MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
q4u11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.11.2017 20:43

Spotreba

Příspěvek od q4u11 »

Zdravím Vás chlapi,
Chcel by som vedieť váš názor. Moj problém sa týka spotreby. Ak natankujem viac paliva napr 45 litrov tak urobím okolo 530 km čo vychádza spotreba 8,3l.. ak natankujem napr len 17 litrov tak spravim 300 km a to vychadza spotreba 5.7l...jazdim hodne a teda to mam overené niekolkonasobnym testovanim. (Dlhe trasy) prvé čo ma napadlo bola deravá nadrž, ale po dierke ani stopa. Diagnostika všetko ok. Všimol som si iba pri tankovaní že mám problém natankovať, lebo pištoľ stale vypína. Moja otázka znie (a prepáčte ak je hlupa) či može tlak v nadrzi mat vplyv na spotrebu? Aj ked znie to ako blbosť. Ale aj keď natankujem plnú, tak ručička na budíku paliva mi doslova klesá pred očami.prejdem 20 km a z plnej nadrže je zrazu len 3/4 nadrže. Ide o sharana auy 1.9 tdi 85 kw 2000 rv.aky mate na to nazor? Nikde na fore som nenasiel nič čo by s mojim problemom súviselo. Dakujem

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od michall »

Základem je zjistit, v čem je problém. Podle toho, jak to popisuješ, může být chyba i ve snímači množství paliva. Tj. např. natankuješ jen 17 litrů, ačkoli palivoměr ukazuje 1/4 nádrže.

Tvůj dotaz se hodí do více témat, např. o spotřebě, přístrojovce (budíkách), nádrži (snímač). Vyber si prosím vhodné téma a tam pokračuj v dotazech. Díky
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

PavelDuc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 14.12.2018 12:58

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od PavelDuc »

Ahoj. Mam 4x4 85kw a zda se mi ze to dost zere. Silnice kolem komina dobrý cca 6,5 L/100km,ale dalnice tempo 130-140 a jsem tam k 9 litrum. Pneu 195,60 R16,spotreba na místě dle palubaku 0,6 L/h. Nejsem zrovna ridic bzda/plyn. Na vagu bez zavad. Na co se prosim zamerit,kontrolovat adt? Diky za rady Pavel

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od BOBSEN »

Zaměřit se asi na nic. Je to normál v létě mám dlouhodobou a při rychlostech 80-100 km 6,6 l. Občas když mám chut tak z práce domů to švihám 120-140 a spotřeba je hned 8,8 l. a taky nezapomen, že máš 4x4 takže spotřeba vyšší než jednokolka.

PavelDuc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 14.12.2018 12:58

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od PavelDuc »

Aha,no me se to zdalo tech 9litrů po dalnici dost,prori mestu a tem šoustkák kolem baraku kde se porad radi atd. Jsem myslel ze prave po dalnici kde jedu v podstatě ustalene na 6q bude spotreba nizsi. Nereknu,kdybych valil 160,tak bych to pochopil ale max 140 dle tacho se mi tech 9litru zdalo dost. Jinak dekuji za odpoved. Pavel

tuis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 05.01.2010 18:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od tuis »

Ahoj
Chtěl bych se taky připojit se spotřebou  jakou jsem měl při cestě do Švýcarska kde také právě jsem.
Měl jsem dilema brát či nebrat do kanystrů palivo sebou, ale v práci mi to vymluvit a to takhle..." s tím tvým rezavým srá***, se na tebe hned v Rakousku sesypají policajti a celnici...jak vosy na med...Taky jsem si zjistil, že sankce když Tě s tím chytí jsou skutečně astronomické...A to jsem to měl už tak pěkně připravené a  naplánované...


Tak jsem se naštval a řekl jsem si " když nemůžu vzít víc paliva a jedu i když s plným autem věci a harampadi sám?" Tak pojedu ECO DRIVE...No všude v Evropě na dálnicích je minimální rychlost 80 km/h...tak jo "pojedu 83km/h"...A tak se tak stalo, jel jsem o víkendu takže kamionů až asi na jeden (tak tedy vlastně žádný) mě hezký a poslušně předjel...


Tedy k té cestě...měřila 1225 km a ujel jsem jí tímto tempem za necelých 16 hodin.
Až na neskutečnou kolonu na obchvatu Mnichova, (kde se snažili asi z pěti nebo šesti pruhů to zredukovat na jeden a ještě v odstavném pruhu) tak trvala cca 70min a ještě navíc s tím otravnym poposkakovaní na jedničku...

Tak tedy výsledná hodnota s kterou jsem jel přes 400 km byla 3.9 l/100 což osobně považuji za ohromný úspěch vzhledem k tomu jak starý vůz to je a s nájezdem "asi" 360 000 km. Navíc má nasazené originální rozměr pneu 215/55/16 na discích co tam mám...

Zajímavé je že v cíli mé cesty se ručička množství paliva těsně dotýkala za označenou hranicí 1/2.

Měl bych na Vás dotaz...kolik znáte ještě DNES naftových vozů v této KATEGORII (velikost a hmotnostní třídě), které dokážou jet dlouhodobě pod 4 litry?

Děkuji za možné odpovědi...
Pro  úplnost
Pro úplnost
Pavel /Ford Galaxy 1999, 1.9tdi 81kw AFN/ Ostrava

agecz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.06.2021 16:50

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od agecz »

Ahoj jezdim z 80% procent město VWG7-Variant 1.4TSi 90 kW dlouhodobá (necelych 2000km) spotřeba 7,2l .

Uživatelský avatar
citron66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 01.01.2012 21:15
Bydliště: Brno

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od citron66 »

Já mám motor BVK, dlouhodobá spotřeba je cca 6,5l podle PP, ale v reálu asi o půl l vyšší. Podle denního PP jsem měl nejnižší spotřebu 5,8l, když jsem jel mimo dálnici do limitu a nespěchal jsem. V zimě po městě i 9l. :D
VW Sharan 1.9TDi, 85kW, 2007

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od hiero »

preco si vacsina z vas mysli ze mate spptrebu co ukazuje palubak....a co tak dotankovat po ubehnuti urcitych km 2 x do plna a viete nacom ste😁....ja sa podelim s realom ked dotankujem...inak osadka dvaja plus nejaka batozina vzadu prives s clnom vacsinou dialnica rychlost nesla pod 110 na sopecnej istrii pridky narazovy vietor a v tych dlhych niekolko kilometrovych stupaniach patka skoro podlaha ruchlost nesla pod 100.... tak som uz aj ja zvedavy🤣

tuis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 05.01.2010 18:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od tuis »

Ahoj
Věřím že to bylo na mě o té většině...No v mém případě tato hodnota mi tam skočila po cca 8 hodinách cesty a zůstala tam cca 6 hod. Byla to nejmenší průměrná hodnota která byla dosažena po 8 hod... nemám s tím sebemenší problém.

Samozřejmě pokud bych dotankoval bude to sice přesnější ale tu nejmenší hodnotu tam nenajdeš, bude to vždy vyšší...

U dotankovani nevím jak ostatní, ale pokud nedotankujes do stejné výše nádrže jako před jízdou bude hodnota dosti zkreslená...

např já jsem natankoval plnou až skoro vytekala nafta z nádrže a již nešlo více odvzdusnit...což v mém případě je cca 85 l dle teploty...
Pokud takhle stejně nedotankujes i pojízde a necháš třeba jen do vypnutí pistole pak by byl rozdíl co by Ještě chyběl v nádrži cca 20 l což bude jistě úžasná výsledná spotřeba...

Neříkám, že to lidé tak dělají, ale i to že jen necháš do vypnutí pistole i třeba u stejného stojanu tak stále není jistota že se to zastavilo ve stejné výšce nádrže... (díky naftě která i díky teplotě či kvalitě méně či více pění)...

Chci říct že nejpřesnější je do celkového odvzdusneni nádrže a až po hrdlo aby člověk viděl hladinu tak jako před prvnim natankovanim ... jako v mém případě když jsem tak natankoval...I tak je tam jistá chyba bude i díky třeba jiné teplotě...ale jsou to jen setiny hodnodnoty...
Naposledy upravil(a) tuis dne 19.08.2021 14:26, celkem upraveno 1 x.
Pavel /Ford Galaxy 1999, 1.9tdi 81kw AFN/ Ostrava

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od hiero »

myslel som vacsinu a nie konkretne teba....😁 a tankujem ako pises....hlavne ked robim dlhe trasy....a co sa tyka palubaku staci zmenit volnobeznu davku a palibak ti bude ukazovat aj 3 litre oriemerku🤣

tuis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 05.01.2010 18:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od tuis »

Bohužel jsem neměl možnost to změřit natankovanim a zároveň vůz mám jen chvíli v provozu, ale osobně jsem nedělal žádné úpravy jak píšeš....byl bych,ale rád pokud by to někdo chtěl zkusit a držet tuto rychlost a sledovat snižování spotřeby na podobnou nízkou mez...vůz je z prevodovan do pomalá, ale rozhodně nemám problém vyjet v této rychlosti (83km/h a otáčkách 2000rpm) jakýkoliv kopec na dálnici...
Pavel /Ford Galaxy 1999, 1.9tdi 81kw AFN/ Ostrava

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Já měl Alhambru 81kw, dálková byla řekněme 4 desetiny neřeším. Táta má ovci1 66kw ten jezdí za 4 běžně.
Š120 jezdím do 6. Teď mám supa1 ten je na dálkovou něco mezi 8-10 camracky pod 10 nejde.
V rozměrech a užitnosti SAGu nikdy nic už nebude s takovou spotřebou.
To je naprosto geniálně vymyšlené atuo.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od hiero »

taaakze moja spotreba 7.93 celkom slusne nie :D

tuis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 05.01.2010 18:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od tuis »

To je jistě skvělá spotřeba, podle toho co jsi popisoval...a tedy po na tankování a nebo z palubního PC?
Pavel /Ford Galaxy 1999, 1.9tdi 81kw AFN/ Ostrava

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“