OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od kubenec »

Já jsem si dělat tyto
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2949815#p2949815" onclick="window.open(this.href);return false;
Po úpravě dorazu
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2951893#p2951893" onclick="window.open(this.href);return false;

Délka nájezdu cca 125cm a výška cca 30cm. Z hlavy nevím, musel bych zítra v práci změřit přesně. Rám je z 25jeklu, nájezd z 25L a žebřík z 20L. Doporučuji ovšem žebřík z 25L, protože nebudeš muset koukat zda najíždíš přesně mezi boční L

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od M@rty74 »

kubenec píše:Já jsem si dělat tyto
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2949815#p2949815" onclick="window.open(this.href);return false;
Po úpravě dorazu
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2951893#p2951893" onclick="window.open(this.href);return false;

Délka nájezdu cca 125cm a výška cca 30cm. Z hlavy nevím, musel bych zítra v práci změřit přesně. Rám je z 25jeklu, nájezd z 25L a žebřík z 20L. Doporučuji ovšem žebřík z 25L, protože nebudeš muset koukat zda najíždíš přesně mezi boční L

:blush: teda jen pro úplnost... v topicu o nájezdech píšeš :blush:
kubenec píše:Já to mám z 30 jeklu a 30L. Oni to mrskaj všechno počítám jen z toho L a to metr stojí 35kč a potřebují alespoň 10m/ks na kvalitní konstrukci a kde máš práci a nějaký výdělek.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od kubenec »

Jestli si to nasel v tom prispevku, tak to bude pravda. :oops:

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od lubos1947 »

hoši poradíte mě někdo mám 3 otázky které se netýkají sharana. mám ještě (pro rohlíky seat cordobu 1,9 sdi) a začlo mě za jízdy blikat kontrolka žhavení, ale proud na žhavičky nejde- kde hledat chybu
Pak mám ještě dotaz pro dceru jsem koupil opla zafíru a nejde ventilátor topení 1 , 2, 3, na plno 4 jde. nevíte někdo kde najdu ty odpory
A ještě je to dotažené z italie a co jsem se koukal tak snad u všech zafír je odlepená střecha- čalounění prý teplem, nevíte někdo tak to přilepit nechce se mě sundávat celé stropní čalounění.
Vím že to asi nepatří sem do VW ale někdo může radou pomoct. Děkuji
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od M@rty74 »

Od června začínají pokuty za úpravy aut, servis je musí majiteli hlásit
26. května 2017, aktualizováno

Od června vstoupí v platnost novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Její součástí je povinnost autoservisů oznámit majiteli při zásadních zásazích do vozu, například při odstranění filtru pevných částic, že tím vozidlo ztrácí způsobilost k provozu.
Povinnost informovat je důležitá proto, že v minulosti se při odhalení podobných změn majitel vozidla často odvolával na to, že je udělali v servisu bez jeho vědomí. „Teď bude existovat dokument o tom, že klient věděl, že jeho vozidlo ztrácí technickou způsobilost,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Servisy mohou být postiženy až půlmilionovou pokutou za to, že klienty o změnách odporujících řádnému používání vozidla dostatečně neinformovaly.

Naopak motoristé mohou za nepovolené úpravy, jako jsou úprava brzdového systému na sportovní provedení, montáž sportovních ochranných rámů, aerodynamických křídel či zabarvení skel, dostat pokutu až 50 tisíc korun. V některých případech pak mohou být postiženi i dvojnásobnou částkou, uvedlo ministerstvo dopravy.

Další změnou je povinnost fotograficky dokumentovat testy vozidel ve stanicích měření emisí, která začne platit od prosince. „Podobně se už fotí vozidla při STK, fotografie pak slouží jako důkaz, že vozidlo bylo skutečně fyzicky přítomno na zkušební lince, uvedl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Zdroj: http://auto.idnes.cz/silnicni-zakon-aut ... servis_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od 11mAjA11 »

lubos1947 píše:hoši poradíte mě někdo mám 3 otázky které se netýkají sharana. mám ještě (pro rohlíky seat cordobu 1,9 sdi) a začlo mě za jízdy blikat kontrolka žhavení, ale proud na žhavičky nejde- kde hledat chybu
Pak mám ještě dotaz pro dceru jsem koupil opla zafíru a nejde ventilátor topení 1 , 2, 3, na plno 4 jde. nevíte někdo kde najdu ty odpory
A ještě je to dotažené z italie a co jsem se koukal tak snad u všech zafír je odlepená střecha- čalounění prý teplem, nevíte někdo tak to přilepit nechce se mě sundávat celé stropní čalounění.
Vím že to asi nepatří sem do VW ale někdo může radou pomoct. Děkuji


Počítám že když na tej Cordobě šlápneš na brzdu tak to blikat přestane ?
Jestli jo tak je problém ve spínači na brzdovém pedále (případně nesvítí brzdové světla).
Zafira - tipuju že to bude před spolujezdcem za kaslíkem blízko ventilátoru (aby se to proudem vzduchu chladilo) , bude to asi jen nacvaklé v plastu.
A stropnici přilepit čalounickým lepidlem ve spreji, to pohledej v čalounických potřebách (nebo třeba máš poblíž čalouníka co ti to foukne a nebudeš muset kupovat celý sprej..)
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od lubos1947 »

Jo dík to problikování samo od sebe přestalo, Ty odpory na zafíře skutečně byli jak píšeš, a to čalounění jěště opravené nemám.
To lepidlo ve spreji měla firma autoprima jenže bohužel ta zanikla to bylo opravdu dobré lepidlo nikde jinde jsem jej nesehnal.Je to dobrý typ a to mě nenapadlo zajít do čalounických potřeb. dík
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od 11mAjA11 »

:good: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od M@rty74 »

lubos1947 píše:To lepidlo ve spreji měla firma autoprima jenže bohužel ta zanikla to bylo opravdu dobré lepidlo nikde jinde jsem jej nesehnal.Je to dobrý typ a to mě nenapadlo zajít do čalounických potřeb. dík
https://www.zbozi.cz/hledani/?q=lepidlo ... m=referral" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od tomas.nemo »

Někdo má jednu mou příbuznou fakt "rád" :laugh:
Přílohy
guma.jpg
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od 11mAjA11 »

Pěkné pěkné, mě na cestě z dovolené ze Swedenu při mezipřistání v Dresdenu vystřelil ventilek na ouže (oddělila se mosazná část od gumy) oprava za 5e v místním servise V.A.G. .
Jinak cesta komplet 4453km po ose a cca. 289km trajektů bez poruchy.
Jen sem dolil celkově asi 1.5l olejíčku.
Krásná dovča užovkou po severu i vrakoles jsme navštívili.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
vodnice
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 25.05.2008 12:32
Bydliště: Rakovník

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od vodnice »

:pleasantry: Podívejte se všichni do sekce srazů.Koná se podzimní sraz. :yahoo:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od michall »

Nejspíš se blíží konec lidstva, tedy alespoň jeho části. A nebude k tomu potřeba nemocí, havárií, válek … ani SkyNetu. Zahyneme na totální uvaření mozku.

Dle Vyhlášky 83/2016 Sb. nesmí sběrné suroviny vykupovat, resp. ani zdarma přijímat, části aut či autovraků, neboť tyto jsou označeny jako nebezpečný odpad. Řekněme, že mám zbytky vlastního rozumu, který tedy myslí jednak ekologicky (skutečně nevylévám vyjetý olej do řeky, nevyhazuji pneumatiky v lese, …) a jednak ekonomicky (některé věci se nemusí vyhazovat, dají se za drobný peníz zpeněžit a dále recyklovat). Tedy nějak nechápu, proč můžu ve výkupu zpeněžit ocelovou konstrukci 28x napatlanou barvou pochybného původu, ale nemůžu tam prodat brzdové kotouče, které jsou relativně čistá litina. Ovšem výjimku tvoří autobaterie, které jsou přece čistota sama. Něco podobného funguje i u pneumatik a to i ve sběrném dvoře, kde za odevzdání chtějí od cca 20Kč výše.

Tedy v mém případě jsem se pokusil ve výkupu zpeněžit střechu a dveře od auta, zbavené naprosté většiny plastových dílů. Nepovedlo se, ačkoli tam na hromadě ležely radiátory topení, umatlaná konstrukce čehosi, …

Takže stejně jako maníkovi ve sběráku jsem ve výkupu oznámil, že střechu i dveře (i pneumatiky) odhodím v nejbližším lese, protože je to pro mě jednodušší, než se s tím vláčet někam, kde mi milostivě dovolí ty krámy odložit a někde za to chtějí i zaplatit. Asi jako MasterCard – jejich pohledy byly k nezaplacení.

Omlouvám se za „slohovku“, ale mě tohle prostě hlava nebere.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Spooky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 29.03.2011 14:45
Bydliště: Prdelákov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od Spooky1 »

Michall: Joooo znám to dost dobře... Prý je hodně hlídají zda to berou. A mají za to pokutu až 50 tisíc. Respektive, smějí díly vzít od automechaniků, kteří na to mají živnost ale od soukromé osoby nesmějí... Celé vraky na ekolikvidaci taky brát smějí...
Asi je potřeba toho nastřádat pořádnou hromadu a odvezt to před vrata tomu chytrákovi co tuhle kravinu vymyslel...
Nesnáším tuctový auta, proto mám SAG a Octu... :D
A vočipovaný f tédéíčku pi*o... :D
Jo a taky umím povinný ručení. :P

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od BigBang »

Je to kravina tahle vyhláška. Šermují sice ekologií a ekolikvidací aut, ale to s tím nemá nic společnýho, je to jen výplod chorýho mozku. :roll:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“