MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
tronda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 30.10.2011 18:11

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od tronda1 »

já mám spotřebu 2,1, někdy se vejdu i pod 2, s kopce mi tam dokonce nafta přibejvá...... :rofl: :fool:
Ford galaxy rv.2003, 96kw.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Myslel jsem, že si tu povídáme tak nějak k věci. Na pohádky je Večerníček.

ceco21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.02.2013 11:41

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od ceco21 »

Mám 1,9tdi,85kw a jezdim kolem 7,spíš couračky,tak myslim,že to není tak špatný :D

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od smolda »

Mám to podobně - couračky kolem 7, dálky 6,3 - 6,5...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Například nyní:

Asi před třemi týdny jsem natankoval 100% řepku na benzince asi na půli cesty mezi Karlovými Vary a Prahou - KM Prona Bukov (chlup před Hořovičkami, taková ta velká křižovatka s trpaslíkama, pokud to tam někdo zná :-)). Na methylester jezdím už poměrně dlouho, protože tady u nás se vyrábí a prodává, a nevidím v tom problém. Ovšem na této jmenované pumpě jsem bral poprvé (ač kolem jezdím často).

Nyní mám dle počitadla ujeto 1060 km a stále ještě mi nesvítí rezerva. V celé té ujeté trase bylo cca 200 km dálnice, 600 km jedniček (delší trasy) a zbytek město. Cca 250 km z toho jsem jel v plné náloži (pět lidí a v kufru až po střechu). Téměř celou trasu s klimatizací a na přední nápravě dojíždím zimní gumy - čili dva aspekty, které mají na spotřebu nepříznivý vliv.

To se mi stane málokdy, abych najel 1060 km a ještě nesvítila rezerva, zvláště při takovém způsobu provozu. Často totiž jezdím větší podíl městského provozu, kde spotřeba prostě letí nahoru. Ale na druhou stranu vím, že umím na nádrž i přes 1200 km.

Spokojenost obrovská. Na to, že to jede patnáctou sezonu a na tachometru přes tři sta tisíc, není co řešit.

ceco21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.02.2013 11:41

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od ceco21 »

tak to je opravdu slušný :D

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od mimayin »

Ahoj kolegové! Chtěl jsem původně otevřít nové téma, ale potom jsem si přečetl, že už tady o bioetanolu řeč je. Takže se chci zeptat, zda s tím máte delší zkušenosti, jakou máte zkušenost s mícháním benzinu s bioetanolem a do jaké míry se to dá bez přidavné jednotky. Já zatím zkouším 3 : 1 benzin 95 : bioetanol a zatím bez problémů. Zajímá mě zda někdo už zkusil 1 : 1. Mám VW Sharan 2,8 VR6 r.v. 1998. Jedna lambda pouze před katalyzátorem. Dle sdělení kamaráda automechanika to lze míchat bez přídavné el. pouze u této kombinace. U lambdy i za (což už u novějších typů je) to hodně zlobí. Jinak tenhle motor je stavěný na 98 okt. Ještě asi olejový film ve válcích bude trošku více namáhaný. Jsem zvědavý na Vaše zkušenosti. Jinak plánuji přechod na 100% bioetanol (samozřejmě s přestavbou). mimayin

tronda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 30.10.2011 18:11

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od tronda1 »

Marek77 píše:Myslel jsem, že si tu povídáme tak nějak k věci. Na pohádky je Večerníček.
právě že se tady vyprávějí pohádky,tak jsem taky jednu přidal.... :laugh:
Ford galaxy rv.2003, 96kw.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od hiero »

hiero píše:pri beznej jazde okolo 5.6 litra priemerne ale naposledy cesta do Čiernej nad Tisou dialnica 110 km/h 6 ludi a príves s vysokou nadstavbou asi pol tony a bralo si to veru 8 litrov.....teraz sa chystam do Chorvatska 4 ludia dialnica a ak sa bude dat tak 130ka tak uvidim..
taakze cesta Chorvatsko a spät 1250 km na hornatu Istriu rozne stupania a klesania, 4 ludia plus batozina po cely cas klima, svetla, autochladnicka a samozrejme dost velka zataz vo forme vody a piva :blush: rychlost tam do 120 km/h, teplota vzduchu 28 stupnov samozrejme zapcha koli nehode 1.5 hodiny / jednicka, neutral a tak dookola / plus cakacky na branach. cesta spät otras 4 ludia plus batozina po cely cas klima, svetla, autochladnicka bez zataze vo forme vody a piva :mrgreen: teplota vzduchu 33 az 45 stupnov samozrejme zapcha koli nehode 1.5 hodiny / jednicka, neutral a tak dookola / plus cakacky na branach tie som ani radsej nepocital v Chorvatsku vzdy ako sa dalo 130 km/h v Madarsku skoro vzdy 140 km/h rychlejsie som radsej nesiel z dovodu ze som sa hanbil predbiehat nadupane BMW a Mercedesy Nemcov :laugh: a priemerna spotreba mi vysla 6.8 litra....mozno niekto povie ze je to vela ale Ja som osobne spokojny ked si predstavim v akych podmienkach pracoval motor :D

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

To je moc dobrá spotřeba.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od hiero »

Marek77 píše:To je moc dobrá spotřeba.
Dakujem Marku! ale ako som cital tak Ty si tiez natom velmi dobre :good:

martinst
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.01.2009 20:04
Bydliště: Brandýs nad abem
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od martinst »

Mám Sharana 1,9 typ AFN a ukazuje 5,2 - ale jezdíme většinou jen dvou, klima dle potřeby. Reálná spotřeba bude +- 5,5l/100km. Samozřejmě pokud bychom jezdili naložený, tak to bude určitě víc. Když jsme letos jeli do Chorvatska, tak jsem na nádrž ujel 1.300km, potom už jsem radši natankoval :-) Jsou to zlatý auta!
Přílohy
tacho 1.jpg
tacho 2.jpg

alfik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 02.05.2009 15:26

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od alfik »

Minulý týden cesta do Chorvatska přes Maďary - Ostrava - Promajna 1100km spotřeba tam dle palubáku 6,6l/100km podle tankování 6,1l a zpět 7,1/6,6l na 100km. Cesta řes noc s plným autem a lednicí.
ALHAMBRA SPORT model 02 1,9TDI 85kW

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od ifos.cz »

mimayin píše:Chtěl jsem původně otevřít nové téma, ale potom jsem si přečetl, že už tady o bioetanolu řeč je....
Zajímavý článek: http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=496
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Naprach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.07.2011 12:56
Bydliště: Tábor

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Naprach »

Doplnění po dvou letech.
Dlouhodobá spotřeba 6.2l, přestože poslední dobou pořád jenom někam chvátám. Nicméně, tu trasu, kterou denně jezdím (půl okreska, půl dálnice) jsem dokázal dát za 4,5l. Ale to byla maximální couračka. Dal jsem to i za 9,2l. Ale to jsem motor ždímal co to dalo. Opačné extrémy pro názornost. :wink:
Seat Alhambra, 2006, 1.9 TDI - BTB, 110 kW, Luxury, sportovní podvozek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“