Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TOPENÍ, PŘIHŘÍVÁČEK: systém topení, přídavné topení
PříspěvekNapsal: 28.06.2013 11:22 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

25.09.2007

4812

Praha

Co se týká napájení, tak v tom je asi nejmenší problém, to je "jen" o dimenzování kabelů, uložení, jištění. Co se týká ovládání, tam už to bude horší, protože jako řidič bys měl dávat především pozor na cestu a těžko budeš měřit teplotu podle toho přepínat počet zapnutých žhaviček. Takže raději nějakou automatiku, ale to by bylo vymýšlení vymyšleného.

Znovu ale opakuji - zprovoznění bufíka je obvykle v jeho očistě a kontrole, příp. výměně těsnění, v horším případě žhavičky. Vývoj bastlu, zkoušení, ladění, ... se mi zdá daleko nákladnější.

Ale ... dělej jak myslíš, držím palce.

Realizace slaboproudých a bezpečnostních systémů.
A trocha mých konstrukcí.

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: 28.06.2013 11:25 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

Tommate píše:
O topeni mi ani tak nejde. Jezdil jsem celou minulou zimu uplne bez. Ted s novym vymenickem mi to prijde jako luxus. Kdyby stacila dve relatka a par kabliku, tak bych si to udelal na rucni ovladani.

odesláno pomocí Tapatalk 4

A ako vyriesis tymi kablikmi a relatkami pretazovanie nabijania :?: :?: :?: :?: Predstav si ze tie zhavice aj nieco zeru.

Taketo forove blbosti tu uz jeden nemenovany "inzinier" "riesil" :fool:

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.06.2013 18:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

Auto je 2 - 3 roky pred recyklaci. Me netrapi absence bufiku a zadniho topeni uz vubec. Pokud neexistuje reseni, jak to zprovoznit jednoduse a levne, tak to pro me nema smysl. Ja myslel, ze to maji vsechna tdicka krom tech se seriovym bufikem a ty taky nemaji nejaky lepsi altik, baterku atd.

PříspěvekNapsal: 29.06.2013 08:51 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

:laugh: Ale maju system ktory kontroluje vytazenie alternatora a na zaklade toho reguluje pouzitie poctu zhavicov (1,2 alebo 3) cim zabezpecuje ze ak je vysoky odber prudu ostatnymi spotrebicmi v aute tak nepretazi dobijanie.

A to je rozdiel medzi serioznym pristupom a forovym bastlenim prasacin typu pricapnut a hotovo bez myslenia na mozne dosledky. :negative:

A predstav si ze existuju rozne vykonove varianty alternatorov a ich pouzitie je zavysle aj od elektrickej vybavy vozidla. Takze rovnake auta v rozdielnej vybave maju aj rozdielne dimenznované alternátory, el. vedenia aj baterie. Co nic nemeni na fakte ze tento system regulacie musi byt pritomny VZDY lebo jeho odber zhavicoveho dohrevu je extremne velky a dlhodoby.

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.06.2013 14:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

Nebudu nic bastlit. Ve zkracenem okruhu, kdyz se ohreje, tak topi jak cert. Okruh se musi ale uzavrit zcela, nesmi tam zustat smycka smerem k zadnimu topeni, jinak tam bude protekat vetsina prutoku, pac je tam mensi odpor. :)

PříspěvekNapsal: 20.09.2013 14:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.03.2013

11

Zdravím, mám Sharika 08, 85kw,climatronik a při vypnutí motoru příhrev ihned vypne a nevyfouká se. Tím pádem všechen smrad jde do auta. Jedna závada už byla svíčka, měněno a i čerpadlo. Díky za radu. Jestli to sem naptří tak se omlouvám

PříspěvekNapsal: 20.09.2013 16:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

491

východní čechy

To mi přijde buď jako: špatně zapojené přívodní kabely, že ztratí hned po vypnutí motoru +12V nebo chybu v řídící jednotce. Jeden známý mi ukazoval u Galaxe 2009, že má přes diagnostiku možnost nastavit v bufíku kromě jiných funkcí i dobu doběhu chlazení. Hrozná věta, ale bylo to tak. Nemáš to třeba taky? Ale asi spíše nějaký přívod.

PříspěvekNapsal: 20.09.2013 19:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.03.2013

11

Díky, uvidíme co s tím. Už jsem to objednal do jednoho servisu. V jednom to už bylo a bylo mi řečeno, že vše je ok. Tyto problémy se projeli od té doby, co bylo děláno těsnění pod hlavou. Zkoumal jsem to, jak hnedka vypnu motor, nechám tak 5s vypnutý a hned zapnu tak to všechno vyletí ven. Já už na to auto asi začnu nadávat, páč co to stálo peněz za poslední půl rok, jen se točí panenky... Je fakt, že nějakou chybu to píše už dlouho v řídící jednotce, ale jestli je to tam od začátku, ví bůh.

PříspěvekNapsal: 20.09.2013 21:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

04.04.2008

956

u Turnova

Tak pokud to píše chybu a ty to neřešíš tak se nediv že se ti třeba špatně dýchá.

Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]