tlapa 78 »

Mikycarp píše:
13.02.2010 13:01
Začal mi pískat a vrzat ventilátor, prakticky ve všech rychlostech. Myslíte, že když promáznu futra, že to něco řeší, nebo je potřeba jiný zásah?
mám přesně tuhle závadu - jak se dostat k tomu ventilátoru? Jako za středový panel, za climatronicem a rádiem?
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od michall »

Za kastlíkem spolujezdce, někdy vržou futra, někdy rotor nebo uhlíky, když jsou ojetý.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od Tlapa 78 »

Díky moc

Odesláno z mého J9210 pomocí Tapatalk

VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

vwiktor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.10.2023 13:51
Bydliště: Hodonin

Vw sharan ventilator Topeni

Příspěvek od vwiktor »

Zdar borci mam sharana 2006 motor BRT ale problem je z ventilatorom topeni at delam co delam nejde a nemuzu na to dojit nekdo mozno mnel skusenost
poistky ok ale na pozici 22 neni napeti 30A
ventilatory na skousku sem dal tri a nic
odpor /jezek/ taky tri kusy a nic
climatronik take vice kusu na skousku a nic
zadni ventilator topeni jde
webasto vyrobni

climatronik chyba - klapka cerstvyho vzduchu
napeti k vetraku neni
napeti k jezku taky neni

paranormalni jev asi :laugh:

nekdo radu prosim ? :baseball: nebo to mam zbalit na srotak uz

vwiktor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.10.2023 13:51
Bydliště: Hodonin

Re: Vw sharan ventilator Topeni

Příspěvek od vwiktor »

Nikdo nevi poradit ?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od michall »

Pokud na S22 není napětí, nemá smysl měnit nic dalšího. To napětí jsi měřil jak, kde? Pokud dáš 100% funkční pojistku, mělo by být +12V i na ventilátoru, pin 2, červenobílý vodič. Není vyhřátý konektor pro pojistku?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

vwiktor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.10.2023 13:51
Bydliště: Hodonin

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od vwiktor »

michall píše:
26.10.2023 16:52
Pokud na S22 není napětí, nemá smysl měnit nic dalšího. To napětí jsi měřil jak, kde? Pokud dáš 100% funkční pojistku, mělo by být +12V i na ventilátoru, pin 2, červenobílý vodič. Není vyhřátý konektor pro pojistku?
Ahoj dekuju za presmerovaní a odpoveď
Meril jsem na poistce Obi dva kontakty pak odpor jestli jde šťava a taký vetrák nikde nic no na s22 zadne napeti na s21 áno to je zadní myslim ten jde hele chčije a mlzi se to uz začínam pomalu plakat

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od michall »

No a na pozici S22 není +12V ani na jednom kontaktu? Pokud ne, tak je chyba někde od pojistkovky k baterce
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

vwiktor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.10.2023 13:51
Bydliště: Hodonin

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od vwiktor »

michall píše:
27.10.2023 12:39
No a na pozici S22 není +12V ani na jednom kontaktu? Pokud ne, tak je chyba někde od pojistkovky k baterce
Hele diki za radu kuchnul sem spodek a nedolehal kontakt na privod v te plastové spojce do poistkovky sem to ale blbec :fool: :fool:
Ale dekuju michale :thanks:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“