INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
HansHavlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.01.2008 11:10
Bydliště: Trutnov

Re: Problem s vetrakem

Příspěvek od HansHavlik »

Ahoj, zatím nijak servisák co mi to dělal má dovču, neřekl mi ani jak se to jmenuje a kde se to nachází, ale asi to bude stejné nebot klima manuál jde na prvni dva stupně bez ventilátoru od 3 stupně běží ventilátor , ale nejde klima. ten známý co to viděl někde za litr má taky dovolenou a já se s rodinou peču v autě :( . Nevím jestli to má Galaxy schodné s vw, ale doufám, že jo .



HansHavlik píše:ahoj mě jde přední ventilator až od 3 stupně, včera jsem to měl na dílně a ve Fordu si řekli za regulator 6390,-Kč trochu moc za kus plastu jak jsi dopadnul ve VW s cenou ??
charlie72 píše:Jak pokracuje reseni problemu :-)

Rezistor jsem vymontoval, opsal cislo (7M0 959 263 G) a hledal na netu. Nasel jsem od firmy Febi s oznacenim FB19772 a uz jsem myslel, ze mam vyhrano. Jenomze, kdyz uz jsem skoro objednal vsiml si male vety : pro vozidla bez klimatizace :-( , Ptal jsem se dal a bylo mi receno, ze druhovyroba teto soucastky neni, nezbyva nez objednat origos VW. Odpo budu znat cenu . Dam vedet.

Uživatelský avatar
HansHavlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.01.2008 11:10
Bydliště: Trutnov

Re: Problem s vetrakem

Příspěvek od HansHavlik »

Cena 1300,- Kč s DPH ve nejmenované firmě této značky v TU mi byl nabídnut za 6793,-Kč no jo vydělávat se musí, ten levnější je taky origo z Fordu v Praze, cena i s dopravou a montáží

pro priradne zajemce jsem vadný odpor nafotil
Přílohy
DSCN3319.JPG

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: Problem s vetrakem

Příspěvek od BrendlJiri »

HansHavlik píše:Cena 1300,- Kč s DPH ve nejmenované firmě této značky v TU mi byl nabídnut za 6793,-Kč no jo vydělávat se musí, ten levnější je taky origo z Fordu v Praze, cena i s dopravou a montáží

pro priradne zajemce jsem vadný odpor nafotil
Mám doma tuto věc funkční zanovní na klimatronic když bude mít někdo zájem
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
vwmilh4us3
Profík
Profík
Příspěvky: 1138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s vetrakem

Příspěvek od vwmilh4us3 »

HansHavlik píše:Cena 1300,- Kč s DPH ve nejmenované firmě této značky v TU mi byl nabídnut za 6793,-Kč no jo vydělávat se musí, ten levnější je taky origo z Fordu v Praze, cena i s dopravou a montáží

pro priradne zajemce jsem vadný odpor nafotil
Ahoj na Galaxy r.v.2002 je stejná závada.Mam dotaz jak je to stim odporem a tepelnou pojistkou.
Pokud jsem to pochopil je tam předřadnej odpor i tepelná pojistka? Obojí najdu přímo na tom větráku?
Nějak bych to potřeboval ujasnit.Díky za jakékoliv info

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od Mikycarp »

Začal mi pískat a vrzat ventilátor, prakticky ve všech rychlostech. Myslíte, že když promáznu futra, že to něco řeší, nebo je potřeba jiný zásah?
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od bodyvlk »

Možná to něco na chvíli pořeší, ale vzhledem k tomu, že to je všechno samomazné, zkusil bych sehnat nová pouzdra. Už to bude mít i vůle apod.. Co se týká odporů, 1 SAG je mají ne na ventilátoru, ale na deklu topení u ventilátoru. Jak 2 SAG nevím, ale možná se to lišit nebude.

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od Mikycarp »

bodyvlk >> díky :wink:
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
prcek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 15.11.2007 21:48
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od prcek »

Zdravím,dostal se mi do ruky Sharan,rv03,dvouzón.klima s tímto problémem:vůbec netočí ventilátor(2x)a na displeji se zobrazí max.první stupeň.až po navolení max.teploty a zmáčknutí přidání na ventilátoru to ukáže tři čárky a pak rovnou všechny-ale vent.netočí.=vypálená pojistka tuším č.19 5A to způsobila.po vložení nové-opět šlus.ZÁVADA BYLA=zkrat v levém ostřikovači předního okna,tedy v ohřevu trysky.tak třeba to někomu pomůže.
diagnostika VW,přepis KM,reset air.,flasch ECU,

Uživatelský avatar
prcek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 15.11.2007 21:48
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větráku

Příspěvek od prcek »

a k tomu pískacímu ventilátoru:zkus vyměnit pylový filtr,někdy to dost pomůže :D
diagnostika VW,přepis KM,reset air.,flasch ECU,

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větr

Příspěvek od jeff78 »

Zdravim, chtel jsem se zeptat mam Sharana II 2 zonovou klima a z vydechu ve strope mi no nejak vubec nefouka jenom trosku a to mam jeste na klimatronicu nacvakano plny vykon. A i od podlahy to take moc nefouka. Navite cim by to mohlo byt?? Jinak VAG nehlasi zadnou zavadu.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větr

Příspěvek od bodyvlk »

Z výdechů na stropě to nikdy nebude foukat při vytápění vozidla. Tam jde jenom studený vzduch. Pokud to zkoušíš teď v těchto nízkých teplotách, tak nám musíš spíše popsat jak to zkoušíš. Co znamená plný výkon? Na topení nebo chlazení? Může být špatný větrák vzadu. To Ti klimatronic nenahlásí, to musíš slyšet, že se netočí.

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větr

Příspěvek od jeff78 »

bodyvlk píše:Z výdechů na stropě to nikdy nebude foukat při vytápění vozidla. Tam jde jenom studený vzduch. Pokud to zkoušíš teď v těchto nízkých teplotách, tak nám musíš spíše popsat jak to zkoušíš. Co znamená plný výkon? Na topení nebo chlazení? Může být špatný větrák vzadu. To Ti klimatronic nenahlásí, to musíš slyšet, že se netočí.
Na klimatroniku jsem nastavil pro druhou zonu max. proud vzduchu. Rezim byl nastaven ECON. Uplne vzadu v kufru tam to hucelo ze to bylo krasne slyset az dopredu. Zde mi tam proudi krasne teply vzduch. Prave v druhe rade ze stropu to moc nefuni. Spise vubec. Pripadne jsem se chtel zeptat nema tento druhy vetrak nejakou svoji pojistku??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větr

Příspěvek od Charlie.007 »

Už ti to psal bodyvlk, ty horní výdechy jsou na chlazení, tam ti to opravdu foukat teď nebude...
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větr

Příspěvek od jeff78 »

jasny pokladal mi nejake otazky tak jsem se mu na ne pokousel odpovedet.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: INTERIÉR, VĚTRÁK: jde od určitého stupně apod kolem větr

Příspěvek od bodyvlk »

To promiň, to už jsem nereagoval. Vyrozuměl jsem, že Ti větrák vzadu funguje a teplý vzduch Ti spodem do auta fouká. Tak to má být. Jestli má svoji pojistku nevím, ale nejspíše ano. Ale ta by byla sdružena zase s něčím jiným.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“