elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Doubrava
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.11.2009 18:25

elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od Doubrava »

Nazdar Pánové,
chtěl jsem Vás poprosit o pomoc. Před rokem jsem si koupil Alhambru 1.9 PD 85kW, rok výroby 2001. Spoustu závad se mi již podařilo odstranit, ale s elektroinstalací si nevím rady. Nemáte prosím Vás někdo elektro schéma pro tento automobil nebo alespoň přehled relátek? Případně bych i koupil dílenskou příručku.
Na utě mám stáale tyto závady:
- předchozí majitel vložil mezi dvě pojistky klemu - viz foto. Jedná se o pojistku ventilátoru a pojistku motoru. Když tu klemu vydělám přestane funfovat ventilátor do kabiny. Když ji tam vložím zpět tak ventilátor funguje a lze měnit i otáčky. Na VAGu se tváří OK a napětím reguluje svoji rychlost. Zkontroloval jsem celé vedení i konektory kabelů a vše je OK. Hodnota pojistek je 30A což průřezu kabelů okolo 1mm2 moc neodpovídá. Klema se po nějaké době značně vyhřeje a to tak že teče. Předpokládám, že asi ty pojistky někdo vyměnil a tahá pro ventilátor proud z okruhu motoru a to značně přetěžuje kabely. Nevím kde by mohla být chyba, ale je možné, že je v háji nějaké relé.
- další problém je s klimatizací, kdy jsem vše zkontroloval a případně vyměnil. Klima je naplněná drží tlak už několik měsíců, čidla jsou ok, ventilátor také, ale spojka čerpadla nespíná. Po připojení externího napětí sepne, takže je také OK. Proto bych to viděl také na nějaké spínací relé.
Prosím o pomoc, ozvěte se mi ohledně schéma. Popřípadě i koupím za rozumnou cenu.
Děkuji
Přílohy
pojistky.JPG
pojistky klema.JPG
relé horní plato.JPG
relé spodní plato.JPG
přehled pojistek.JPG

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od Jose1 »

Co třeba ....
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17291" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=20534" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=41262" onclick="window.open(this.href);return false;
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Doubrava
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.11.2009 18:25

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od Doubrava »

Děkuji za odkazy,
než jsem napsal tento dotaz , tak jsem prošel podle "šerloka" všechny témata a četl jsem to několik dní. Knihu která je také v Tvém odkazu jsem si nechal vytisknout, ale bohužel tam jsou schémata od ostřikovačů přes řídící jednotku motoru až po osvětlení zrcátka ve stínitku, po schématu řízení klimatizace, ABS nebo stabilizačního systému tam není ani čárka. Proto se ptám jestli ho prosím někdo nemá.
Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od Jose1 »

Aha, tak to neporadím, já myslel, že to bude právě pod těmi odkazy, co jsem sem hodil. Chvíli počkej, on se někdo chytne..... :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

JAMBO1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03.07.2011 17:29

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od JAMBO1 »

Může mi někdo prosím říct jestli na zadní mlhovka je zapojená přes relé a jaké číslo toho relé je.Mám Sharan 2,8 rv.2002 Nejdou mi zadní mlhovky v pátých dveřích to není a pojistka je dobrá.Děkuji

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od michall »

Zadní mlhovka je připojená přímo na spínač světel, nemá žádné relé.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od jukinoo »

pokial máš tažne tak to ide cez zásuvku na nej je spinac vypnutia hmloviek a deaktivacie senzorov

halpa2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.01.2019 07:56

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od halpa2 »

michall píše:Zadní mlhovka je připojená přímo na spínač světel, nemá žádné relé.

ahoj .prosimtě já mam problém s předníma mlhovkama,pojistky jsou take vsechny ok.a nejdou.
u zarovky nejde štava. zkoušel jsem taky relatka,ale asi take nemaj.myslel jsem jedine prvni pohoha spinace,jinak už nevim.
zadni mlhovka jsou ok. diky za pomoc
alhambra 1.9 tdi 2001

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od michall »

Zkus najit nekoho, kdo ma stejny spinac a prohodte je mezi sebou. Podle toho, kde pak bude zavada hledej dal. Ani predni mlhovky nemaji rele, vse jde pres spinac svetel.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

vern1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.02.2019 19:30

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od vern1 »

Ahoj Na Sharanu 1 mi nejdou přední mlhovky spínač je ok,ale prostě nejdou muže te mi říct jestli jsou přes nějákou pojistku

TomoTomino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.04.2017 22:00

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od TomoTomino »

Ahoj Pánové, Mám šarana 2005 1.9 asz a mám problém s pojistkou číslo 3. Občas prdne a vypadne tím pádem ABS, climatronik, stmívač osvětlení a spousta věcí. Mel jsem rozdělané pojistky a hledal závadu ve svazku podle doporučení na FB. koukal jsem na komfortku ale nikde jsem nic nenašel. Nestalo se někomu něco podobného popřípadě po čem jít ? Blbé je že jak jsem to poskládal tak to teď jede .... Na diagnostice teď bez chyb.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od michall »

Těžko radit, když to dělá "občas" ... jednou za den, jednou za týden, měsíc, ...?. Snad jedině postupně odpojovat jednotlivé zbytné spotřebiče a čekat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

TomoTomino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.04.2017 22:00

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od TomoTomino »

Právě, to je na houby. udělalo to poprvé před 2 měsíci a tet až po druhé . Úplně debilní porucha toto

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: elektroinstalace - relátka, pojistky, kabeláž

Příspěvek od michall »

No tak to pak jedině mít dostatečnou zásobu 5A pojistek v blízkosti pojistkové skříňky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“