HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět

Už jste havarovali?

Ano a byl jsem viníkem
48
19%
Ano, ale nebyla to má vina
74
29%
Ano, víckrát, někdy to byla má vina a někdy ne
55
21%
Ne, nikdy jsem nehavaroval
79
31%
 
Celkem hlasů: 256

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od widle »

Skype píše:Problém je v tom,že když se člověku stane neštěstí tak mu to tak nemyslí jako když to je s odstupem času.
Vlastni zkušenost.
Naposled když jsem nezaviněně boural mě aspon napadlo vyfotit celou situaci
:roll:
ale pak můžeš kdykoliv zajít na policii a podat ještě dodatečnou výpověď, třeba s tím, že sis na něco vzpoměl atd...
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Skype
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Skype »

V mém případě by to byl docela problém.
Nehoda se stala na Slovensku.
Nevěřili by jste jak záměrně to celé natahuje jak Česká tak Slovenská Kooperativa.
V zápisu mám jasně napsaného vinníka,ale postup pojištoven vůči poškozeným je trestuhodný.
Mám skoro 2 měsíce po nehodě a krom jednoho informačního dopisu se nic neděje.
Česká Kooperativa dokonce vůbec nereaguje a tváří se jako by se ji to ani netýkalo a přitom vyřizuje odškodnění ve spolupráci se Slov.Kooperativou.
Slov.Kooperativa aspon komunikuje a odpovídá na mé dotazy.
Česká Kooperativa Vám ani neodpoví na písemný dotaz. :roll:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od widle »

Skype píše:V mém případě by to byl docela problém.
Nehoda se stala na Slovensku.
Nevěřili by jste jak záměrně to celé natahuje jak Česká tak Slovenská Kooperativa.
V zápisu mám jasně napsaného vinníka,ale postup pojištoven vůči poškozeným je trestuhodný.
Mám skoro 2 měsíce po nehodě a krom jednoho informačního dopisu se nic neděje.
Česká Kooperativa dokonce vůbec nereaguje a tváří se jako by se ji to ani netýkalo a přitom vyřizuje odškodnění ve spolupráci se Slov.Kooperativou.
Slov.Kooperativa aspon komunikuje a odpovídá na mé dotazy.
Česká Kooperativa Vám ani neodpoví na písemný dotaz. :roll:
a teď si vyber...která pojišťovna je dobrá..všechny mají jedno společné, nalákat lidi a inkasovat od nich peníze...ale když mají něco udělat pro zákazníka, tak na to mají dost času...
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od midar »

MOTIF
Tak co se pojistovny tyce, mam dobrou zkusenost s Generali. Na havarijko bez problemu proplatili cenu novejch dilu bez amortizace, jenom strhli spoluucast. Kdyz skoncil leasing, uznali bonus a dokonce me dali slevu na venkov i kdyz mam auto na ICO a tam se sleva nedava. Nemeli ani problem s prasklym sklem kdyz prasklo 3 tydny po uzavreni pojistky. Takze kdyz jsem koupil Galaxy, zustal jsem zase u nich. Nejsou nejlevnejsi, ale ten servis za to stoji. A nebo mam jen stesti?

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Shemik »

No obecne je to vzdy tezke, to chapu a po nehode tuplem, ale pravda je, ze lze vse ovlivnit i zpetne a pokud by slo o nejakeho psa tulaka, tak budiz, to je pak asi opravdu neresitelne, ale kdyz policie zna majitelku psa, tak neni co resit, to je zavineni, jako vino. Takovy pripad se uzavira sam a vinik je jasny, jen se to chce pohandrkovat se s nima a popostrcit je at soji praci udelaji poradne. No a to by za skoro 30.000 snad stalo, coz?

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Já taky měl zatim dobrou zkušenost s Generali.. Nedoporučuju koop, ČP, ČPP, ČSOB! Akorát mě nasrali, že mi nechtěli zrušit povinný, když mi PČR zabavila pašíka...

Uživatelský avatar
PetrB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 05.10.2007 12:40
Bydliště: Hulín

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od PetrB »

Já mám taky dobrou zkušenost s Generali.Na parkovišti mi nabourali nárazník a světlo a zaplatili to i s lakováním nárazníku všechno akorát si odečetli spoluúčast. A když jsem trefil na dálnici zajíce ve 130, tak ten nárazník taky zaplatili i s barvou.

MOTIF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.10.2007 22:27

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od MOTIF »

Shemik píše:Motife, to viz, ze majitelka psa udelala chybu, nezabezpecila zvire pri pohybu na komunikaci, tak aby neohrozilo bezpecnost provozu a v takovem pripade by byla vinikem nehody ona a vlastne i nahrada skody by v takovem pripade mela jit za ni.

Jak je to dlouho co se to stalo?
Koho policie urcila jako vinika nehody?
Je v policejnim protokolu zaznamenan volny pohyb psa po komunikaci?

Nestalo by za to to zkusit jeste vymoct? Ja myslim, ze pokud jsou tyto udaje zaznamenane v protokolu, tak by to melo jit docela dobre vymoct. Ale dost se divim tomu, jak to vyhodnotila policie. Covece v takovem pripade bych se pral jako lev. 8)

Jde o to, že ona o psa nehlasi a pes je u jeji dcery co tam bydli.. Jezdim tam pravidelne a jeji dcera mi to rekla. Ale nechce jit proti ni u Policie.. Proste je to strasne zamotany.. Spis me mrzí to, že si platim havarijku a pak se stane tohle.. Policii me s verdiktem opravdu nepřekvapila, protoze jsou to tupci na entou :-), ale pojistovna me jaksi zaskocila.. Odskodneni mi neprijde spravedlive..!!

Uživatelský avatar
Skype
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Skype »

Pojištovny mě už nepřekvapujou.
Po dlouhé době mě poslali dnes aspon email
Měsíc jim leželi na stole podklady k dopr.nehodě a teprv 18.10.07 je zaslali na Slovensko.
V dnešní době mobilni komunikace mě to rozum nebere !

Vážený pane,

dopravní nehoda se stala na území Slovenska, řídí se tedy slovenským právem.
Veškeré podklady jsem dne 18.10.2007 zaslali pojistiteli viníka a požádali
ho o stanovení výše skutečné škody dle slovenského práva. Po obdržení
výpočtu dojde ihned k vyplacení.

MOTIF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.10.2007 22:27

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od MOTIF »

Skype píše:Pojištovny mě už nepřekvapujou.
Po dlouhé době mě poslali dnes aspon email
Měsíc jim leželi na stole podklady k dopr.nehodě a teprv 18.10.07 je zaslali na Slovensko.
V dnešní době mobilni komunikace mě to rozum nebere !

Vážený pane,

dopravní nehoda se stala na území Slovenska, řídí se tedy slovenským právem.
Veškeré podklady jsem dne 18.10.2007 zaslali pojistiteli viníka a požádali
ho o stanovení výše skutečné škody dle slovenského práva. Po obdržení
výpočtu dojde ihned k vyplacení.

To je dobry!! :-)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Shemik »

Motif:
Jednani pojistovny me neprekvapuje, naopak by me prekvapilo, kdyby bezp problemu platila. Ale s tou majitelkou psa, pokud ona nebo ta jeji dcera nejsou vylozene Tvoji kamosi, tak bych na to kaslal a sel do toho. Komu pes patri by nemelo byt tezke prokazat a mas platce skody na svete. 8)

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od widle »

Shemik píše:Motif:
Jednani pojistovny me neprekvapuje, naopak by me prekvapilo, kdyby bezp problemu platila. Ale s tou majitelkou psa, pokud ona nebo ta jeji dcera nejsou vylozene Tvoji kamosi, tak bych na to kaslal a sel do toho. Komu pes patri by nemelo byt tezke prokazat a mas platce skody na svete. 8)
to má shemik pravdu, já bych do toho taky šel....na každé obci by se mělo za psa platit, čili by neměl být problém zjistit to , čí ten pes papírově je...a pak do útoku...
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
S-H-A-R-I-K
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 14.10.2007 13:13
Bydliště: VW-KLUB a nejvíc BŘÍZA-KLUB
Kontaktovat uživatele:

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od S-H-A-R-I-K »

mno reknu vam ze jsem dnes vecer malem sundal statnou srnu :budo:
tip top jeste ze mam uz zimaky a sharik tak skvele brzdi (sam jsem cucel) :lol: :lol:
ale reknu vam na prvni moment jsem myslel ze je jasna a ja taky uf.

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od g2tdi »

Ahoj tak já už taky havaroval V pátek jsem jel s vozíkem z odtahu a na cestě kde by se osobák vyhnul s náklaďákem se pán bál aby nesjel z krajnice, Zatímco mě vytlačil ze silnice a urazil mi zrcátko zničil okno(od letícího zrcátka ) a dveře taky od letícího zrcátka. Měl jsem co dělat abych to neopral o stromy. On byl nalitej jak bomba a nechtěl volat policajty že to viřídíme jen přez pojistku a dnes mi volal že teda nehoda je nahlášená ale likvidátor mu doporučil aby se se mnou domluvil no... tak mi nabídl 1700,-kč :gey: tak jsme se nedohodly ještě že už to mám od likvidátora nahlášený a vyfocený. Ponaučení: vždycky volat policajty.
Přílohy
Obraz043.jpg
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: HAVÁRIE: co se vám stalo za nehody a jak to dopadlo

Příspěvek od Shemik »

g2tdi píše:Ahoj tak já už taky havaroval V pátek jsem jel s vozíkem z odtahu a na cestě kde by se osobák vyhnul s náklaďákem se pán bál aby nesjel z krajnice, Zatímco mě vytlačil ze silnice a urazil mi zrcátko zničil okno(od letícího zrcátka ) a dveře taky od letícího zrcátka. Měl jsem co dělat abych to neopral o stromy. On byl nalitej jak bomba a nechtěl volat policajty že to viřídíme jen přez pojistku a dnes mi volal že teda nehoda je nahlášená ale likvidátor mu doporučil aby se se mnou domluvil no... tak mi nabídl 1700,-kč :gey: tak jsme se nedohodly ještě že už to mám od likvidátora nahlášený a vyfocený. Ponaučení: vždycky volat policajty.
Samo policajty volat vzdy, nikdy nevis co z te nehody muze vyplavat pozdeji, nebo co si muze druha strana vymyslet. To by se Ti jako nevinnemu take mohlo pekne nevyplatit. No a v tomhle pripade se dost divim, zes je nevolal, kdyz byl nalitej, takovej s prominutim kr_pl, patri za mrize a ne za volant, kdyz jezdi nalitej jak bomba. Dneska Ti znicil zrcatko, zitra muze nekoho zranit, nebo ....., ani nebudu domyslet. Ja bych s nim slitovani nemel ani za mak, natrel bych ho jak jen by to slo. 8)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“