MOTOR, CHOD: nepravidelný chod motoru, vstřiky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pasik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

MOTOR, CHOD: nepravidelný chod motoru, vstřiky

Příspěvek od Pasik1 »

Motor TDI /85kW. Po výměně těsnění pod hlavou se projevuje ve volnoběhu malá nepravidelnost běhu motoru.Okamžitá spotřeba kolísá mezi 0.9-1.1 l/hod dříve 0.6. Po načtení napíše nepravidelnost na vstřiku.Závadu nenapíše hned ale až po ujetí delší vzdálenosti cca 20 km.Na vstřiku jsem nic nenašel.Dík za odpověď.

Uživatelský avatar
dort
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: matička stověžatá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dort »

no priprav se, ze na 85kW odchazi vstriky, takze mozna se s Tebou louci :-(
ač tomu nevěřím, tak to na SHELL V-POWER diesel prostě žere míň, to je šlendryán

Uživatelský avatar
Kiko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Kiko »

No nam to robilo po vymene rozvodoveho remena na 81kW, chyba bola v nastaveni vstrikov.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Je to pravděpodobný ty rozvody bych překontroloval chybička se mohla vbloudit co jízdní vlastnosti a kouřivost žádná změna.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

palros píše:Re: Motor za studena divny chod
zdravím sharan vr6 r.98 po raním startu klepe a jde pod otáčky po ujetí cca 2km vše v normálu co by to mohlo být? díky za každou radu

Uživatelský avatar
petis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Kolísání při startu

Příspěvek od petis »

Prosim, potřebuju radu nebo vaše zkušenosti. Mám Alhambru 2005, 1.9tdi, 130 koní, má najeto 20 000. Při prvním startu po delším stání (třeba přes noc) se mi stává, že motor hned po startu lehce zakolísá a trošku bíle zakouří. Trvá to ale jen 3-4sekundy a pak je vše ok. Při všech dalších startech je vše v pořádku. Teplota a tudíž žhavení na to nemá vliv, protože se to dělo i v létě (v létě kontrolka žhavení sice blikne ale motor nežhaví, dle servisu). Celková diagnostika je ok a auto jezdí normálně ve všech režimech. Prý to může být spadáváním nafty. Zpětný ventil na okruhu asi není (podle schémat) a je možné, že krátká doba podávacího čerpadla v nádrži po zapnutí klíčku, před startem nestačí naplnit celý okruh. Čerpadlo se po otočení klíčku na chvilku zapne (ta doba se asi nijak nastavit nedá ?) a pak při startu začne znovu pracovat. Je slyšet jak čerpadlo vytlačí vzduch z okruhu do nádrže. Ale to je asi normální, slyšel jsem to i u jiných aut. Poraďte, jestli se stím někdo setkal.

Uživatelský avatar
Hagy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

MOTOR kolísání otáček

Příspěvek od Hagy »

Zadr lidi mám problém: když nastartuju tak mi chvilku kolísají otáčky asi minutku (necelou).Ale potom když se rozjedu a znovu chci zastavit třebars na křižovatce tak mi to kvulívá těm otáčkám chcipne.Naštěstí jsem potom vždy nastartoval.děkuji za rady.
sharan 2.0l 85Kw 97
Hagy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR kolísání otáček

Příspěvek od Marek77 »

Špinavá klapka nebo vadná kyslíková sonda.

Uživatelský avatar
Hagy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR kolísání otáček

Příspěvek od Hagy »

to Marek77
wau dik zkusim se stim poprat
Hagy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR kolísání otáček

Příspěvek od Marek77 »

Spíš bych sázel na tu špinavou klapku (kyslíková sonda po startu skoro minutu nefunguje, takže by nezlobila).

Když sundáš sací trubku z klapky, bude klapka zevnitř černá, obalená takovým mazlavým černým hnusem (vysrážené olejové výpary z odvětrávače motoru).

Je potřeba to odstranit - nejlépe hadrem namočeným v benzinu. A nestyď se přitlačit!!!

Po vyčištění by měla následovat adaptace ŘJ motoru pomocí VAGu. Ale pokud to neuděláš, motor se po několika startech zadaptuje sám. Doporučuji ovšem aspoň na 30 minut odpojit akumulátor, potom ho zapojit a zapnout zapalování (bez startu) na 10 - 15 sekund (adaptace se provede sama). Potom startovat.

Uživatelský avatar
Hagy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR kolísání otáček

Příspěvek od Hagy »

Tak to je super popsanej postup moc děkuji a doufám že se k tomu co nejdříve dostanu (až bude volno v prácovi)
Hagy

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Motor otacky

Příspěvek od BrendlJiri »

Po nastartovani semi zvednou otacky z 900 na 1100 a usto tak zustane nevite cim to cidlo jsem menil a nic
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
Hagy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHOD: nepravidelný chod motoru, vstřiky

Příspěvek od Hagy »

to Marek77
sací trubka i klapka vyčištěny a vypadá to že je to DOBRÉ děkuji za radu
Hagy

Tuleň 20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.01.2008 18:10

Motor cuká 1.9l 85 kw

Příspěvek od Tuleň 20 »

Můžete mi někdo pomoct? Dík. Bratr má S Alhambra 1.9L 85 kw a od asi 2000-2500 ot. mu začíná cukat.Filtr paliva vyměnil,vzduchu taky VAG píše info v literatuře ale tam sem nic nenašel,zjistil jsem to,že se to motá kolem palivového sistému.Ale přesně nevym co,do 2000 ot. to necuká a od 2500 ot. taky ne jede to uplně normálně jenom v tom rozmezí 2000-2500 ot. je problém.Prosím poraďte dik tuleň

Uživatelský avatar
cippis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Praglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor cuká 1.9l 85 kw

Příspěvek od cippis »

a) připojit na Vag na nalogovat
b) můj tip, j eproblém v elektroinstalaci v hlavě motoru u PD vstřikovačů
c) připojit na ten VAG, bez něj jsou to jen dohady, ztráta času a peněz s laborováním

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“