HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět

Už jste havarovali?

Ano a byl jsem viníkem
48
19%
Ano, ale nebyla to má vina
74
29%
Ano, víckrát, někdy to byla má vina a někdy ne
55
21%
Ne, nikdy jsem nehavaroval
79
31%
 
Celkem hlasů: 256

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od patper »

8O :D no ty vwole to je rozbor.... :lol: Jj,lek jsem se radne,jenze ten vocas jeste popojel,najel jsem skoro az do tech lidi a on to zaslapnul.... to je jak se ty lidi otaceji (koukaji) co se deje.... Ale jinak pohoda :pleasantry:

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od M@rty74 »

Nedivím se Ti - to bylo jen tak jednim prstíkem pod levou stranu žeber :good:

Takhle už je to jinak že :?:
Schránka01.jpg
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
MICHAL K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 20.10.2010 06:12
Bydliště: vrchlabsko

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od MICHAL K »

patper píše:... 8O tak me pekne zalepilo :twisted:

jestli to je v jánských lázních tak tam jsem na mašly z poláku a rusáku atd. ale bylo to o fous
MICHAL K,SEAT ALHAMBRA 1,9TDI 96KW,Seat Alhambra 2,0 103kw r.v2008

Dom999
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 21.05.2011 20:59

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Dom999 »

Tak bohuzel i ja se musim pridat mezi vas jel jsem sluzebnim traficem chvatal jsem domu bylo oslizlo gak jsem nejel tak rychle a ejhle sucha silnice plyn na podlahu prisla prava zatacka z esicka tak jsem zvolnil na cca 100 projel pravou sup do levi a ejhle zase mokro a na konci sup bokem a trada do levi skarpy. Bohuzel ta skarpa mela 2metry do hloubky 20metru skarpou a sup do stromu ten jsem pretal a sup zase zpet na silnici. Nastesti se nic nestalo jen jsem mel pretrhany nervy v prostrednicku ale uz s nim hejbu tak je to v pohode. Akorat trafic to nerozdejchal motor utrzenej prevodovka utrzena rizeni na sr...u palubka rozlamana na fotkach to nejni videt ale je i v pulce zlomeny.
2012-01-11 22.01.36.png
2012-01-11 22.02.08.png

rach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 08.09.2008 20:49
Bydliště: Teplice, Praha a D8

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od rach »

Miluju tyhle závodníky s dodávkama. V 99% jezdějí jak prase. Hlavně, že si někoho nesmetl, když tě to hodilo do protisměru. Doufám, že tě to trochu vytrestalo. :velo:
Jinak důležité je, že to odneslo jen auto a ne TY!
život je boj !

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od patper »

MICHAL K píše: jestli to je v jánských lázních tak tam jsem na mašly z poláku a rusáku atd. ale bylo to o fous
Presne :good: Jsou to Janske lazne...tohle byl podle me take nejakej takovej....

Dom999
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 21.05.2011 20:59

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Dom999 »

Jj jezdej mas pravdu tak tan byla chyba ze tam byl vytahanej bordel z pole (takovy to blaticko) no a na tom ten prazdnej zadek nedrzel. Jinak jestli jsem se poucil? No poucil ikdyz nemuzu rict ze bych jezdil predpisove ale jodnne me to zklidnilo jinak do ty zatacky je videt takze kdyby tam jelo auto tak by se ti asi nestalo protoze to bych tam urcite nejel takhle rychle.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od bodyvlk »

V tomto případě není tak velká chyba v bordelu z pole, ale v řidiči. Nemůžu si pomoci, ale opravdu řidiči dodávek a zvláště přepravních služeb stojí za to. Píšou sms za volantem, hrabou se v papírech apod.. Hlavně, že se Ti nic nestalo. Ale kdyby mě takovýhle střelec trefil, tak budu velmi, ale opravdu velmi velmi zlý.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Skyppy »

bodyvlk píše:V tomto případě není tak velká chyba v bordelu z pole, ale v řidiči. Nemůžu si pomoci, ale opravdu řidiči dodávek a zvláště přepravních služeb stojí za to. Píšou sms za volantem, hrabou se v papírech apod..
Musím jenom souhlasit. Mám stejně trpkou zkušenost s naším služebním MB SPRINTER 315CDI. Já jsem s ním najezdil bez nehody nějakých 100.000km a kolega, který mě zastupoval při čerpání dovolené byl schopný ho po ujetí 100 kilometrů rozsekat na totálku. Každý den se ve firmě i na silnici potkávám s klukama jezdícíma pro společnost PPL a to je doopravdy hrůza. Samozřejmě že je částečně chápu (denně třeba i 80 :!: :!: rozvozových míst), ale myslím si, že by měl zdravý rozum a pud sebezáchovy zůstat v popředí.

Dom999
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 21.05.2011 20:59

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Dom999 »

jj je to tak (bohužel) a víš čim to je že jezdí tak rychle? protože treba takový 3.0 ivekacky motory proste jedou to kam se sere celí TDI.
a to že jsi najezdil 100 000km a on to rozstřelil během 100km to si snad děláš srandu ne? to si myslíš že tobě by se to nemohlo stát???
Jinak chtěl bych vidět mnohé z vás kdyby měly najezdit deně tolika km co mi jak by jste se za tím volantem chovaly. ale přiznávám že treba ta moje nehoda byla MOJE chyba jasný nepřizpůsobení jízdy svavu a povrchu vozovky a o předvídání se asi nemá cenu ani zmiňovat. ale to bahno tomu minimálně pomohlo.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Skyppy »

Omlouvám se, že jsem napsal vlastní zkušenost, ale poslední věc ještě sdělím. Já netvrdím, že by se mi to nemohlo stát, ale snažím se jezdit tak, abych takovýmto situacím předcházel. To víš. Můžeš jezdit sebeopatrněji, ale pak narazíš na MAGORA a veškerá Tvoje snaha je v PRD..I. Již dvakrát jsem měl tu čest, že mi takový frajírek načechral auto. Domluvil jsem.

Dom999
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 21.05.2011 20:59

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Dom999 »

ty mluvíš o něčěm jinym než já můžeš jet pomalu opatrně a stejně můžeš někoho přehlídnout nebo ti může bouchnout pneu nebo ti to může uklouznout a nic s tim nenadělaš no a nebo tě pak někdo sestřelí to je druhej případ.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od kubenec »

Skyppy měl na mysli ten druhej případ. Byl jsem svědkem v Praze na 2-proudý silnici, kdy chlápek z vedlejší vjel do pravého pruhu, který je určen pro busy a taxi. Následně přejel do levého cca 50m před řidiče spedičky DHL a nepochybuji, že ten osobák už jel minimálně 40km/h. Ten spedičák ho vyhoukal a podjel v takový rychlost, která se blížila 80km/h a málem se nevešel zpátky do levého pruhu, protože ta silnice se uhybala do leva. Prostě to jsou magoři. Toď můj názor a nazáleží kolik máš najeto km, ale jak myslíš a na co myslíš. Protože kdyby myslel a nefrajeřil, tak stačilo pouze sundat nohu z plynu. Poněvač už z dálky bylo krásně vidět, že ten osobák musí do toho lévého pruhu vjet.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od M@rty74 »

Je to tak, jak píše Jakub - vždycky je to o člověku a jeho myšlení.

Dom999 - sorry,ale argument, že ti, které tu zmiňuješ najezdí denně hodně km a že mnohý z nás by se choval stejně je ABSOLUTNĚ O NIČEM. Můj otec je řidičem "z povolání" celý život - od roku 1991 jako soukromý podnikatel - ještě do nedávna jezdil průměrně 300-500 km denně Po-Pá. Vždycky jezdil slušně a zatím si stojím, raději přijel domů o hodinu později, ale bezpečně. Přitom zrovna tak jako ti o, kterých mluvíš byl limitován tím, že zásilka musela být doručena v nějakém časovém termínu atd. atd.
Já jsem bohudík po něm a kilometrů nenajezdím zrovna málo - to ti potvrdí klubáci, kteří mě znají - ale raději jedu 80 tam kde se smí 130 pokud vidím nebo si jen myslím, že by mohl být problém a zrovna tak raději dojedu někam o hodinu i déle později, ALE BEZPEČNĚ.
Například na sraz lidí odsud z fora, který jsem pořádal, jsem přijel místo v 18h těsně kolem půlnoci a svět se nezbořil...

Další argument typu - ivekácký motory prostě jedou narozdíl od "tédéíček" - na to já říkám: mladí kluci a silný auta to je smrtelná kombinace... Přece to, že mám výkoný motor neznamená, že při nastoupení do auta vyndám mozek z hlavy a tam kde je omezení na 70 pojedu 100 jen proto, že mi auto prostě jede...

Sám říkáš: "nebo tě pak někdo sestřelí to je druhej případ" - ano je to jiný případ, ale vlastně je to stejný případ, protože ten co Tě sestřelí bude přesně ten, kterého omlouváš, že najezdí mnoho km a chová se proto JINAK....

Domluvil jsem....

EDIT: Přece jen doplním - pro tvoji představu - 18 mi bylo už poměrně dávno a řidičák taky nemám úplně čerstvej...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Jose1 »

Pokud dostanu smyk na mokru, na blátě, na sněhu....je to jen a jen moje blbost!!!!
Pokud u toho rozsekám moje, nebo cizí auto....jsem debil a zasloužím si být zbaven řidičáku....!
Howgh.
Naposledy upravil(a) Jose1 dne 19.01.2012 13:25, celkem upraveno 1 x.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“