MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od tomas.nemo »

Taky se přidám.......... na bio ve všech podobách od směsné po čistou "řepu" jsem jezdíval už od roku 1996 a nikdy jsem žádnej problém neměl. Opravdu se to dá použít jen v autech co jezděj denně a hodně KM. Dokonce když jsem měl "medvěda" 124 300D tak jsem od jara do podzimu jezdil na čistej stolní olej. Ale tohle mě už opustilo, do posledního AFNka jsem dával už jen kloudnou naftu.

Marek77: a jak to chutná bufíku? Viděl jsem dva totálně zapečený od bionafty, před rokem jsem sem dával fotky co ta bionafta dokáže.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

To mě zpočátku dost strašilo, to nebudu zastírat. Ale byl jsem velmi mile překvapen. Bufík mi na to běhá bez jakéhokoliv problému. Pouze při startu nepatrně zakouří. Přiznám se, že z toho jsem měl fakt asi největší strach. Bufíka mám totiž v TOP stavu a nerad bych, aby bionaftou nějak utrpěl. Maká k naprosté spokojenosti, a to na biopaliva jezdím střídavě s naftou už několik let (poslední dobou prakticky výhradně).

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od smolda »

No a co výměna paliváku před zimou? Osobně bych se asi bál toho, že ta biosračka v paliváku při nižších teplotách vytuhne a palivák bude neprůchozí.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Palivový filtr měním pravidelně po ujetí 60.000 km, dle předpisu výrobce vozu. Zimu, odkalování ani jiné věci za celou dobu neřeším - prostě vyměním a jezdím do další výměny. Výrobce doporučuje při používání biopaliv výměnný interval palivového filtru zkrátit, ale ani to neřeším.

Při tankování přidávám do paliva VIF - ale to přidávám do každého tankování, bez ohledu na to, zda tankuju bionaftu nebo naftu. Prostě to tam dávám v doporučeném poměru a jezdím.

Žádný problém s palivem jsem nikdy neřešil. Jen jednou mi filtr přisával vzduch (výrobní vada nového filtru, kterou spravila výměna O-kroužku termostatického ventilu za 4 Kč), podruhé mi palivový systém přisával vzduch netěsnou hadičkou zpětného vedení nafty (mezi vstřikovači - opotřebená, výměna za 18 Kč). Ani jedna tato věc však nemá vůbec nic společného s biopalivy.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Mě biopaliva rozpustila přepadové hadičky mezi vstřikovači a poslala čerpadlo k šípku..

Od té doby to netankuju a jen si užívám pohodového provozu na naftu, filtr taky měním před každou zimou (včetně kabinového) a na jaře odkalím pro jistotu..

Dlouhodobě se vlezu do 6/100 kombinovaně , s podválem a naloženým druhým S.A.G.em sem jel do 8.5/100 takže taky pohoda..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

hasekkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.09.2015 03:06
Bydliště: Písek

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od hasekkk »

Ahoj
Prosím o radu, letos jsem si koupil Sharana r.v. 04 1.9 Tdi 96kw motor ASZ nyní jsem několikrát měřil spotřebu od natankování do natankování a vždy se pohybuje průměrná spotřeba okolo 9 - 9,5 litru/100km, jezdim krátké i dlouhé cesty. Spotřeba se mi zdá docela dost velká oproti tomu co zde čtu. ( pro info nemám palubní počítač.) mám v plánu dodělat páčky, už mám jak na tempomat tak na palubní počítač. (pokud mi poradíte někoho kdo je schopen namontovat budu rád.)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Pokud je spotřeba vyšší, což v Tvém případě evidentně je o takové dva litry, zaměřil bych se především na:

Vzduchový filtr - doporučuji měnit nejdéle po 30.000 km (nebo po dvou letech)
Činnost termostatu (nestačí kontrola na přístrojích, protože ty lžou - je třeba VAG a jet s napíchnutým notebookem)
Přidírání brzd - umějí to zejména zadní prasata
Správná synchronizace kliky s vačkou (rovněž zjistitelné VAGem)
Správná činnost bufíku (pokud ten nejede, motor je velmi dlouho podchlazený a to se samozřejmě projeví ve vysoké spotřebě)

Asi bych našel i další faktory ovlivňující spotřebu, ale na to jistě přijdeš i sám.


Pokud nic z toho, co je tu napsáno, nepomůže spotřebu snížit do normálu, je nasnadě kontrola motoru jako takového. Tím mám na mysli především kompresní tlaky, stav centrálních vstřikovačů (nastavení zdvihu pístků, rozprašování, těsnost atd.) a další věci.

hasekkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.09.2015 03:06
Bydliště: Písek

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od hasekkk »

Ahoj

Nechal jsem hned po koupi vyměnit všechny filtry i naftový a náplně .Zadní brzdy mám také nové desky a kotouče a opravené zadní brzdiče . Dnes jsem ale zjistil, že pokud úplně vypnu klimatronic tak mi furt běží ventilátor na chladič i když je motor studený. Nevím jak je nastaven bufík, jestli když běží ventilátor tak je bufík vyřazený zde by mohl být ten problém. Mám na chladiči jeden ventilátor, což jsem koukal na cenu nového a je to docela palba 10.000-15.000 tisíc. Ta k uvidím Díky za rady :good:

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od lubos1947 »

AHOJ, když Ti běží větrák chladiče, nemáš zapnutou klimatizaci ( i když v tomto počasí asi ne) v případě že běží klima tak běží i větrák chladiče. Kde scháníš náhradní díly??? že píšeš cenu 10000-15000 Kč
Cena nového ventilátoru je v cenových relací: 2193.- 2840.- 1788.- 2101.- 1552.- 2793.- 3218.- 2766.- 8131.-
5642.- 7300.- 1370.- Tyto jsou na jedničkovýho sharana 81kw Na dvojkovýho sharana 85 kw mám v katalogu
jen jeden od Van Wezel za 2193.-
Mám prodejnu náhradních dílů a několik dodavatelů. Je pravda že ceny dílů stejného výrobce a stejného katalogového čísla se mezi jednotlivýma dodavateli liší někdy i o více než 100 procent.
V případě že neseženeš za rozumný peníz ozvi se není problém poslat
můj mobil 608 408 309 Jihlavsko Vysočina
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

hasekkk píše:Nevím jak je nastaven bufík, jestli když běží ventilátor tak je bufík vyřazený zde by mohl být ten problém.
Bufík nemá s ventilátorem nic společného. Pokud je teplota vzduchu menší než +8°C (což v této době je zcela určitě), pak po startu motoru musí nejdéle do cca dvou minut naskočit bufík. Jeho činnost nepřeslechneš - od LZ kola se ozývá silný hučivý zvuk podobající se stíhačce. Bufík se sám vypne, jakmile teplota vody z něho vystupující je kolem 85°C.

Jestliže bufík nefunguje, motor se velmi dlouho ohřívá (často ani po více než 20 km jízdy se neohřeje) a z toho plyne vysoká spotřeba.

Bufík je základ. Je tu o něm popsáno mnoho příspěvků - hledej.

pinky.gsx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.01.2015 22:10
Bydliště: okolí Vyškov

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od pinky.gsx »

tak se pochlubím se se s vím Sharanem, od prosince majitelem jejím majitelem, před tím to byl passat tdi 81kw a ted Sharan TDI 85kw s čipem na na 103kw.
No o spotřebou nevím co si zatím myslet. O víkendu jsem byl na vysočině jel jsem asi 180km z toho 160 po dálnici rychlostí okolo tachometrových 130 +- 2 dospělé a 2 dětka a v kufru nějaké cajky a spotřeba 7,5l dle palubáku.
Dnes mi pípla rezerva a tankoval jsem do vypnutí pistole a najel jsem 830km což se mi zdá nějak málo :-( je mi jasné že na zimákách a a v mrazu nic moc ale i tak jsem čekal že to bude lepší. To pašík to byl jiný dělník co se týče spotřeby tam jsem měl dlouhodobou 5,5.
Jo a dost mě nemile překvapila hlučnost proudícího vzduchu okolo auta, oproti pašíku to je rozdíl jak prase.
Jsem zatím rozčarován.....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

830 km na nádrž je dost málo.

pinky.gsx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.01.2015 22:10
Bydliště: okolí Vyškov

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od pinky.gsx »

no právě typoval jsem že najedu tak 1000km, ale prdlačky :(
no budu bádat dál a pozorovat, spíš to zkusím zpočítat dle reálné spotřeby a tankování. Dám zas plnou a uvidím kolik to bude.
co tady čtu tak těch 7 je tak normál na tento motor.

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od fabia04 »

Spotrebu mas upne normalni,to auto neni passat.
Auto samotne vazi 1,7 tuny,teploty pod nulou,pomalu se ohriva,zimni gumy.Rychlost kolem 130 v hornatejsich castech dalnice znamena taky vyssi spotrebu,to auto proste za 5,5 jezdit nebude.
Mam vyzkouseny usek dalnice,kdyz jedu kolem 100 muzu mit spotrebu 6 litru,kdyz pojedu 140 - 150 spotreba vyskoci na 8,5.
Je to proste krabice a odpor vzduchu je znat.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od BigBang »

je to bedna s velkou čelní plochou...

pinky.gsx: funguje ti bufík? Je dost možný, že treba ani nepojede a pak to bude spotřeba ještě dobrá :D Záleží taky jak s tím jezdíš. pod 1800 ot./min je akorát vražda motoru-setrváku-převodovky atd.

Já mám momentálně přibližně 800km a ještě jseem před poslední čtvrtinou mádrže a namátkovýmy počty se dlouhodobě držím kolem 6,5l/100km. V létě jsem jel 4 dospělý + bagáže až po strop (zadek mohl sedět o takovejch 8 cm níž) 1500 km a při příjezdu dom jsem to měl za 6,8l.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“