OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od michall »

To chce tréning :D

Tohle bude ono http://autatua.com/rozmery/volkswagen/sharan.html" onclick="window.open(this.href);return false; pro Sharany


edit: no ale třeba na Alhy to moc nesedí. Mám jednu 2000, délka, šířka sedí, ale výška, hmotnost a rozvor jsou jiné. Ve výčtu olejů chybí motor AUY, je však uveden i méně zastoupený ANU. ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od tomas.nemo »

jooo ahááá tohle........
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od lubos1947 »

Ano to je ono, kdybych to uměl dát sem tak bych to dal, ale neumím, jěště že tady jsou šikovní kluci. A je pravda že toho tam dost nesedí taky mě nesedí délka a váha, navíc spotřeba je udávaná hodně optimistická
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od Skyppy »

Něco jen tak pro zavzpomínání:
IMG_20170112_075759.jpg

Uživatelský avatar
Spooky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 29.03.2011 14:45
Bydliště: Prdelákov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od Spooky1 »

Měníl jsem gumy, tak rovnou proběhla trocha toho tjuuuningu a nabarvickoval jsem plechace, když už nemam alu na zimu... :D Jsem zvědav na názory... :D ale já jsem spokojen...
Přílohy
20170125_131519.jpg
Nesnáším tuctový auta, proto mám SAG a Octu... :D
A vočipovaný f tédéíčku pi*o... :D
Jo a taky umím povinný ručení. :P

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od BigBang »

je to dobrý :good:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od lubos1947 »

Jaké máte kdo nájezdy? Chci si nějaké udělat ale proč třeba vymýšlet něco co je vymyšlené.
Já bych si představoval něco takového: Svařit z trubek nebo jiného materiálu takový podstavec o rozměrech ASI 30x30 cm nebo 35x35 cm a výšku
takovou aby se auto zvedlo co nejvýše a nezavadilo to nárazníkem o podlahu (asi výšku 30-35-nebo 40 cm muselo by se to proměřit. tyto podstavce samozřejmě udělat dva pro obě kola. K těmto podstavcům přidělat jednoduchým způsobem šikmou plošinu - nájezd, po najetí autem na tyto podstavce zajistit vzpěrou za kolem aby bylo zabezpečeno že auto nesjede a pak tuto šikmou plošinu oddělat. V tomto případě by stáli kola pouze na těch podstavcích a pod auto by se dalo pohodlně dostat i z boku např při opravě výfuku, bufíka a pod.
Nebo ještě trochu složitější ty podstavce udělat tak že by byly čtyři trubky- svislé do těch by šli další čtyři trubky volně (něco na způsob jak mají zedníci kozy na lešení)a pod to dát hever a vyheverovat to podle potřeby a zajistit.
Nemáte někdo něco podobného již vymyšleno???
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od BigBang »

na to abys to zheveroval nepotřebuješ nájezdy, to ti stačí takový ty kožičky ;)
Obrázek

Nájezdy jsem si nedělal, ale asi jednoduše by se daly udělat jak říkáš. Maximálně k tomu ještě přidat zavětrování. A nájezd jednoduše díry a přišroubovat :idea:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od vilik »

Já nájezdy mám. Dělané z trubek, se zavětrováním, nájezdová plocha z fošny. Asi by byl lepší ocelový rošt. Ale fungují dobře. Někdy v daleké minulosti jsem je od někoho dostal. Je to takové samo-domo rychle spíchnuté. Vjezd do garáže mám z kopce a když tam dám nájezdy, tak je auto v rovině. Ideál pro výměnu oleje.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od lubos1947 »

Big Bang: Ty mě nerozumíš já nechci auto vyheverovat a pak dát pod to kozy, ty ostatně mám. Já si představuji takový podstavec na který by se najelo pomocí nájezdové plošiny, která pak by se dala odstranit aby se mohlo pod auto i z boku. A pak v případě potřeby když by bylo potřeba ještě auto více zdvihnout tak dá hever dovnitř té plošiny v místě pod kolo a celé to ještě přizvednout. Ve svislých nohách-trubkách by byly ještě jedny trubky něco podobného jak máš na fotce té kozičky a zajistit. Ale nevím zdali by se to nekřížilo při heverování.Já mám problém když něco dělám pod autem, tak proto bych to potřeboval zvednou co nejvíc, ideální by byla rampa ale bohužel není místo nebo jáma v garáži ale to se mě už nechce kopat.

vilik: Ty máš nájezdy z jednoho kusu nebo ze dvou? A jakou máš celkovou výšku? A co je to zavětrování- to je zajištění? jestli to máš ze dvou kusů mohl bys to prosím vyfotit? Dík
A propol nevím jak II sharan má výpustný šroub na vaně ale I sharan má výpusták tak, že po vypuštění oleje tam zůstane asi půl litru (stejné měl i golf) aby se vše vypustilo muselo by se předek zvednout pomalu o 45 stupnů. Já když jsem měl dole vanu tak zespodu v nejniším bodě jsem si udělal ještě jeden šroub, pak to vyteče vše
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od michall »

Moje první nájezdy jsou asi 2m U profilu, na jedné straně podepřeno konstrukcí z jeklů. Výška cca 50cm. Kamarád, co to vařil se ptal, jestli budu opravovat lokomotivy :-). Teď mám kupované, svařené z L profilů a pásků a stačí. Zavětrování je v podstatě pojistka proti rozevření - představ si třeba 2 jekly, konce svařené v pravém úhlu, zavětrování tvoří další tyč uchycená třeba v polovině obou jeklů. Zabrání jejich rozevření, resp. sníží namáhání spoje. Zavětrování se říká třeba taky dílů, který zabraňuje pootočení satelitu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od lubos1947 »

Jo už michalle rozumím, závětrování je to samé co např. příčka, vzpěra akorát jiný název. Dík
jinak ještě mě jde o to abych auto zvedl co nejvíce a nájezdovou šikmou plochu abych měl tak dlouhou aby až najedu na tu plošinu mohl vyndat, respektive abych na ni nenajel zadním kolem, čili když je psaný rozvor 2835mm tak asi dlouhou 1,30m a zárověn abych o ní nezavadil nárazníkem.
Jako dalo by se udělat i ta výška větší než třeba 50cm ale to by se musela udělat delší nájezd aby se nechytlo nárazníkem, jenže to už bych najel i zadním kolem.Ale asi zvítězí nastavitelná na výšku ta plošina a Ty jsi mě přivedl na myšlenku že by bylo dobré mít na nájezdy dva jedny kratší, a pak když bych potřeboval auto zvednout víc a nepotřeboval bych se pod něj dostat z boku tak plošinu nastavit co nejvýš a dát delší nájezdovou plošinu na kterou najet i zadníma kolama. Až to vymyslím a udělám a osvědčíli se to tak ofotím a dám to sem
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od michall »

Jen teda bych asi dal hodně pozor na kvalitu materiálu, práce i konstrukce. Přece jen na tom bude tuna železa a pod tím ty. Čím víc fučurin, tím víc se toho může potento.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od vilik »

Jsou z jednoho kusu a a při přenášení si připadám jak nevolník v kamenolomu. Zavětrování ti vysvětlil Michall. V podstatě jsou to šikmé příčky mezi stojkami co zabezpečují stabilitu a mechanickou pevnost.
:wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od lubos1947 »

https://www.uni-max.cz/zvedaky-podpery/autotechnika/" onclick="window.open(this.href);return false;
Co říkáte na toto.Když sjedete myší níž tak je to druhý obrázek- nájezdové plošiny. Viděl jsem to včera u jednoho opravdu to je věc. když je to dole tak je to asi 15cm vysoké a zvedne se to že je to od země 40 cm. Dá se to použít jak na stejnou nápravu ,tak i na jednu přední a zadní. Je to lehoučké nezabere to moc místa. Bohužel asi to nemají, psal jsem jim do e-mailu tak zítra uvidím.Ten dotyčný majitel to má asi 2 roky od této firmy a stálo to okolo 8000.- kč Jestli to budou mít a za tuto cenu tak to beru.
jinak to udělám přesně podle toho, akorát nevím kde sehnat tu hydrauliku, přinejhorším možná bych použil ty co jsou v pojízdném heveru.


Ps. pro moderátora. Těd jsem si všiml že se mě nenačítají příspěvky stále mám počet 126
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“