OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od kubenec »

Pro nekoho treba uzitecna informace
http://bleskove.cz/zpravy/1039-dalsi-hl ... na-pod-pas" onclick="window.open(this.href);return false;

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od michall »

Ale to jen někdo teď vyhrabal. "Platnost značky B4, která se doposud týkala pouze velkých nákladních aut, ...". Co to je "velké nákladní auto" ? Buďto mám v papírech "osobní atomobil", to je tuším. M1, nebo tam mám "nákladní automobil", kategorie N1. Mám-li "nákladní automobil", tak pro mě platí zákazová značka B4. Může být doplněna dodatkovou tabulku s hmotností, pak se to řídí i podle ní. Kdysi mi někdo vyprávěl, že se snažil přejet do Dojčlandu na nějakém menším přechodu. Jenže ho vyhodili, protože měl v papírech N1 a přechod byl pouze pro osobní automobily.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od trepifajxl »

Je vidět, že se v tom moc neorientuješ, protože nákladní není jen N1, ale taky N2 a N3. A právě ta N2 a N3 jsou myšlena za ta velká nákladní kde musíš mít už papíry nad 3500 kg.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od BigBang »

nicméně proběhla změna viz MDČR
„Nová značka B4 (Zákaz vjezdu nákladních automobilů) platí od 1. ledna 2016 pro všechna nákladní vozidla, bez ohledu na jejich kategorii či hmotnost. Ke změně ministerstvo dopravy přistoupilo při novelizaci vyhlášky, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích. Nejde ale o to změnit stávající praxi na silnicích. Obce mají možnost opravit hmotnostní kategorii na značce nebo dodatkovou tabulkou tak, jak to odpovídá mezinárodnímu standardu.

Původní úprava této značky byla v rozporu s mezinárodním standardem, kterým je Česká republika vázána. V praxi jde pouze o to, aby obce postupně značky upravily a uvedly na nich, od kolika tun platí. To znamená, že zákazová značka pak bude platit pro vozidla o nejvyšší povolené hmotnosti převyšující tuto hodnotu. Případně obce mohou značku doplnit dodatkovou tabulkou s uvedenou hodnotou nejvyšší povolené hmotnosti vozidel (značka bude opět platit pro vozidla, jejichž nejvyšší povolená hmotnost tuto hodnotu převyšuje). Dopravní značka může být vyměněna až v rámci pravidelné údržby dopravního značení v souvislosti s jeho životností.

Návrh této vyhlášky byl předložen do mezirezortního připomínkového řízení na všechna povinná i nepovinná připomínková místa a všechny připomínky byly řádně vypořádány. Ke dnešnímu dni neregistrujeme z praxe žádné problémy ze strany řidičů, ani příslušných úřadů. Příslušné obce mají dostatek možností, jak stav uzpůsobit jejich potřebám, a to jak možností vyznačení hmotnostních limitů vozidle přímo ve značce, nebo prostřednictvím dodatkové tabulky. Policie se podle našich informací v tomto období na tuto věc nezaměřuje. Nikomu nejde o to postihovat řidiče dodávky nebo firemního auta s mřížkou v době, než obce značky nastaví podle skutečné potřeby.

Vytvořeno dne: 5.2.2016“

Takže jediná změna, že buď bude zákaz pro všechny vozidla kat. N nebo bude dodatková tabulka hmotnosti.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od michall »

trepifajxl: no možná ne, ale kde je v zákoně nebo vyhlášce vysvětlen termín "velké nákladní auto"?

Debata se předpokládám týká hlavně řidičů, kteří mají pohledově stejná auta, ale jeden má M1 a druhý N1, a přesto ten druhý za značku nesmí. Pro řidiče N2 a N3 to asi zas tak novinka nebude (či snad existuje třeba Tatra 815 v kategorii "osobní automobil" ?.


BigBang: jo to pak jo, pokud původní značka B4 platila jen pro N nad 3,5t
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od trepifajxl »

V zákoně takový termín vysvětlovat netřeba, tam je jasně N1,N2,N3 a každý by měl vědět co to znamená. Termín velké nákladní je obecně zažitý termín pro auta na která není možno řídit s řidičákem B. Ta Tatra pro osobní přepravu by pak byla nejspíš skupina M3 a to už je autobus.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od michall »

Poukazoval jsem na to, že v článku uvedené "velké nákladní auto" je dost zavádějící, stejně tak jako obecně zažité pojmy. Ale to už bychom asi od pisálků chtěli hodně, aby psali pořádně.

Ale to už nebude stejné auto. Podle mě jde o to, že ta "novinka" motá hlavu těm, kteří mají např. Škoda Fabia Combi v provedení N1 a tací tedy za B4 nemohou, kdežto majitelé úplně stejného auta v M1 ano.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od BigBang »

Přesně, ovšem v kolika připadech to bude dělat problém? 99% lidí s obyčejným osobákem s mřížkou (N1) si to ani neuvědomí a prostě tam pojedou a pokud nebudou mít echt štěstí, tak se stejně nic nestane. Pokud se jedná o unifikaci s Evropou, tak proti tomu nic nemám, ale musí se taky na „postižených“ místech zjednat náprava a dodatkovky tam co nejdříve domontovat...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od Skyppy »

Zdravím Vás, moje dlouhodobá rodino.
Včera jsem byl donucen prodat svého miláčka Shardu :minzdr: Doufám, že mě přijmete zpět do své rodiny i když už nejsem majitelem SAG-u. Bylo to nádherné auto kterému jsem slíbil že ho u sebe nechám dožít, ale okolnosti mě donutily k něčemu jinému. Nemám sílu o tom mluvit a i při psaní této bolestné události se mi hrnou slzy do očí. Tak se mějte a držte se.
Váš KLOKAN

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od michall »

Vidím to tak, že vlastnictví SAGu je pouze inspirací pro vstup do klubu, nikoli podmínka pro členství, setkání s kamarády či výlet na srázek. Jednou jsi "náš" a jestli jezdíš SAGem, Škodovkou nebo třeba pažoutem (Shemik promine :-) ) je, alespoň mě osobně, jedno. Rád se s tebou kdykoli potkám.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od Skyppy »

Děkuji za podporu. Pokud bude příští Džbán (18.02.), tak dorazím. Už jsem Vás strašně dlouho neviděl a chybíte mi, BANDO!!!!

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od M@rty74 »

Přátelé nejste někdo majitelem krabičky pro mýto - ENC - v Chorvatsku pro kategorii I. ? Potřebuji půjčit v termínu od 28.7 do 15.8 .
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od tomas.nemo »

Zdar lidi, taky mám jeden dotaz. Mám Galaxy 2002 a klasická světla. Má někdo srovnávací zkušenost normální světlo a xenon? Co svítí líp? Někdo říká že xenon, někdo na ně nadává že nic moc. Poradíte?
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od kubenec »

Original xenon je lepsi nez zarovka. Ovsem oblibene HID sady s 6000K sviti hure nez H7. Takze zalezi s cim jezdi ten kdo Ti to rikal.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od tomas.nemo »

Nemyslím HID nacpanej do normální paraboly, ale klasickou xenonovou čočku.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“