MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

patper píše:Hmmm,tak to se mas....v lete ti bude nafta v nadrzi pribejvat :laugh:
Jé, to by se mi líbilo..... ;-)

Jinak podle toho, co mi ukazuje VAG, by měla být volnoběžná (nikoli startovací) dávka paliva v rozmezí 3 - 9 mg, měřeno při teplém motoru a s vypnutými všemi spotřebiči (i rádio nebo ventilátor na první rychlost hodnotu dost zásadně zvyšuje). Já měl celý čas 3,6 mg, teď po opravě čerpadla mám 3,2.
Teď si nejsem z hlavy úplně jist, ale mám za to, že jsem ji měřil ve skupině 001, pole 2 - ale s úplnou jistotou to fakt nevím.

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od vikino1 »

Ano volnobežná dávka je skupina 01 pole 2, tam mám 3,8mg.
Je zaujímavé, že ani v Else pre štartovaciu dávku sk.5 nie su udané žiadne hodnoty iba hláška, že nie sú relevantné pre opravu. Vo VISe je len postup na upravu štartov.
Asi bude najlepšie pozrieť akú hodnotu mám uloženuv prispôsobení.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Hodnota volnoběžné dávky paliva se nastavuje mechanicky - posunem vrchního dílu čerpadla. Právě z toho důvodu hrozí při výměně těsnění horního dílu, že čerpadlo se po opravě rozladí a musí se to nastavit. Mně to po opravě nechtělo startovat. Když už to naskočilo, tak třeba do 1500 otáček to šlo jak pumpa na kejdu. Nebo naopak si to po startu samo začalo zvyšovat otáčky, třeba až přes 3000. Prostě taková super sranda.
V přizpůsobení (kanál 01) se může volnoběžná dávka pouze nepatrně zkorigovat. Ale nejde to moc, asi jen o pár desetinek (zkoušel jsem).

Uživatelský avatar
vwradek
Člen klubu
Příspěvky: 67
Registrován: 01.05.2008 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od vwradek »

Tak ja mam 1.9 85kw a svizna jizda okrsky 6,5l couracky po meste kolem 8-9

Honza81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.12.2013 20:47
Bydliště: Svitavsko

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Honza81 »

Nedávno jsem koupil Sharika 1.9 Tdi 81kw,najeto 190000 dovoz německo a spotřeba na dlouhý trasy kolem 4.5 a couračka 6 l na 100km :drinks:

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Mr.x »

ještě pro upřesnění volnoběžná dávka není jen dávka na volnoběh ale dávka v celém rozsahu ot. a určo má vliv na spotřebu ja jsem ještě s halvou nehýbal ale chystám se na to protože nějakej ňouma se rejpal v čerpadle a neudělal to a na vagu byla nesmyslná hodnota kterou jsem upravil prozatím vagem a v tu ránu začal i dost reálně ukazovat palubní PC předtím jsem nešel přez 5 litru :-D což bych si přál ale reál byl jinde po upravě mi spotřeba klesla z reálu kolem 7,5 na cca 6,5l

nitraMartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 06.10.2013 21:12

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od nitraMartin »

Zdravím, zjistil jsem odchylky od startovací dávky i dávky volnoběžné. Není mi zcela jasné jak se nastavují. Dočetl jsem se, že by se měla měnit přednastavená hodnota a tu buď zvyšovat nebo snižovat. Přednastavená hodnota od výroby je 32768. Tuto hodnotu jsem ale nenašel. Místo toho tam u startovací dávky mám 78 a u volnoběžné 108. Poradil by prosím někdo kam zadávat hodnoty 3X XXX? Hodnotu volnoběžné dávky bych chtěl nastavit na 3,6 mg. Neví někdo hodnotu startovací dávky? Mám problémy pokud je auto lehce ohřáté. Žhavičky nežhaví, protože je motor už lehce zahřátý, ale zase ne tolik, aby naskočil hned. Musim točit třeba 5-6 s, než naskočí a potom zakouří dost bíle z výfuku. Za rady děkuju :)
Přílohy
Fotografie-0001.jpg
Fotografie-0002.jpg
Sharan 1.9 TDI 1Z, Plzeň

Uživatelský avatar
KankX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.03.2014 08:52
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od KankX »

Po dlouhe dobe jsem koupil zase benzinove auto "Sharan 1.8 T" a spotrebou jsem mile prekvapen... cesta dloha 70km kterou jezdim Oktavkou 1.6 TDI za 5,1/100 ted dela mnohem tezsi Sharan v benzinu za 7.0/100, po tom co vsude ctu jak to zere jsem opravdu hodne mile prekvapeny. Kdyz tomu nechutne nakladam noha na podlaze + dalnice v Nemecku 190-200km/h tak jsem se zatim nedostal pres 12/100. Kdyz jedu obdobne s Oktavkou 1.6TDI, tak jednak tolik nejede takze jsem o dost pomalejsi a spotrebu mam 8,4/100...
VW Sharan 1.8 T (2001)

0bery0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.03.2014 13:27
Bydliště: Vranovice-Pb.

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od 0bery0 »

Tak já se zatím držím podle PC na 6.8l/100km. Ale když jedu do města 10 km tam a 10 zpět tak je to spíš 7,8-8l.
No octavia I TDI s 81kw byla na tom podstatně lépe. 4.8l/100km a to jsem jí nežudlal.Ale zas byla o dost lehčí. Ale každý SAG uzná že ty 2-3 litry za to pohodlí stojí.
Můj koníček je moje auto. Sharan 01-85kw TDI AUY

Uživatelský avatar
Ladyku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.04.2014 08:38
Bydliště: Most

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Ladyku »

Zdravím pánové včera jsem koupil shrana 1.9 tdi 85kw automat auto jede hezky krásné startuje i za tepla nic se neklepe , při řazení to necuká fakt spokojenost až na tu spotřebu.... Tady sem se dočetl ze jezdíte všichni plus minus od 6 do 8 max 9 litrů, ale když sem s tím jel včera domů cesta z chomutova do mostu tak sem se nedostal pod 10,5 a na volnobech když bylo všechno vypnuté ukazoval palubák 1,7 l/hod to asi není to pravé ořechové. Budu rád za každou radu jo a auto má najeto něco málo přes 400 tisíc :D

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od smolda »

Smiř se s tím že málokterej automat má slušnější spotřebu. To co se tu píše jsou většinou spotřeby aut s fofrklackem. Abys snížil spotřebu u automatu, budeš se mu muset trochu pověnovat ale i tak to nebude žádná hitparáda.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od the.max »

Mám 2.8 s automatem, za dnešek asi 120km na benzín a jsem tam za 11. Cca polovina cesty po silnici 1. třídy, asi 10km po dálnici, zbytek město a trojky po kopcích. Takže pokud bych jel z chomáče do mostu po koridoru, tak bych to viděl i pod 10. Ropák ti teda žere opravdu hodně!
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od kubenec »

Ja mam taky 85kW ropu a jezdim z 80% po Praze dlouhodobe za prumer 7,5lt. Ale od doby co jsem menil termostat, tak uz nejdu pres 7,1 mezi nadrzema. Predtim jsem obcas taky jezdil 8 az 8,5. Koukni na teplotu vody, zda se Ti zastavi pod 79st.C, tak je to spatne. Po vymene mi ukazuje cca 84st.C Mereno Vagem ne ukazatelem na budikach.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od abeljozef »

Jasne, a ta "volnobezna spotreba bez zataze" 1,7 l/hod je koly automatu :mrgreen: s cim sa treba zmierit. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Skyppy »

Ladyku píše: a na volnobech když bylo všechno vypnuté ukazoval palubák 1,7 l/hod to asi není to pravé ořechové. Budu rád za každou radu jo a auto má najeto něco málo přes 400 tisíc :D
Ta spotřeba na volnoběh je dooooosti vysoká. Chtělo by to svěřit někomu, kdo ví co a jak. Jinak já běžně na volnoběhu 0,6-0,8l.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“