NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

Příspěvek od vilik »

Já mám za to, že je to pojišťák, který drží v nádrži určité množství vzduchu (cca 10 litrů), který má sloužit k vyrovnávání rozpínavosti paliva vlivem tepla. Je nastaven na určitý tlak a když se palivo rozepne moc, tak si trochu odfoukne.
Na tohle pozor, při plnění nádrže nadoraz. Otevřením vlastně vzduchový polštář vypustíte a v nádrži zbyde jen nestlačitelná kapalina. Nafta se tankuje z podzemních tanků, kde je chladnější než okolí. Takže natankovat až po hrdlo (mám vyzkoušeno cca 85 litrů), ale okamžitě jet alespoň 100 km, aby se do nádrže dostal zase nějaký vzduch a byl prostor pro rozpínaní. Jinak je auto počůrá a naftu budete lovit na silnici. :lol:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

sheky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: karviná

Tankování

Příspěvek od sheky »

Nazdar všichni
Včera jsem byl tankovat a opět jsem na tankoval málo.Důvod?Vypínala se mi furt tankovací pistol.Nádrž prázdná,blatník od nafty jak to občas vyteklo a aj jsem mačkal odvzdušňovák a nic.Nacrckal jsem tam asi 8litrů a jel jsem pryč.Tož teď babo raď.Jak tam tu naftu dostat.

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Tankování

Příspěvek od Galaktický Aleš »

nezasunuj až po gule, ale jen nějakých 10cm. pak bys měl tankovat galaktickou rychlostí. :D

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: Tankování

Příspěvek od marasoba »

Jo tankování... Co já se navztekal, než jsem se naučil tankovat u Sharana. U některých pump už netankuji, protože mi to prostě nejde. Asi záleží na tvaru pistole. Ale jak říká Aleš, zasunout jen kousek a když to nepůjde, tak ještě ze začátku držet druhou rukou ovzdušňovák. Takhle se mi to osvědčilo. Hodně štěstí :) :roll: :)
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tankování

Příspěvek od Marek77 »

Tankuju zásadně s pistolí zasunutou jen po první zub a velmi pomalu (nejlépe na druhý zářez pistole). Pak to jde úplně samo a mnohdy se to stihne i odvzdušnit, že následné mačkání odvzdušňovacího ventilu nemá smysl. Vejde se tam skoro 80 litrů.

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: Tankování

Příspěvek od vikino »

Přesně jak píšou kluci,nedávat pistoli až na doraz,ale nechat jí trochu venku a pak já zaaretuju a už se krásně plní plná nádrž plnou rychlostí a není problém.
Jen ta cena pak u kasy za plnou :cry: :cry: :cry: :!:
vikino

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: Tankování

Příspěvek od lubino »

Take jsem se natrapil, mam Sharika kratce a tankoval jsem zatim 3x, prvne to bylo OK, podruhe jsem tankoval takovou tou velkou pistoli pro nakladaky takze ta tam samozrejme sla jen na krajicek tak to slo take dobre, no a potreti jsem si pekne zanadaval, co ze to maji s tou pistoli, ze se to porad vypina, no jako nadaval jsem hoodne, pak jsem to povytahl a slo to bez problemu, takze ted uz vim, ze ne vzdy je dobre zasunovat az na doraz :-) :-) :D

Uživatelský avatar
cogina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.05.2008 20:44
Bydliště: Kladno

Re: Tankování

Příspěvek od cogina »

Ahoj chlapi, jezdím se Šarikem už rok a to tankování už mám také vychytaný. Jednou se mi to stalo, no chlapi u benzinky na mě koukali, protože ženská za volantem hotový neštěstí, ale když jsem jednomu řekla a nešlo mu to taky, tak mě zahřálo u srdíčka, že to nebude mnou. No přišli jsme na to, už pistoli nestrkám až dovnitř a je natankováno hned.
Cogina
Sharan 1,9 TDI 96 kw rok výr. 2003

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Tankování

Příspěvek od widle »

cogina

nazdáár, vyplň si podpis, a´t víme odkud jsi a čím jezdíš.......
to tankování je po tom, co na to člověk příjde, pohodička.......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec [LN]
Kontaktovat uživatele:

Re: Tankování

Příspěvek od Mike »

cogina píše:Ahoj chlapi, jezdím se Šarikem už rok a to tankování už mám také vychytaný. Jednou se mi to stalo, no chlapi u benzinky na mě koukali, protože ženská za volantem hotový neštěstí, ale když jsem jednomu řekla a nešlo mu to taky, tak mě zahřálo u srdíčka, že to nebude mnou. No přišli jsme na to, už pistoli nestrkám až dovnitř a je natankováno hned.
tak tak stačí to nervat až na doraz jen kousek a pak to jede jak po másle, akorát plná nádrž je za něco přes 2000kč ani nemrknu :-)

sheky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: karviná

Re: Tankování

Příspěvek od sheky »

ahoj
Trochu se budu bránit,protože mi tu všichni píšete,ať to tam nestrkám celé atd.
Tu pistol jsem zkoušel dávat všelijak. Hluboko,nakrajíčku,půl pistole,ale stále to vypíná.
Ale asi jsem na to kápnul.Totiž před měsícem jsem si nechal poopravovat svého mazlíka u svého mechanika.Bylo toho trochu víc.A taky jsem se mu zmínil,že mi teče nafta,když naplním nádrž do plna a on mi tam vyměnil odvdušňovací hadičku,ale ne za originál,ale za podrobek"něco podobného",který je v průměru o 2mm menší.A to by mohla být tazávada.Co vy na to? I když zase 2mm není nic moc.

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Tankování

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Mike píše:tak tak stačí to nervat až na doraz jen kousek a pak to jede jak po másle, akorát plná nádrž je za něco přes 2000kč ani nemrknu :-)
Jezdi k pumpě 2x tak často a uvidíš že tě plná vyjde vždycky jen okolo tisícovky. A to se vyplatí!!! :D :D :D
---
P.S.: Sorry, už mlčím. Dnes jsem Áčkám střelil svou starou zafiru, tak mám radost a ťapu blbiny...

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Tankování

Příspěvek od kazbic »

cogina

Vítej na fóru.Ať se Ti tu líbí :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: Tankování

Příspěvek od Petr74 »

Taky tu pistoli musím dávat dovnitř tak napůl.

A víte někdo jak je to s tím pěněním nafty... :?: Prý se nemá tankovat moc rychle, ale raději pomaleji - údajně to počítadlo pak méně proměřuje :!: :?: :idea:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Tankování

Příspěvek od vilik »

Při průtoku hadicí a měřákem nafta nepění. To si snadno můžeš ověřit na stojanu, kde jsou průhledná okénka, někdy s vrtulkou. Některé pistole mají ještě okénko u rukojeti. To všechno proto, aby bylo vidět, že teče jen palivo bez bublinek. K napěnění dojde v nádrži. Ta pěna je schopna vylézt ven z hrdla. V ten okamžik by měla vypnout pistole.
Někteří výrobci dávají do nafty přísady k zamezení pěnění. Osobně vím, že nafta na Shellce pění málo, tak předpokládám, že tam něco dávají.

Edit: jinak měřidla jsou cejchovaná a kontrolovaná v pravidelných intervalech. Na každém stojanu by měla být nálepka, kdy byla dělaná kontrola.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“