NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od marasoba »

5 litrů na 100km. Krásná spotřeba.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od ls »

Plná a plná u našich aut je rozdíl i 10l.stačí tochu zmačknout odvzdušňovák .Já na dovolenou natankoval 90l.Stál jsem trochu zešikma zmačklej odvzdušňovák a naftu jsem měl po hrdlo.Na 5l jsem se taky dostal,ale cesta mimo dálnice pomalý rozjezdy a max90km/hod.Jinak dlouhodobá 6l

Uživatelský avatar
2P7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.06.2009 20:48

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od 2P7 »

No já jsem včera bral plnou a dostal jsem tam 68 litrů a 10 tam tak mohlo být a spotřeba,no počítač mi ukazuje při pohodový jízdě 5.1-5.7 a maximum bylo asi 6.8,ale skutečnou jsem ještě nepočítal,ale počítám tak o litr víc.

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od Julinaa »

Tak se včera naskytla možnost mít hodně levnou naftu,tak jsem toho využil.pr**l auta stála do kopce,otevřu víčko od nádrže a strčil jsem stahovací pásek mezi takový plech v hrdle,aby držel odvzdušňovák furt nahoře :roll:
V nádrži jsem měl lehce nad rezervou a i tak do nádrže zahučeli 4 po hrdlo natočený dvacítky kanystry :D

Takže to chce před tankováním držet odvzdušňovák stále nahoře a jak píšu udrží ho i stahovací pásek :wink:
Takže se do nádrže vleze celkem lehce přes 90 litrů

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od Julinaa »

tak minule jsem do nádrže narval 90 litrů a před týdnem 95litrů-je to vůbec možné!
Leda že by odvzdušňovák nedokázal na jedno natankování vypustit všechen vzduch,ale muselo by se trochu pojezdit a znova tankovat až po hrdlo.
Ale jinak paráda,cesta do Maďarska 410km a dojel jsem tam a ručička ukazovala téměř plnou nádrž :D po příjezdu z Maďarska lehce pod polovičkou.

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od Mikycarp »

Když jsme jeli do HR, tak jsem poprvé za dobu co mám Alhu tankoval plnou a taky se mi povedlo vypustit asi 5 litříků pod auto, samozřejmě ne hrdlem, ale šlo to někudy z nádrže od podběhu - byl jsem z toho docela v šoku, stejně tak obsluha čerpačky. Ještě pár kilometrů po natankování jsem v každé zatáčce smrndal naftu čůrkem. :sorry:
Kluci, nemůžete mi sem někdo hodit screen z ETKY, jak to tam vlastně je? Nemám ji teď nainstalovanou. Jde o jedničkovou alhambru 81 kW
Díky
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od marasoba »

Snad je to ono 8)
Přílohy
nadrz alhambra.pdf
(37.64 KiB) Staženo 296 x
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od Mikycarp »

díky moc, to je přesně ono :thanks:
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od BigBang »

Jel jsem do Maďarska před odjezdem jsem natankoval plnou (první cvaknutí pistole) 40 l - byla půlka nádrže. V Šahách na shellce (po cca 600 km) opět půl nádrže a natlačil jsem tam 50l (posledních 10 bylo s odvzdušněním) a takovejch 5 l určitě a možná i 10 by se s trochou snahy vešlo. Do cíle bylo 30 km a plus cesta zpět 630 km a palivoměr ukazoval lehce nad čárku před půlkou :) s neustále zapnutou klimou a jízdou v „konvoji“, kde jsem jel vzadu, takže o ekonomický jízdě bych si mohl nechat zdát, super 8) :)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od Mikycarp »

Mikycarp píše:Když jsme jeli do HR, tak jsem poprvé za dobu co mám Alhu tankoval plnou a taky se mi povedlo vypustit asi 5 litříků pod auto, samozřejmě ne hrdlem, ale šlo to někudy z nádrže od podběhu - byl jsem z toho docela v šoku, stejně tak obsluha čerpačky. Ještě pár kilometrů po natankování jsem v každé zatáčce smrndal naftu čůrkem. :sorry:
Kluci, nemůžete mi sem někdo hodit screen z ETKY, jak to tam vlastně je? Nemám ji teď nainstalovanou. Jde o jedničkovou alhambru 81 kW
Díky
Tak už vím, kde je problém :negative: :negative: :sorry:
Měl jsem čas, tak jsem rozhodil koberec sundal víčko nad nádrží a viděl tu spoušť :idea:
Zhruba půlka vršku sacího koše byla nějakým záhadným způsobem vylomená, čůro od oranžové trubice lítalo úplně volně v prostoru, to jsem nakonec podstrčil pod zbytek plastu a zapáskoval. Díru jsem utemoval molitanem v igeliťáku a pod víčko dal kus igelitu a následně to oblepil lepenkou, aby do kabiny šlo co nejméně výparů

teď dotaz - to co je vylomené je jen víčko, nebo budu muset měnit celý sací koš ?
Dá se to vyměnit bez sundání nádrže tím otvorem, nebo musí nádrž dolu?
Přílohy
IMG_1737.JPG
IMG_1739.JPG
IMG_1740.JPG
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od Captain »

Hoj. Nevíte někdo, jestli je nějakej rozdíl mezi nádží na sharanu ll předokolka a 4motion. Pořídil sem čtyřkolku a příjde mi, že se budík na naftu při skoro prázdné nádrži jinak chová. Jestli je ta nádrž kvůli kardanu jiná ???

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od Rados sv »

Chytrá knížka o tom nic nepraví,ale muj názor je,že nádrže jsou totožné.Mám 4motion a maximálně jsem tankoval cca 81l.1/2 na budíku NEodpovídá polovině nádrže.Natankuješ plnou najedeš cca 200km a furt je plná,pak pozvolna klesá,po cca 600km je budik pod polovinou,pak začne padat neuměrně rychle,spadne skoro na rezervu a cca 100 km se zase ani nehne.Stejnou zkušenost mám i na Mazdě a na Transitu.Asi je to normální.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od 11mAjA11 »

Mikycarp píše:
Mikycarp píše:Když jsme jeli do HR, tak jsem poprvé za dobu co mám Alhu tankoval plnou a taky se mi povedlo vypustit asi 5 litříků pod auto, samozřejmě ne hrdlem, ale šlo to někudy z nádrže od podběhu - byl jsem z toho docela v šoku, stejně tak obsluha čerpačky. Ještě pár kilometrů po natankování jsem v každé zatáčce smrndal naftu čůrkem. :sorry:
Kluci, nemůžete mi sem někdo hodit screen z ETKY, jak to tam vlastně je? Nemám ji teď nainstalovanou. Jde o jedničkovou alhambru 81 kW
Díky
Tak už vím, kde je problém :negative: :negative: :sorry:
Měl jsem čas, tak jsem rozhodil koberec sundal víčko nad nádrží a viděl tu spoušť :idea:
Zhruba půlka vršku sacího koše byla nějakým záhadným způsobem vylomená, čůro od oranžové trubice lítalo úplně volně v prostoru, to jsem nakonec podstrčil pod zbytek plastu a zapáskoval. Díru jsem utemoval molitanem v igeliťáku a pod víčko dal kus igelitu a následně to oblepil lepenkou, aby do kabiny šlo co nejméně výparů

teď dotaz - to co je vylomené je jen víčko, nebo budu muset měnit celý sací koš ?
Dá se to vyměnit bez sundání nádrže tím otvorem, nebo musí nádrž dolu?
Tvl. s tím něco dělej bo Ti do nádrže padá bordel jak sviňa..Sežeň třebas nekompletní nebo nefunkční koš a poskládej si jeden funkční..
S tímhle si zahráváš na odrovnání čerpadla atd. všechen bordel co se dostane nad nádrž se tou lochnou dostane dovnitř, a o chcaní nafty ani nemluvím - rozhodně s tím něco dělej..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od Captain »

No, chytrá knížka nic o 4motion neříká . Něco sem zaslechl, že jsou tam dvě čerpadla, jedno přečerpávací a druhý normální. Mám to chvíli, a ještě sem pod tím neležel. Tady u čtyřkolky mi příjde, že se to nějak dlouho přelévá. Chvíli je tam skoro nula , a pak po pár minutách zase nad rezervou. U Předokolky mi to přišlo, že jak se to naklonilo, budík to hned ukázal.....uvidíme, až pod to vlezu.

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od romank52 »

Pozrel som tak zbezne do ETKY, vyzera to, ze su iba dva druhy nadrze - benzin a diesel, takze medzi dvoj a stvorkolkou by nemal byt rozdiel.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“