MOTOR, CHOD: nepravidelný chod motoru, vstřiky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
shared
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.02.2008 22:01
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, CHOD: nepravidelný chod motoru, vstřiky

Příspěvek od shared »

To Tuleň 20

Minulý měsíc jsem měl stejný problém - provedena výměna váhy vzduchu a je po problému.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, CHOD: nepravidelný chod motoru, vstřiky

Příspěvek od Jose1 »

Marek77 nebo někdo.
Projeví se ta špinavá škrtící klapka na výpisu VAGu? Nebo to mám prostě vyčistit a ono se uvidí, jestli to bylo ono?
No to jsem si teda zase naběhl, tak jsem oddělal kryt motoru a čumím do toho. Je to ta tlustá gumová roura napravo, co vede zepředu dozadu? Ještě před tou klapkou je tam jakýsi čidlo? No ale je to hrozně zastrčený vzadu. Nějak nemám odvahu to rozebrat zkrz ten přístup.
P.S. Co nová navigace Moov? jsi přihlášen na Miofóru rovněž pod Marek77? Četl jsem, jak se rozohňuješ nad některými funkcemi, taky na to lehce nadávám. Zvláště řeším BT a telefon, jinak mě chodí v poho.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, CHOD: nepravidelný chod motoru, vstřiky

Příspěvek od Jose1 »

A ještě já :D
Je ta klapka tady pod tou trubkou?
A kde se bere tady ten olej z motoru?
Přílohy
Klapka motor.jpg
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DoggyBoy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Kolísání otáček, někdy chcípne...

Příspěvek od DoggyBoy »

Brácha má Sharana VR6, a začalo mu to dělat divný věci...pohupujou se otáčky...když se rozjíždí tak auto škube...a někdy na volnoběh to chcípne... :| dělá to hlavně při zahřátym motoru... Nemáte s tim někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: Kolísání otáček, někdy chcípne...

Příspěvek od katsi »

a nechrastí mu něco v kaslíku? Že bysme ti řekli co to je.. :ura1: Ne promiň, nemyslím to tak, ale vždycky když jsem napsala něco podobného - poslali mě všichni víš kam :gey: , že to může být tisíc věcí.. Můžu jen z vlastní zkušenosti, co klapka - čistá, filtry, náplně, svíčky, .... ?

Pacin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2008 21:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kolísání otáček, někdy chcípne...

Příspěvek od Pacin »

řešil jsem totéž poměrně dlouhou dobu. Problém se vystupňoval po výměně svíček (originál NGK). Do té doby má VR6 jen nechtěla držet otáčky po nastartování za studena. S novými svíčkami začala po zahřátí navíc střílet do výfuku a v rozmezí 1000 až 2000 otáček při akceleraci cukat. Myslel jsem si, že je to škrtící klapkou, což mi "odborníci na vytahování peněz" ve značkovém servisu potvrdili, prý vyzkoušeli novou, ale závada přetrvávala. S "novou" klapkou mi to dali na vyzkoušení, když jsem se podíval do motoru, tak jsem tam ale nic nového nenašel!
Další teorie byla, že je na vině řídící jednotka a její zoxidované kontakty - údajně odstraněno, prý to zkoušeli a najeli s mým autem cca 100 km, přitom jsem zjistil, že se auto nepohlo z jejich dvora po dobu 20 dnů!!!!! Tohle jsem bral již jen jako test jejich služeb, naštěstí jsem nic neplatil
Jejich další verze na tahání peněz, byly rozvody, konkrétně vyběhaný plastový napínák řetězu, popř. snímač polohy klikového hřídele. A opět že seženou levnější díl bez zakázky a dokladu :158:
Stále jsem byl přesvědčen o závadě škrtící klapky, tak jsem nakonec vzal auto, jel jsem do obyčejného servisu, se kterým jsem měl již z minulosti dobré zkušenosti a ejhle - závada byla odstraněna výměnou škrtící klapky.
Nyní normálně startuji, motor krásně chytne a drží otáčky, necuká a při uvolnění plynu krásně dojede na volnoběžné otáčky, aniž by zakolísal - předtím měl tendenci propadávat na cca 500 otáček.

Jinak závada by měla jít zjistit na VAGu - mě to někdy psalo závada škrtící klapky, nelze nastavit základní polohu, nebo tak nějak. Někdy mi to ale nepsalo nic.

Toto je tedy i má opakovaná a velmi špatná zkušenost se značkovým servisem VW

Uživatelský avatar
DoggyBoy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček, někdy chcípne...

Příspěvek od DoggyBoy »

díky...svíčky i kabely brácha taky měnil..a nepomohlo...tak to bude asi stejný problém...
Golfík IV 1.8Turbo GTI
Obrázek

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Otáčky volnoběhu

Příspěvek od Korda »

Dnes mě po roce můj Sharik 2,0i pozlobyl.Nechtěl držet otáčky volnoběhu a chcípá.Přitom naskočí na brnknutí a jede normálně necuká a výkon je dobrý a benzínu je dost :wink: Sakra co s tím :(

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Otáčky volnoběhu

Příspěvek od Marek77 »

Nejprve bych šel po kvalitě paliva.

Potom bych vyčistil hrdlo škrticí klapky.

Potom zkontroloval funkčnost kyslíkového senzoru.

Potom bych to prodal :wink:.

- vezmi to v tomhle pořadí a já jsem přesvědčen, že ten poslední bod Tě snad nebude muset zajímat.

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Otáčky volnoběhu

Příspěvek od Korda »

Marek77 píše:Nejprve bych šel po kvalitě paliva.

Potom bych vyčistil hrdlo škrticí klapky.

Potom zkontroloval funkčnost kyslíkového senzoru.

Potom bych to prodal :wink:.

- vezmi to v tomhle pořadí a já jsem přesvědčen, že ten poslední bod Tě snad nebude muset zajímat.
Hmm máš pravdu neprodám. :wink: Je to první auto co mělo nejmenší provozní náklady -myslím opravy co mám ve firmě.Tohle je první závažnější závadička po ujetí 31000km za rok a to´si myslím že na takového dědu to je na výbornou!!! :lol: Jinak jsem tankoval na OMV 30litrů :roll: a tankuji tam dá se říct furt.No a zbytek teda nechám servisu.Ta škrtíci klapka je kde a zvládne to i já neautomekánik a to stejné s tím senzorem kde a jak :lol:
PS ten motor nežere ani olej to je fakt mazec u takového staříka!!

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Otáčky volnoběhu

Příspěvek od Marek77 »

Vyčistit klapku nejspíš zvládneš i po domácku, není to náročné.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Otáčky volnoběhu

Příspěvek od abeljozef »

Pozor na zakladne nastavenie po precisteni skrtiacej klapky.

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Otáčky volnoběhu

Příspěvek od Korda »

No po ujetí 40km se to samo opravilo :lol: Nedalo mi to a zajel jsem do servisu VW a tam to napíchly na počítač a nic to nehlásí a přesnou příčinu neznají .Tak že tyto auta se i sami opravují pánové!!!!!!
No aspoň jsem si tam objednal jednu originálku poklici co jsem si rozlomil :lol:

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky volnoběhu

Příspěvek od Kamyl »

Korda píše:No po ujetí 40km se to samo opravilo :lol: Nedalo mi to a zajel jsem do servisu VW a tam to napíchly na počítač a nic to nehlásí a přesnou příčinu neznají .Tak že tyto auta se i sami opravují pánové!!!!!!
Vsiml jsem si taky... Prvi tyden mi porad za jizdy blikala kontrolka zhaveni a nez jsem se dokopal neco s tim udelat, tak to prestalo a uz 3 tydny to neudelalo... :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, CHOD: nepravidelný chod motoru, vstřiky

Příspěvek od Jose1 »

Jo opravujou se samy.
Tak dlouho ten volnoběh poskakoval a mě se nechtělo špinit ruce. Až to prostě přestalo zlobit samo a dva měsíce je už klid. Napadá mě tedy příměr: "Nač stahovat trenky, když brod je daleko". :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“